V kolejka HLK: Wicelider traci punkty w meczu na szczycie

Ozdobą niedzielnych zmagań koszykarskich był mecz dziewcząt Gimnazjum nr 1 z Gimnazjum Staszica. Oba zespoły zagrały ciekawe, waleczne spotkanie, w którym zwycięstwo mogło być udziałem każdej z drużyn.

Do przerwy widniał na tablicy remis 7:7, jednak to dziewczyny z POWIATOWEGO zagrały skuteczniej i chyba z większym zapasem sił, ostatecznie wygrywając całe spotkanie 24:18 (0:3,7:4,8:6,8:5).GIM1- Jankowska Natalia(2pkt), Chorzępa Diana, Prus Angelika, Block Wiktoria, Kasperska Jowita, Kowalska Iga(1pkt), Świeca Martyna(1pkt), Faron Lauda(2pkt), Stecko Malwina(12pkt). GIM POWIATOWE- Dzirba Aleksandra(6pkt), Stepaniuk Magda, Bojarczuk Magda(2pkt), Pasieka Emilia, Patyjewicz Iga(4pkt), Senkowska Oliwia, Nowosad Ada (2pkt), Wrona Katarzyna (3pkt), Świeca Julia(6pkt)

W rewanżowej kolejce GIM-LIGI  JEDYNKA pokonała TRÓJKĘ II  58:8(20:4,13:0,9:3,16:1) i umocniła się na pierwszym miejscu w ,,małej” HLK. Mecz był prowadzony w szybkim tempie, dominowały głównie wjazdy pod kosz, mało natomiast było składnych wypracowanych akcji zakończonych rzutem z dystansu. Dużo wyżsi zawodnicy JEDYNKI zdominowali tablicę i skutecznie blokowali rzuty TRÓJKI. Mecz ponownie był popisem jednego zawodnika- Mikołaja Pietrusiewicza zdobywcy 28pkt. Liczymy że jego skuteczność i  forma nie zniknął przed zbliżającymi się Mistrzostwami Powiatu.

Przed trudnym zadaniem stanęli w meczu na szczycie ligi zawodnicy MECHANICZNEJ. Obrońcy tytułu mistrzowskiego drużyna Nowa Technika OGÓLNIAK pewnie pokonała MECHANIKÓW  notując kolejne zwycięstwo  w walce o puchar. Mecz toczył się w spokojnym tempie, Ogólniak powoli budował przewagę pewnie i dojrzale rozgrywając piłkę, udany występ zaliczył Gardyński (21pkt) najlepszy strzelec w meczu oraz Pokrywka(11pkt), który dla Mechaników trafił trzy 3-ki. Co ciekawe w rzutach za 3pkt wygrali Mechanicy trafiając pięciokrotnie, przy ,,tylko”  trzech celnych próbach Ogólniaka. MECHANICZNA postawiła w tym meczu na rzuty z dystansu, niestety bardzo niska skuteczność nie pozwoliła zmniejszyć  dystansu do całkiem dobrze dysponowanych rzutowo zawodników Nowej Techniki OGÓLNIAK. MECHANICZNA vs. Nowa TechnikaOGÓLNIAK  28:65 (4:24,13:11,4:17,7:15)

Najwięcej emocji  przyniósł mecz najmłodszej z najstarszą drużyną HLK. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane a zawodnicy walczyli z dużą zaciętością i determinacją. Gimnazjaliści postanowili ,,zabiegać” dużo starszych przeciwników, dyktując spore tempo gry. Szybkie przenoszenie gry z obrony do ataku sprawiało sporo problemów Ka2-kom. Do przerwy TRÓJKA prowadziła 3 pkt i wyglądało na  to, że taktyka na ten mecz da zwycięstwo gimnazjalistom. W tej części meczu świetnie zagrał Fijołek, który uzbierał  14pkt z wszystkich 20pkt rzuconych w całym meczu- trafił także dwie 3-ki! Po zmianie stron Ka2 zagrali jednak  świetną kwartę wygraną 15:8 i tym samym odwrócili losy spotkania. Kluczowe jak się później okazało były rzuty z lini 6,75m – Kuczyńskiego(8pkt)i fantastyczny rzut Głowacza (5pkt)w ostatnich sek. III kwarty. Dobrze pilnowany Fijołek dorzucił tylko dwie 3-ki w IV kwarcie, a przy braku wsparcia rzutowego w reszcie zespołu TRÓJKA nie mogła liczyć na wygraną. TRÓJKA vs. Ka2Team 39:44(12:10,9:8,8:15,10:11)

W niedzielę 25 lutego zapraszamy wszystkich fanów koszykówki do oglądania kolejnej serii spotkań Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki . Mecze rozegrane zostaną tradycyjnie w ,,Staszicu”. Start godz. 16.00.