W meczu sparingowym Unia przegrywa z Tomasovią 1:3

W rozegranym w środę 15.07 meczu sparingowym Unia uległa na własnym boisku Tomasovii Tomaszów Lubelski 1:3 (do przerwy 0:3). Jedyną bramkę dla naszego zespoły strzelił Kacper Kazan.

Zespół Tomasovii był wyraźnie lepszy, chociaż do wygrania tego pojedynku przez zespół z Tomaszowa przyczynili się w sposób bezpośredni nasi piłkarze, strzelając sobie „samobója” i nie wykorzystując kilku sytuacji bramkowych oraz sędzia meczu.

Pierwszą bramkę Tomasovia zdobyła po strzele samobójczym naszego zespołu, a trzecią po bardzo problematycznym rzucie karnym podyktowanym przez sędziego.

Nasz zespół zagrał bez kilku podstawowych zawodników, m.in. bez: Siergieja Borysa i Krystiana Oleszczuka (kontuzje), Damiana Otręby i Łukasza Kamińskiego (pobyty za granicą) oraz w pierwszej połowie meczu bez bramkarza Sławomira Rycia, który na mecz dojechał z opóźnieniem.

Jedynego gola dla „biało-niebieskich” strzelił Kacper Kazan, który w opinii wielu kibiców tego dnia był jednym z najlepszych zawodników Unii w starciu z III ligowcem.

Unia Hrubieszów – Tomasovia 1:3 (0:3)

Unia: Haustow – Zając, Oleksiuk, Kondrat, Wiejak, Garbacz, zawodnik testowany I, Kazan, Fulara, Stepaniuk, Tabuła.  Ponadto zagrali: Ryć, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III.

Tomasovia: Bartoszyk – Żurawski, Łeń, Misztal, Konopa – Mazurkiewicz, Paskiv, Smoła, Orzechowski – Szuta, Oznański. Ponadto zagrał: Gęborys.

Bramki: Kazan Kacper (70’) – samobój (12’), Oznański (28’), Żurawski (35’-k).