23 kwietnia 2024

Unia wygrała z Tomasovią w meczu sparigowym

Unia Hrubieszów w swoim pierwszym sparingu tej zimy pokonała na wyjeździe 2:1 Tomasovię Tomaszów Lubelski. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Krzysztof Garbacz oraz Patryk Krygiel.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Unia Hrubieszów 1:2 (1:0)

Tomasovia: Bartoszyk – Mazurkiewicz, Smoła, Wawrzusiszyn, Łeń, Kozyra, Hajnas, Raczkiewicz, Chłoń, Orzechowski, Karwacki.

Unia: Haustow – Kucharski, Mossurets, Kowlaczuk, Kondrat, Bakalarczuk, Borys, Krygiel, Stefaniak, Otręba, Oleszczuk Krystian. Ponadto zagrali: Bałakut, Bednarek, Garbacz, Kucy, Oleszczuk Adrian, Wiejak, Stepaniuk.

Bramki: Orzechowski (36’) – Garbacz (73’), Krygiel (75’).

Mecz trwał 2x 40 min.

Unia Hrubieszów w swoim pierwszym sparingu tej zimy pokonała na wyjeździe 2:1 Tomasovię Tomaszów Lubelski. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Krzysztof Garbacz oraz Patryk Krygiel. Mecz kontrolny rozgrywany był przy bardzo mroźnej pogodzie, ale i tak zawodnicy obu drużyn starali się pokazać swoim trenerom z jak najlepszej strony.

Do sobotnie sparingu oba zespoły przystąpiły po tygodniowym okresie intensywnych treningów, co też miało swoje odzwierciedlenie na boisku. Zawodnicy Tomasovii oraz Unii czuli przepracowany tydzień w nogach, ale i tak nieoszczędzani się podczas spotkania kontrolnego. Dla obu drużyn był to pierwszy sparing tej zimy i każda ze stron była ciekawa jak wypadnie na boisku po dłuższej przerwie.

Już w 2 min meczu z boiska zszedł Andrzej Kowalczuk, który musiał odbyć dwuminutowa karę za dyskusję z sędzią głównym.  Zarówno zawodnicy Unii jak i Tomasovii stwarzali sobie dobre okazje strzeleckie, jednak w decydujących momentach szwankowała skuteczność.  Po stronie Unii okazję do strzelenia gola mieli m.in. Otręba oraz Borys.  W końcówce pierwszej połowy gospodarze otwierają wynik spotkania, po przeprowadzonej akcji i skutecznej dobitce do pustej bramki przez Orzechowskiego.

W drugiej części meczu szalę zwycięstwa na swoją stronę przychyliła Unia Hrubieszów.  Najpierw w 73 min akcje celnym strzałem wykończył Krzysztof Garbacz. Niespełna dwie minuty później bardzo ładnym strzałem z dystansu, zwycięstwo Unii zapewnił Patryk Krygiel, który dziesięć minut wcześniej również strzelał z dystansu, jednak od utraty gola Tomasovię uratowała poprzeczka.

Wydaje się, że po końcowym gwizdku sędziego trenerzy Marcin Nowak oraz Tomasz Orłowski byli zadowoleni z przebiegu oraz możliwości rozegrania meczu kontrolnego.

Zapewne część kibiców zauważyła, że kadra hrubieszowskiej Unii w dzisiejszym sparingu znacznie obiegała od tej optymalnej.  Z powodu spraw zawodowych nie mógł zagrać kapitan naszej drużyny Marcin Lebiedowicz oraz Marian Wyrwa. Kłopoty zdrowotne nadal zatrzymują Mateusza Białackiego, a ostatnio też Patryka Maca, który nabawił się przeziębienia.  Na wyznaczoną zbiórkę w dniu dzisiejszym nie dotarli Artur Kawarski oraz Patryk Szatan, których zapewne czeka poważna rozmowa z terenem naszej drużyny. Wyniku znacznych braków kadrowych trener Marcin Nowak uzupełnił skład juniorami naszego klubu, którzy w starciu z III ligową drużyną zaprezentowali się z dobrej strony. Młodzi zawodnicy mają szansę w niedalekiej przyszłości dołączyć do kadry pierwszego zespołu.