18 kwietnia 2024

Unia zremisowała z Polesiem 1:1

W spotkaniu pomiędzy dwoma beniaminkami IV ligi lubelskiej padł remis 1:1. Unia Hrubieszów podzieliła się punktami z Polesiem Kock. Gole zdobywali Siergiej Borys i Andrzej Gruba (z rzutu karnego).

Unia Hrubieszów – Polesie Kock 1:1 (1:0)

Bramki: Siergiej Borys 6′ – Andrzej Gruba 75′ (rzut karny)

Unia: Ryć – Jędrzejuk, Oleksiuk, Wiejak, D. Kazan (80′ Kondrat), Fulara, Kamiński, Borys (80′ Grui), Stepaniuk, Otręba, Błaziak.

Polesie: J. Dadasiewicz – Gałązka, K. Kępa, Gruba, Koczkodaj, Sobolewski, Cybul, Augustynowicz (46′ Nakonieczny), Misiarz, Kula (71′ Wójcicki), P. Struski.

Żółte kartki: Łukasz Kamiński, Siergiej Borys – Paweł Sobolewski

Sędziował: Jakub Bancerz (Lublin).

Gospodarze od początku grali nieco lepiej. W 6. minucie ich przewagę udokumentował Siergiej Borys, który wykorzystał dośrodkowanie na szósty metr.

– Ładna akcja rywala, nie mieliśmy szans – zarówno obrona, jak i bramkarz – chwali rywala Artur Dadasiewicz.

300 sekund późnej Damian Otręba wyszedł sam na sam z Jakubem Dadasiewiczem i trafił w słupek. Jeszcze przed przerwą dwie dobre szanse miał Marcin Stepaniuk.

– To młody, nieopierzony gracz, zabrakło mu zimnej krwi – żałuje Marcin Nowak.