VI Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Amatorów

W dniach 23 – 24 luty w naszym mieście odbył się kolejny VI już Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

Impreza rozgrywana była na dwóch halach sportowych – przy ulicy Żeromskiego w Szkole Podstawowej nr 2 i przy ulicy Ciesielczuka na HOSiR. W turnieju uczestniczyło 10 drużyn.

Największą niespodzianką rozgrywek było zdobycie Pucharu Burmistrza Hrubieszowa przez drużynę reprezentującą Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie. Po pierwszym dniu rozgrywek, grający momentami bardzo nierówno zespół, wygrał fazę grupową. Na etapie tym ZS nr 3 spotkał się z Mirczem I wygrywając 2:0 w setach i z drużyną Włodzimierza Wołyńskiego wygrywając 2:1. Kolejny mecz na drodze do finału ZS nr 3 rozegrał z Gminą Trzeszczany wygrywając 2:0 w setach.

W drugim dniu turnieju w meczu na szczycie z faworyzowanym zespołem Cukrownia Strzyżów (tak naprawdę zawodnicy pierwszej „szóstki” jak wieść niesie nie pochodzili ze Strzyżowa lecz z Biłgoraja), drużyna młodych zawodników ZS nr 3 zagrała najlepszy chyba mecz w życiu. Chłopcy grali bez respektu i strachu dla potencjału przeciwnika i ubiegłorocznego zwycięzcy (w V edycji turnieju zawodnicy ci grali pod nazwą MAT Zamość). Bardzo dobry blok, zagrywka szybująca, dobre rozegranie i dobry atak, zastopowały przeciwnika. Zwłaszcza w drugim secie widoczny był szok jaki przeżywali zawodnicy ze „Strzyżowa”. W pewnym momencie przegrywali nawet 9 punktami.

Gdy w decydującym secie nasi z ZS nr3 przegrywali 6 : 10 nie byli sparaliżowani strachem, lecz zmobilizowani do walki o końcowy sukces. Po zaciętej i pasjonującej walce Kacper Dzwierzyński (przyjmujący, skrzydłowy), Grzegorz Barczuk (środkowy), Wojciech Piwowar – kpt. (atakujący), Robert Masicz (rozgrywający), Mateusz Kiełb (przyjmujący, skrzydłowy), Damian Mazurek (środkowy), Kamil Kulczyński (środkowy, uczeń ZS nr 2 im. Ks. St. Staszica) i Kamil Kozielewicz (atakujący) zdobyli 16 punkt wygrywając 16 : 14 w tie-breaku.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Dzwierzyński.

W sporcie już tak jest, że nie ten wygrywa, kto jest lepszy tylko ten, kto w danym momencie zagra lepiej. Warto dodać, że zespół był zagrzewany do walki przez wspaniały doping hrubieszowskich kibiców siatkówki, za który bardzo dziękujemy.

Końcowa kolejność przedstawia się następująco: I. ZS nr 3 w Hrubieszowie, II. Cukrownia Strzyżów, III. Gmina Trzeszczany, IV. Gmina Dołhobyczów, V. Gmina Mircze, VI. Adam Team, VII. Jednostka Wojskowa, VIII. Gmina Mircze II, IX. Włodzimierz Wołyński, X. Nauczyciele.