Unihokeiści z kijem i sercem

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W dniach 3 – 4 stycznia 2009 r. unihokeiści UKS „Grześ” Hrubieszów rozpoczęli 11 sezon sportowy występem w I Lidze Juniorów Starszych, rezygnując z dochodów za bilety dla malutkiej chorej Laury.

Pojedynki ligowe z dwukrotnym Mistrzem Polski tej ligi z ostatnich lat MUKS Zielonka (k. Warszawy) zostały rozegrane w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie. Pierwszy pojedynek w godzinach wieczornych w sobotę miał uroczystą oprawę i sporo nagród od sponsorów dla przybyłych kibiców. Zebrane pieniążki zostały przekazane na ręce rodziców ciężko chorej, zaledwie trzy letniej Laury Szali. Więc unihokeiści, sami borykający się z kłopotami finansowymi dołączyli do piłkarzy i koszykarzy, którzy na ten cel organizowali specjalne turnieje, za co im serdecznie podziękowali rodzice (były nawet dyplomy).

***

UKS GRZEŚ – MUKS Zielonka 5:9

Sam mecz miał emocjonujący przebieg ponieważ I tercja zakończyła się remisem 2:2 (po bramkach Wojciechowskiego i Szumiaty), w drugiej tercji nasi przeżywali ogromny kryzys po strzale Migasa prowadząc 3:2 przegrali II tercję w sumie 2:7 (drugą bramkę zdobył też Migas) , w trzeciej tercji gra się wyrównała ze wskazaniem na naszych, którzy w 18 minucie strzelili jeszcze jedną bramkę (Powęzka), ulegając prowadzącym w tabeli przeciwnikom 5:9.

***

UKS GRZEŚ – MUKS Zielonka 9:9

W niedzielę od godziny 10.00 został rozegrany drugi mecz, który w każdej tercji był inny. Ponieważ I tercja przy przewadze rywali z Zielonki zakończyła się ich prowadzeniem 2:5 (bramki naszych to Powęzka i Szumiata). W II tercji hrubieszowscy zawodnicy grali koncertowo roznosząc rywali 5:0 ( bramki: Powęzka, Czerw, Migas, Wojciechowski dwie). Początek III tercji znowu zryw przeciwników, którzy doprowadzają do 7:7, ale w 12 minucie bramkę zdobywa dla Grzesia reprezentant Polski juniorów Wojciechowski, niestety po 55 sekundach ponownie remis. Mija 16 sekund i poobijany do krwi Łukasz Wojciechowski znowu ulokował piłkę w bramce przeciwników i prowadzimy przez dalsze 2 minuty, ponieważ w 15 minucie przeciwnicy zremisowali. Ostatnia kwarta III tercji to uporczywa walka o zwycięstwo jednej i drugiej drużyny, nasz bramkarz dwoił się i troił broniąc zespół przed utratą bramki, zawodnicy z pola atakowali lub bronili pola przedbramkowego. W końcu głos syreny z tablicy wyników zakończył mecz, wynik 9:9.

W rozmowie z trenerami UKS „Grześ” okazało się, że ten remis to jest ogromny sukces, ponieważ od pięciu lat ponosili z tym zespołem porażki, jakby nie było Mistrzem Polski Juniorów. Więc szkoleniowcom i zawodnikom należą się brawa, ale i mam nadzieję, że zatliła się w nich myśl, mogliśmy wygrać, więc może następnym razem…

***

W barwach UKS „Grześ” Hrubieszów wystąpili:

Numer 11 Czerw Mateusz – kapitan (4 – 13)
10 Wojciechowski Łukasz (14 – 4)
14 Powęzka Bartłomiej (12 – 4)
5 Galej Mateusz (8 – 2)
23 Węgor Maciej – bramkarz (0 – 2)
3 Orzechowski Michał
66 Harasimiuk Sylwester – bramkarz
55 Salewski Konrad – bramkarz
7 Kaczanowski Damian (7 – 5)
4 Smyk Kamil (0 – 1)
2 Kicun Kamil
15 Migas Jarosław (2 – 1)
13 Szumiata Przemysław (1 – 1)
6 Kudrel Tomasz (1 – 2)

Trenerzy – Krzysztof i Mirosław Dąbrowscy

Uwaga – w nawiasie ilość zdobytych bramek i asysty w dotychczasowych meczach)

***

Sędziowie

Dominik Waligórski
Bartosz Zając – obaj z Krakowa
Monika Mochometa – sekretarz

***

Opieka medyczna

Marzena Kotko
Ewa Butyńska

***

Nagłośnienie i tablica

Borsukiewicz i Skierski

***

Sprawy organizacyjne

Dyr. SP nr 2 Halina Kowalczuk
Witold Borsukiewicz
Ryszard Repeć
Józefina Osmańska
Joanna Urbańska
Krzysztof Leśniak
Krzysztof Dąbrowski
Helena Nieradko

***

Tabela grupy II

1. MUKS Zielonka 6 11 71:37
2. UKS „Grześ” Hrubieszów 6 3 38:58
3. UKS „Lech” Gdańsk 4 2 22:36

Kolejno: ilość meczów, punkty, bramki

***

Następne mecze w fazie grupowej

28 II i 1 III 2009 r. w Gdańsku

Opracował – mak
Foto – mak

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow 2009-01-05