VIII Mityng LOZLA, III rzut Ligi Młodzików, I Memoriał Andrzeja Kulczyńskiego

31 sierpnia na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano VIII Mityng LOZLA, III rzut Ligi Młodzików, a także I Memoriał Andrzeja Kulczyńskiego.

Reklamy

 

Do startu zgłosiło się ponad 200 młodych sportowców z województwa lubelskiego, którzy rywalizowali w konkurencjach biegowych, rzutowych oraz w skokach.

Doskonałe wyniki padły na dystansie 300m, gdzie 15 letni Bartosz Kitliński ustanowił dobry rekord życiowy 38,5 sek. Tuż za nim uplasował się zaledwie 13 letni zawodnik Unii Hrubieszów Kacper Pańko, który uzyskał czas 39,09 sek.

Ciekawa rywalizacja miała miejsce na dystansie 400m kobiet, gdzie znakomity rekord życiowy 57,5 sek uzyskała Natalia Pietruczuk z AZS Lublin. Zaraz za nią linię mety ławą przekroczyły 3 zawodniczki Unii Hrubieszów. Czas, jaki je dzielił na mecie, to zaledwie 0,15 sek.

Również na dystansie 1000m młodzików dobre wyniki. Zwyciężył Adrian Ćwikliński z Agrosu Zamość z rezultatem 2:47 min, sekundę za nim uplasował się Filip Cierech z miejscowej Unii. Obaj zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe o ponad 10 sek.

Rozegrano również Bieg Memoriałowy Andrzeja Kulczyńskiego – trenera Unii Hrubieszów i wychowawcy kilkudziesięciu medalistów Mistrzostw Polski oraz reprezentantów kraju. W biegu mógł uczestniczyć każdy, a głównym jego celem było uczczenie pamięci tego wybitnego trenera. Puchary dla 3 najlepszych kobiet i mężczyzn ufundowała burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska. Ona też dokonała dekoracji, wraz z małżonką Andrzeja Kulczyńskiego – Izabelą oraz Anną Naja – przewodniczącą Rady Miejskiej.

W hali HOSiR oglądać można wystawę poświęconą trenerowi Kulczyńskiemu, przygotowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Pozostałe wyniki przekażemy po otrzymaniu komunikatu od organizatorów. Dziękujemy zawodnikom za rywalizację, a kibicom za przybycie i gorący doping!

 

(info: HOSiR, fot. lubiehrubie.pl)