24 kwietnia 2024

Unia szybko wraca na właściwe tory. Relacja z meczu Korona Łaszczów – Unia Hrubieszów

W meczu XIII kolejki Unia Hrubieszów pokonała na wyjeździe 2:0 Koronę Łaszczów. Bramki dla naszego zespołu strzelali Damian Otręba oraz Siergiej Borys. Szczególnie drugie trafienie było bardzo rzadkiej urody. Dzięki temu zwycięstwu zawodnicy Marcina Nowaka bardzo szybko zrehabilitowali się po ostatniej dość pechowej porażce z Victorią i tym samym zapewnili już sobie pierwsze miejsce w tabeli zamojskiej okręgówki po rundzie jesiennej.

Korona: Joniec – Błyskoń (80’ Umer), Jamroż, Kuczyński (85’ Gmiterek), Martyniuk, Rogulski, Rój (65’ Stefek), Stefanik, Szarowolec, Tyski, Wawryca.

Unia: Ryć – Wiejak, Mossurets, Kondrat, Kawarski, Garbacz (75’ Stepaniuk), Borys, Rurych, Fulara, Otręba, Oleszczuk A (87’ Wiak).

Bramki: Otręba (12’), Borys (64’)

Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz

Unia Hrubieszów do Łaszczowa przyjechała nie tylko osłabiona kadrowo, ale również mocno podrażniona po meczu w XII kolejce. Dla zawodników Marcina Nowaka liczyła się w tym meczu tylko wygrana, dlatego też od pierwszym minut to „biało-niebiescy” wypracowali sobie wyraźną przewagę. Unia kontrolowała wydarzenia na boisku nadając w swoim stylu tempo gry. W pierwszej połowie Korona praktycznie nie istniała. Raz po raz Unia groźnie atakowała, czego efektem był gol w 12 min meczu.  Autorem pierwszego trafienia był Damian Otręba, który w tym meczu zagrał nie w ataku, a właśnie na swojej nominalnej pozycji lewej pomocy. Zawodnik Unii za nim strzelił gola, najpierw dostał bardzo dobre podanie ze środka pola, po czym minął przeciwnika i strzelił po długim rogu nie do obrony.  Do przerwy Unia w pełni zasłużenie prowadziła 1:0 , a powinna co najmniej mieć na swoim koncie o dwa trafienia więcej.

W drugiej części meczu podopieczni Marcina Nowaka nie potrzebnie oddali pole gry gospodarzom, którzy oczywiście to wykorzystali. Korona dwukrotnie groźnie atakowała, ale na posterunku w bramce Unii był Sławomir Ryć, popisując się znakomitymi interwencjami. Zapał do kolejnych ataków gospodarzom ostudził Siergiej Borys. Pomocnik Unii w 64 min zdobył bramkę, która często opisuje się, jako stadiony świata. Siergiej Borys będąc na czterdziestym metrze zdecydował się na strzał z tzw. woleja, a piłka wpadła wprost pod porzeczkę bramki Korony.

Unia Hrubieszów prowadząc 2:0 do końca meczu nie pozwoliła sobie na stratę tak korzystnego wyniku, mając pod kontrolą wydarzenia na boisku do ostatniego gwizdka sędziego. Korona tracąc drugiego gola wyraźnie straciła ochotę do dalszej gry. Gospodarzom brakowało pomysłu na rozegranie ofensywnej akcji.

Unia Hrubieszów dzięki temu zwycięstwu stosownie zrehabilitowała się za porażkę sprzed tygodnia z Victorią Łukowa/Chmielek pokazując, że był to tylko wypadek przy pracy. Do końca rundy jesiennej Unii Hrubieszów pozostały dwa spotkania z bardzo wymagającymi rywalami z Huczwą Tyszowce oraz z Igrosem Krasnobród.