VIII turniej o Puchary Wójta Mircza

VIII turniej o Puchary Wójta Mircza – Marty Małyszek odbył się 17 kwietnia 2015 roku w Samorządowym Zespole Szkół w Mirczu. Startowało 29 szachistów, w tym 9 dziewcząt.

Reklamy


Z Mircza i Kryłowa uczestniczyło po 10 szachistów, z Wiszniowa wystartowało dziewięcioro.

Zwyciężyła Oliwia Łoś – szóstoklasistka z Mircza, przed Weroniką Wilczewską – gimnazjalistką z Kryłowa i Gabrielem Bednarkiem – gimnazjalistą z Mircza.

Wśród gimnazjalistów: 1. Weronika Wilczewska, 2. Aleksandra Kot z Mircza, 3. Karolina Kasprzyk z Kryłowa, 1. Gabriel Bednarek, 2. Adam Frańczuk, 3. Piotr Brzeziński – wszyscy  z Mircza.

W juniorach młodszych: 1. Oliwia Łoś, 2. Julia  Kuźnicka, 3. Jagoda Chmiel, obydwie z Wiszniowa, 1. Mateusz Krupa – szóstoklasista z Mircza, 2. Dominik Jędra, piątoklasista, 3. Łukasz Grabik – czwartoklasista, obaj z Wiszniowa.

Wśród młodzików: 1. Kacper Ciosmak, 2. Jakub Węgorek, obaj z Kryłowa, 3. Mateusz Marciniak z Mircza.

Jedyny przedszkolak – Aleksander Leśniak z Kryłowa, wykazał się sporymi umiejętnościami, zdobył 2 punkty w drugim swoim turnieju i 38 w punktacji Grand Prix 2015.

Do zakończenia edycji pozostały 2 turnieje , kolejny rozegrany zostanie 5 maja (wtorek) o godz. 13.00 w Kryłowie. Zapraszamy gorąco, szczególnie gospodarzy, jest to okazja do sprawdzenia głębokich rezerw, gdyż w szachy grają nie tylko kilkuosobowe reprezentacje szkół, ale także duża grupa pasjonatów, nie mogących dojechać na nasze turnieje.

Nasze szkoły nie uczestniczyły w dwóch regionalnych turniejach w Zamościu – 146 szachistów i Fajsławicach – 209 szachistów, których wyniki możemy znaleźć na www.lzszach.lublin.pl.

Zapraszam także Gimnazja na turniej o Puchary Lubelskiego Kuratora Oświaty, który odbędzie się już po kompetencjach – 29 kwietnia (środa) w Lublinie.

 

 

Sędzia i Instruktor Szachowy

Mieczysław Pszeniczka