VI Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Amatorów

W dniach 23 – 24 luty w naszym mieście odbył się kolejny VI już Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

Reklamy

Impreza rozgrywana była na dwóch halach sportowych – przy ulicy Żeromskiego w Szkole Podstawowej nr 2 i przy ulicy Ciesielczuka na HOSiR. W turnieju uczestniczyło 10 drużyn.

Największą niespodzianką rozgrywek było zdobycie Pucharu Burmistrza Hrubieszowa przez drużynę reprezentującą Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie. Po pierwszym dniu rozgrywek, grający momentami bardzo nierówno zespół, wygrał fazę grupową. Na etapie tym ZS nr 3 spotkał się z Mirczem I wygrywając 2:0 w setach i z drużyną Włodzimierza Wołyńskiego wygrywając 2:1. Kolejny mecz na drodze do finału ZS nr 3 rozegrał z Gminą Trzeszczany wygrywając 2:0 w setach.

W drugim dniu turnieju w meczu na szczycie z faworyzowanym zespołem Cukrownia Strzyżów (tak naprawdę zawodnicy pierwszej „szóstki” jak wieść niesie nie pochodzili ze Strzyżowa lecz z Biłgoraja), drużyna młodych zawodników ZS nr 3 zagrała najlepszy chyba mecz w życiu. Chłopcy grali bez respektu i strachu dla potencjału przeciwnika i ubiegłorocznego zwycięzcy (w V edycji turnieju zawodnicy ci grali pod nazwą MAT Zamość). Bardzo dobry blok, zagrywka szybująca, dobre rozegranie i dobry atak, zastopowały przeciwnika. Zwłaszcza w drugim secie widoczny był szok jaki przeżywali zawodnicy ze „Strzyżowa”. W pewnym momencie przegrywali nawet 9 punktami.

Gdy w decydującym secie nasi z ZS nr3 przegrywali 6 : 10 nie byli sparaliżowani strachem, lecz zmobilizowani do walki o końcowy sukces. Po zaciętej i pasjonującej walce Kacper Dzwierzyński (przyjmujący, skrzydłowy), Grzegorz Barczuk (środkowy), Wojciech Piwowar – kpt. (atakujący), Robert Masicz (rozgrywający), Mateusz Kiełb (przyjmujący, skrzydłowy), Damian Mazurek (środkowy), Kamil Kulczyński (środkowy, uczeń ZS nr 2 im. Ks. St. Staszica) i Kamil Kozielewicz (atakujący) zdobyli 16 punkt wygrywając 16 : 14 w tie-breaku.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Dzwierzyński.

W sporcie już tak jest, że nie ten wygrywa, kto jest lepszy tylko ten, kto w danym momencie zagra lepiej. Warto dodać, że zespół był zagrzewany do walki przez wspaniały doping hrubieszowskich kibiców siatkówki, za który bardzo dziękujemy.

Końcowa kolejność przedstawia się następująco: I. ZS nr 3 w Hrubieszowie, II. Cukrownia Strzyżów, III. Gmina Trzeszczany, IV. Gmina Dołhobyczów, V. Gmina Mircze, VI. Adam Team, VII. Jednostka Wojskowa, VIII. Gmina Mircze II, IX. Włodzimierz Wołyński, X. Nauczyciele.

Autor KTB
Foto Norbert Kucyk

zobacz zdjęcia >>