V kolejka HLK: Ka2 udanie rewanżuje się Mechanicznej

Niedzielne popołudnie z hrubieszowską koszykówką ponownie rozpoczęły dziewczyny z miejscowych gimnazjów. Tym razem rywalizowały drużyny Jedynki i Trójki.

Mecz początkowo był dosyć senny. Obu drużynom brakowało skuteczności i pomysłu w rozgrywaniu akcji a liczne błędy i straty nie dawały szans na zdobycze punktowe. Mecz nabrał rumieńców dopiero w drugiej połowie. Przegrana do zera II kwarta skutecznie zmobilizowała zawodniczki Trójki do lepszej gry. Udało im się zagrać dwie dobre kwarty, jednak strata z kwarty drugiej nie dała im szans na zwycięstwo w tym meczu. Dobre zawody zagrała Natalka Bednarczuk(11pkt), niestety bez wsparcia koleżanek nie była w stanie odwrócić losów meczu. W zespole Jedynki ponownie najskuteczniej zagrała Malwina Stecko (11pkt) i Martyna Hrycuniak (9pkt), które trafiły także po jednej 3-ce. Zagrały także kilka akcji będących ozdobą całego meczu. Ostatecznie Jedynka pokonała Trójkę 25:17 (3:2,7:0,6:5,10:9).GIM1 – Jankowska Natalia (5pkt), Chorzępa Diana, Kasperska Jowita, Sądej Jagoda, Adamczuk Sara, Stecko Malwina(11pkt), Hrycuniak Martyna (9pkt). GIM -3 – Bęsiuk Sandra, Kopczyńska Julka, Ślązak Aleksandra, Śmietanka Olga, Bień Matylda, Kowalczyk Klaudia(4pkt), Sachuk Masza(2pkt), Bednarczuk Natalka(11pkt).

W rewanżowej kolejce GIM-LIGI DWÓJKA pokonała TRÓJKĘ II 19:16(4:6,3:2,1:6,11:2) i umocniła się na drugim miejscu w ,,małej” HLK. Mecz był prowadzony w szybkim tempie.. Trójkowicze dobrze rozgrywali piłkę po obwodzie i odnajdywali pozycje do rzutu. Zaskoczyli tym wyraźnie przeciwników, którzy nie potrafili właściwie zorganizować swojej obrony. Niestety przewaga fizyczna Dwójki była na tyle dominująca, że ciężko było im przedostać się bliżej kosza co zdecydowanie poprawiłoby skuteczność rzutu. Gdyby nie to mecz zakończyłby się zupełnie innym wynikiem, zdecydowanie na korzyść Trójki. Dobrze zapowiadającym się akcjom Trójki brakowało często wykończenia i tzw. zimnej głowy. Mimo wszystko prowadzili większość spotkania. Dwójka zaczęła grać dopiero w połowie ostatniej kwarty, a wymęczeni ciągłymi atakami Trójkowicze nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych starszych kolegów. Wygrana dziewięcioma punktami ostatnia część meczu rozstrzygnęła losy spotkania na korzyść Dwójki. Pokazali ,że walczyć i nie poddawać się należy do ostatniego gwizdka- za to duże brawa!

Przed kolejnym wyzwaniem stanęli zawodnicy Ka2 Team pragnący zrewanżować się Mechanikom za bolesną porażkę w I rundzie ligi. Zadanie się udało, ale minimalna wygrana okupiona została bolesną kontuzją Szumiaty(2pkt) oraz urazem Krawczuka (7pkt), co w perspektywie kolejnych spotkań może mocno uszczuplić szeregi Ka2-jek. Mecz był ciekawy i wyrównany z licznymi zmianami na prowadzeniu. Trzymał w napięciu a walka prowadzona była z poszanowaniem przeciwnika….aż do końcówki IV kwarty gdzie nerwy zaczęły grać pierwsze skrzypce. Początek meczu należał do Mechaników- rozpoczął efektowną 3-ką Pokrywka (15pkt), dołożył jeszcze 2 celne trafienia i do pierwszej przerwy dał prowadzenie 12:10 dla swojej drużyny. W Ka2 brylował Lipski(23pkt) bez punktów którego rewanż nad Mechanikami nie byłby możliwy- najlepszy strzelec w meczu. Pokrywka(15pkt), który dla Mechaników trafił cztery 3-ki ponownie był najskuteczniejszy w swoim zespole. MECHANICZNA w kolejnym meczu postawiła na rzuty z dystansu, niestety ta taktyka nie przyniosła oczekiwanego efektu. Wydaje się ,że przy tak wysokich zawodnikach powinni spróbować zagrać bliżej kosza, ale to już zadanie trenera, który wie najlepiej jak ustawić zespół. Ka2-ki cieszą się z wygranej ale ich gra pozostawia jeszcze sporo do życzenia. MECHANICZNA vs. Ka2Team 37:38 (12:10,9:10,8:8,8:10)

W ostatnim meczu wieczoru NowaTechnika Ogólniak pokonała Trójkę78:28(26:4,21:10,11:6,20:8). Ogólniak wygrał pewnie zaliczając sześć 3-ek, efektownie i dokładnie prowadząc grę. Bardzo dobre występy zaliczyli Gardyński(18pkt) i Chachler H.(30pkt), ale też i reszta zespołu zagrała całkiem przyzwoicie. Trójka ,mimo że wynik nie powala, to może być z siebie zadowolona. Waleczność i otwarta walka z dużo bardziej utytułowanym przeciwnikiem, pokazuje że zespół ma charakter i tanio nie odda skóry- przekonała się o tym choćby w ostatniej kolejce drużyna Ka2. Ogólniak postawił mocną, agresywną obronę co owocowało licznymi przechwytami. Trójka grała jednak swoje uparcie szukając dobrych pozycji dla Fijołka(11pkt), który zagrał dobre zawody. Gorzej wiodło się w tym meczu Daciukowi(2pkt), który wjazdy pod kosz kończył na bloku przeciwników lub niecelnej próbie z bardzo trudnej pozycji. Mimo przegranej chłopakom należą się słowa uznania i brawa za tak zaciętą walkę.

W niedzielę 4 marca zapraszamy wszystkich fanów koszykówki do oglądania kolejnej serii spotkań Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki . Mecze rozegrane zostaną tradycyjnie w ,,Staszicu”. Start godz. 16.00.

3. 3.       Ka2Team                          7PKT      134:128               +6
  4. 4.       TRÓJKA                          4PKT      119:253               -134
  5. 5.       OGÓLNIAK II                 1PKT      27:54                    -27