Unia – Tomasovia 2:3. Porażka w pierwszym sparingu

W swoim pierwszym meczu sparingowym Unia Hrubieszów przegrała z Tomasovią Tomaszów Lubelski 2:3. I choć to Unia wychodziła dwukrotnie w tym spotkaniu na prowadzenie to ostatecznie zespół z Tomaszowa po końcowym gwizdku był górą.

Reklamy


Mimo negatywnego wyniku, to momentami gra naszej drużyny mogła się podobać. Szczególnie w środku pola trójka pomocników Podgórski, Fulara, Kamiński pokazała się z bardzo dobrej strony.

W sobotnim meczu kontrolnym Unia testowała czterech zawodników, którzy zadeklarowali, że chcą w sezonie 2017/2018 reprezentować barwy Unii Hrubieszów. Są to Łukasz Fidler, Łukasz Kamiński (obaj Hetman Zamość), Wojciech Baran (Andoria Mircze), Yehveni Hrui (Unia Białopole).  

Lista zawodnik nieobecnych jest za to znacznie dłuższa. Z kontuzją boryka się Aleksander Poterucha, który w najbliższą środę uda się na konsultacje medyczne w Rzeszowie. Sprawy zawodowe zatrzymały Adriana Oleszczuka oraz Tomasza Przeworskiego. Patryk Dobromilski miał zaplanowany wyjazd. Dominik Kazan przebywał na sportowym obozie studenckim i do drużyny dołączył w poniedziałek. Za granicą przebywają Tomasz Smoła oraz Jakub Żygawski, obaj zawodnicy stawią się na treningu 25 lipca.


Unia Hrubieszów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:3 (1:1)

Unia: Imperato (46’ Krawczuk) – Fidler, Baran, Zając, Wiejak, Kamiński, Podgórski, Fulara, Hrui, Pańko, Pietrusiewicz. Ponadto zagrali: Garbacz, Mateusz Oleszczuk, Kraszkiewicz.

Bramki dla Unii: Pietrusiewicz (5’), Hrui (71’).

 


józek