24 kwietnia 2024

Unihokeiści z kijem i sercem

HrubieszówHrubieszów

W dniach 3 – 4 stycznia 2009 r. unihokeiści UKS „Grześ” Hrubieszów rozpoczęli 11 sezon sportowy występem w I Lidze Juniorów Starszych, rezygnując z dochodów za bilety dla malutkiej chorej Laury.

Pojedynki ligowe z dwukrotnym Mistrzem Polski tej ligi z ostatnich lat MUKS Zielonka (k. Warszawy) zostały rozegrane w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie. Pierwszy pojedynek w godzinach wieczornych w sobotę miał uroczystą oprawę i sporo nagród od sponsorów dla przybyłych kibiców. Zebrane pieniążki zostały przekazane na ręce rodziców ciężko chorej, zaledwie trzy letniej Laury Szali. Więc unihokeiści, sami borykający się z kłopotami finansowymi dołączyli do piłkarzy i koszykarzy, którzy na ten cel organizowali specjalne turnieje, za co im serdecznie podziękowali rodzice (były nawet dyplomy).

***

UKS GRZEŚ – MUKS Zielonka 5:9

Sam mecz miał emocjonujący przebieg ponieważ I tercja zakończyła się remisem 2:2 (po bramkach Wojciechowskiego i Szumiaty), w drugiej tercji nasi przeżywali ogromny kryzys po strzale Migasa prowadząc 3:2 przegrali II tercję w sumie 2:7 (drugą bramkę zdobył też Migas) , w trzeciej tercji gra się wyrównała ze wskazaniem na naszych, którzy w 18 minucie strzelili jeszcze jedną bramkę (Powęzka), ulegając prowadzącym w tabeli przeciwnikom 5:9.

***

UKS GRZEŚ – MUKS Zielonka 9:9

W niedzielę od godziny 10.00 został rozegrany drugi mecz, który w każdej tercji był inny. Ponieważ I tercja przy przewadze rywali z Zielonki zakończyła się ich prowadzeniem 2:5 (bramki naszych to Powęzka i Szumiata). W II tercji hrubieszowscy zawodnicy grali koncertowo roznosząc rywali 5:0 ( bramki: Powęzka, Czerw, Migas, Wojciechowski dwie). Początek III tercji znowu zryw przeciwników, którzy doprowadzają do 7:7, ale w 12 minucie bramkę zdobywa dla Grzesia reprezentant Polski juniorów Wojciechowski, niestety po 55 sekundach ponownie remis. Mija 16 sekund i poobijany do krwi Łukasz Wojciechowski znowu ulokował piłkę w bramce przeciwników i prowadzimy przez dalsze 2 minuty, ponieważ w 15 minucie przeciwnicy zremisowali. Ostatnia kwarta III tercji to uporczywa walka o zwycięstwo jednej i drugiej drużyny, nasz bramkarz dwoił się i troił broniąc zespół przed utratą bramki, zawodnicy z pola atakowali lub bronili pola przedbramkowego. W końcu głos syreny z tablicy wyników zakończył mecz, wynik 9:9.

W rozmowie z trenerami UKS „Grześ” okazało się, że ten remis to jest ogromny sukces, ponieważ od pięciu lat ponosili z tym zespołem porażki, jakby nie było Mistrzem Polski Juniorów. Więc szkoleniowcom i zawodnikom należą się brawa, ale i mam nadzieję, że zatliła się w nich myśl, mogliśmy wygrać, więc może następnym razem…