V Diecezjalne Mistrzostwa KSM w Piłce Siatkowej i Tenisie Stołowym – fotoreportaż

W sobotę 21.02.2015 r. w Zespole Szkół nr 3 im. T. Kościuszki w Hrubieszowie odbyły się V Diecezjalne Mistrzostwa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Piłce Siatkowej i Tenisie Stołowym. Zawody, pod patronatem J. E. Ks. Bpa Mariana Rojka, zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Reklamy


Każdy oddział stowarzyczenia czy parafia mogła wydelegować na Mistrzostwa zawodników w 3 kategoriach wiekowych: gimnazjum, szkoła średnia i open do lat 30, a także księży duszpasterzy młodzieży w dwóch kategoriach: do 30 roku życia i od 30 roku życia wzwyż.

 


V Diecezjalne Mistrzostwa KSM w Piłce Siatkowej i Tenisie Stołowym

Reklamy

Hrubieszów, 21 lutego 2015 r.

 

Już po raz V odbyły się Mistrzostwa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Piłce Siatkowej i Tenisie Stołowym, pod patronatem J.E. Ks. Bpa Mariana Rojka. Zawody zostały rozegrane 21 lutego 2015 r. w dwóch hrubieszowskich szkołach: Zespole Szkół nr 3 oraz Zespole Szkół Miejskich nr 2. Hasłem tegorocznych mistrzostw były słowa „Nawróć się i uwierz..” Zawodnicy zjechali się do Hrubieszowa już w sobotni poranek. Zostali powitani przez Asystenta Diecezjalnego KSM ks. Stanisława Książka, który podjął się organizacji mistrzostw, oraz zastępcę dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Krystynę Wójtowicz. Po oficjalnym otwarciu mistrzostw rozpoczęły się rozgrywki.

Do Hrubieszowa przyjechało 200 zawodników i zawodniczek z wielu zakątków naszej Diecezji: Strzyżowa, Baszni Dolnej, Łukawca, Młodowa, Zamościa, Szczebrzeszyna, Krasnobrodu, Biłgoraja, Starego Dzikowa, Jarosławca, Łukowej, Chmielka, Dołhobyczowa, Lubaczowa, Kryłowa oraz trzy drużyny z miasta gospodarzy. W czasie rozgrywek stoczono wiele zaciętych pojedynków zarówno w piłce siatkowej jak i tenisie stołowym, wszystko jednak przebiegało w duchu przyjaźni i zasady fair play. Przybyli kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Po wspólnym posiłku rozegrały się już najważniejsze mecze półfinałowe i finałowe. W czasie przerw czas kibiców umilała grupa taneczna dziewcząt pod kierownictwem Pani Jolanty Głowacz. Końcowa klasyfikacja w piłce siatkowej dziewcząt wyglądała następująco: I miejsce KSM Basznia Dolna, II miejsce KSM Strzyżów, III miejsce KSM Dołhobyczów. Najlepszą zawodniczką turnieju została Elwira Wróblewska. W kategorii chłopców zwycięskimi drużynami okazały się: I miejsce parafia św. Stanisława BM w Lubaczowie, II miejsce Młodów, III miejsce parafia św. Michała Archanioła w Zamościu. Najlepszym zawodnikiem turnieju był Tomasz Furgała. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy, a zdobywcom I miejsc życzymy dalszych sukcesów podczas Mistrzostw Polski KSM w Ełku, które odbędą się w maju 2015 r.

Wysoki poziom i zacięta rywalizacja nie towarzyszyły jednak tylko meczom piłki siatkowej, lecz również pojedynkom w tenisie stołowym. Najlepszymi zawodnikami w kategorii Liceum i Open okazali się: I miejsce Łukasz Polak, II miejsce Patryk Wyskiel, III miejsce Bartłomiej Niedźwiedź. Najlepszymi zawodniczkami w tej samej kategorii były: I miejsce Magdalena Antosz, II miejsce Katarzyna Wiatrzyk, III miejsce Magdalena Kutera. Ostatnią kategorią była kategoria gimnazjum dziewcząt i chłopców. Miejsca na podium zajęły: I miejsce Jagoda Poluha, II miejsce Weronika Wilczewska, III miejsce Sylwia Szarkowicz i chłopcy: I miejsce Wiktor Banach, II miejsce Radosław Szawłoga, III miejsce Krzysztof Horniak.

Popołudniu odbyło się uroczyste rozdanie pucharów, statuetek, dyplomów i nagród. Nikt nie czuł się przegrany. Ubogaceni współzawodnictwem, zabawą i swoim towarzystwem, uczestnicy powrócili do swoich domów. Mistrzostwa zostały zorganizowane, by propagować jedną z zasad Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, że należy dbać o zdrowie i rozwój fizyczny ze szczególnym propagowaniem trzeźwości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację rozgrywek, dyrekcjom i pracownikom szkół hrubieszowskich, sponsorom indywidualnym (Restauracja Magistrat, hurtownia WIMAX,  Restauracja Szałas) oraz Urzędom Miasta Hrubieszów, Starostwu Powiatowemu w Biłgoraju, Gminie i Miastu Biłgoraj, Urzędowi Miasta i Gminie Cieszanów, Starostwu Powiatowemu w Lubaczowie, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Hrubieszowie, a w szczególności Dyrekcji Zespołu Szkół nr 3 i Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie wraz z pracownikami szkoły oraz młodzieżą. Dziękujemy również Katolickiemu Radiu Zamość i Tygodnikowi Niedziela za patronat medialny.

Dziękujemy i zapraszamy do wpierania i uczestnictwa w kolejnych inicjatywach podejmowanych przez Zarząd Diecezjalny KSM.

 

 

KB