W niedzielę w Hrubieszowie ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne!

W niedzielę 4.05.2014 r. po południu na nowoczesnym stadionie HOSiR w Hrubieszowie odbędą się stojące na wysokim poziomie już trzecie zawody organizowane przez Lubelski Okręgowy Związek Lekkoatletyczny, dodatkowo rozegrane zostaną Mistrzostwa Województwa LZS i Liga Młodzików. Można liczyć na nowe rekordy stadionu, dlatego warto być obecnym!! Poniżej regulamin i program minutowy oraz wykaz najlepszych wyników z poprzednich dwóch tego typu zawodów.

Reklamy


REGULAMIN  I Mityng LOZLA, Otwarte Mistrzostwa Województwa LZS i I rzut Ligi Młodzików

HRUBIESZÓW, 04 ..05.2014  r. 

 

1/ Kierownictwo i organizacja:

Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki , HOSiR Hrubieszów, Rada Wojewódzka LZS


2/ Termin i miejsce: 04.05. 2014  r.(niedziela);

Hrubieszów, stadion HOSiR ul. Ciesielczuka 2.


3/ Program zawodów (konkurencje Mityngu i Mistrzostw Woj. LZS):

K –  100,  200, 400,  1500,   wzwyż, w dal,   młot,  kula, dysk, oszczep

M – 100,  200, 400,  1500,   wzwyż, w dal,    młot, kula, dysk, oszczep


Program zawodów  ( I rzut Ligi Młodzików):

K –  100, 300, 600, 1000,  wzwyż, w dal, młot (3 kg), kula (3 kg), Dysk (0,75 kg), oszczep (500 g)

M – 100, 300, 1000, 2000, wzwyż, w dal, młot (5 kg); kula (5 kg), dysk (1,0 kg), oszczep (600 g).

Początek zawodów    – 13.00 (młot K)

                                   – 14.15 (młot M)

                                   – 15.30 – pozostałe konkurencje


4/ Warunki uczestnictwa:

Prawo startu w mityngu i Mistrz. LZS  mają zawodnicy ur. w r. 2000m i starsi, posiadający ważne badania lekarskie i  licencje  ,  zgłoszeni do zawodów przez kluby.

W lidze Młodzików  biorą udział zawodniczki i zawodnicy (ur. 1999-2000) posiadający ważne badania lekarskie i licencje wydane przez LOZLA w 2014 roku, dopuszcza się udział w 2 konkurencjach (biegi na dystansach 600 i 1000 m dziewcząt oraz 1000 m i 2000 m chłopców wykluczają  start w drugiej konkurencji).


5/ Zgłoszenia:

Wyłącznie   w internetowym systemie zgłoszeń do zawodów: www.domtel-sport .pl w terminie do dnia 2 maja 2014 r.


6/ Sposób  przeprowadzania zawodów:

We wszystkich biegach serie na czas.  W konkurencjach technicznych finały 8 – osobowe.

W Lidze Młodzików – w konkurencjach technicznych po cztery (4) próby ! Klub może zgłosić do konkurencji max. 4 osoby!

W rzutach obowiązuje sprzęt dla kategorii wiekowych.


7/ Punktacja I rzutu Ligi Młodzików

            Do punktacji drużynowej Ligi Młodzików wlicza się maksimum 15 wyników wg tabel PZLA dla młodzików. O kolejności w Lidze Młodzików decydować będzie suma z 3 rzutów.


8/ Zasady finansowania:

Koszty organizacji imprezy pokrywa LOZLA z środków budżetowych Województwa Lubelskiego, oraz Rada Wojewódzka LZS. . Koszty osobowe zgłaszające kluby. Kluby zgłaszające drużynę do Ligi Młodzików wpłacają wpisowe w wysokości 50 zł. od zespołu. Opłaty oraz wszelkie zmiany w zgłoszeniach przyjmowane w biurze zawodów, w dniu zawodów do godz. 12.00).


9/ Nagrody: Medale w Mistrzostwa Województwa LZS, puchary dla najlepszych zawodniczek i zawodników w I Mityngu LOZLA.


10/ Postanowienia końcowe: Organizator nie ubezpiecza imprezy (obowiązek ten spoczywa na zgłaszających klubach, zgodnie z art. 38 Ustawy o sporcie  z dnia 25.06.2010 r.)

Pomiar czasu elektroniczny (fotofinisz „Lynx” ). Konkurencja odbędzie się pod warunkiem udziału w niej minimum 3 zawodniczek/zawodników.

           

*   *   *  

 

Program minutowy (projekt) I Mityng LOZLA,

Otwarte Mistrzostwa Województwa LZS

I rzut Ligi Młodzików

 

HRUBIESZÓW, 04.05.2014  r.

 

13.00   –           Młot K             

14.15   –           Młot M

*   *   *

15.30   –           100 m K    w dal M      Kula K   Dysk M

15.45   –           100 m M                                                                    

16.00   –           300 m K                       Wzwyż K

16.15   –           300 m M                                                        

16.30   –           200 m K                       W dal K                      

16.45   –           200 m M                      Kula M  Dysk K

17.00   –           600 m K (młodz.)                    

17.15   –           1000 m K (młodz.)       Wzwyż M        

17.30   –           1000 m M (młodz.)                 

17.45   –           400 m  K                      Oszczep K

17.55   –           400 m  M                                                       

18.05   –          2000 m M (młodz.)                             

18.20   –           1500 m K                     Oszczep  M

18.30   –           1500 m M                   

 

Wyprowadzenie na 15 min. przed konkurencjami biegowymi i 20 min. przed technicznymi.

 

***

 


Dwa lata temu I Mityng w Hrubieszowie

 

W sobotę 22.09.2012 r. na Arenie Lekkoatletycznej w Hrubieszowie odbył się lekkoatletyczny mityng.

KIEROWNICTWO ZAWODÓW:  Lubelski  Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

ORGANIZACJA: Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie ul. Ciesielczuka 2  tel/fax  084 696 2381.

Współorganizator:   Rada i Burmistrz Miasta Hrubieszów.


Wyniki i miejsca hrubieszowskich zawodników:

1. Michał Łopocki Unia Hrubieszów 100 m – 11,67 (wiatr 0,0),

1. Michał Łopocki Unia Hrubieszów 200 m – 23,45 (wiatr – 2,5),

1. Artur Kern Unia Hrubieszów 1500 m – 3:56,90,

2. Albin Zacharczuk Unia Hrubieszów 800 m – 1:59,12,

2. Aleksander Polikowski Unia Hrubieszów 400 m – 58,83,

3. Paweł Szostak Unia Hrubieszów 1500 m – 4:04,28,

3. Kacper Pietrusiewicz Unia Hrubieszów 400 m – 1.10,70,

5. Paula Suchowska ZSM 3 Hrubieszów 600 m – 1:59,46.

5. Iwona Powroźnik ZS 4 Hrubieszów 100 m – 15,98 (w. -1,1),

6. Anna Lizut ZS 4 Hrubieszów 600 m – 2:00,12.


W pozostałych konkurencjach zwyciężali:

Aleksandra Szczęk Agros Zamość 100 m – 13,00 (wiatr – 1,1),

Monika Kosz Agros Chełm 600 m – 1:41,96,

Dominika Niedźwiedziuk Żak Biała Podlaska 300 m – 44,52,

Dawid Wysokiński AZS UMCS Lublin 800 m – 1:57,61,

Bulak Orest 84 Orion Olympic Lviv w dal – 7.26m

Sabina Śliwa Agros Zamość 200 m – 28,00 (w. – 0,6),

Joanna Has Agros Zamość wzwyż – 1.55,

Konrad Kozłowski Agros Chełm wzwyż – 1.74,

Sylwia Mogielnicka Żak Biała Podlaska 400 m – 64,79,

Andrzej Marczyk AZS UMCS Lublin 400 m – 52,73

 

***

 

Rok temu Mityng w Hrubieszowie

 

Mityng Kwalifikacyjny do mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych Mityng LOZLA 11 maja 2013 r. Hrubieszów, stadion HOSiR Hrubieszów, ul. Ciesielczuka 2. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

 

Kobiety

 

Młot K (3.0)

1 Fus Weronika 96 TKS Tomasovia 42.43

Młot K (4.0)

1 Borowska Anna 92 AZS AWF Biała Podlaska 45.93

100 m ppł. -1.2

1 Szczęk Aleksandra 93 KS AGROS Zamość 15.02 (84.0)

100 m – Bieg 3/4 +0.9

1 Wrona Alicja 96 SKB Kraśnik 12.35

100 m Bieg 2/4 +1.4

4 Kudyk Julia 00 MKS Unia Hrubieszów 13.86

Wzwyż K

1 Łapa Klaudia 96 KS AGROS Zamość 1.59

Kula K (3.0)

1 Śmiech Aleksandra 97 KS AGROS Zamość 10.44

2 Zając Dominika 97 MKS Unia Hrubieszów 10.16

Kula K (4.0)

1 Dudzińska Agnieszka 88 AZS AWF Biała Podlaska 17.01

800 m Bieg 2/2

1 Kosz Monika 94 MKS Agros Chełm 2:20.06

800 m Bieg 1/2

6 Wołyniec Oliwia 99 MKS Unia Hrubieszów 2:48.24

7 Waś Natalia 99 MKS Unia Hrubieszów 2:50.93

W dal K

1 Lisowska Julia 99 AZS UMCS Lublin 4.55 (0.0)

Dysk K (1.0)

1 Raciborska Małgorzata 91 AZS AWF Biała Podlaska 51.62

200 m Bieg 3/5 +1.1

1 Wrona Alicja 96 SKB Kraśnik 25.05

800 m Bieg 5/6

1 Jacniak Ewa 90 AZS UMCS Lublin 57.00

3000 m K

1 Dawidziuk Diana 94 MKS Agros Chełm 11:13.73

Oszczep K (500 g)

1 Bajor Magdalena 99 MKS Start Lublin 31.37

Oszczep K (600 g)

1 Kęczkowska Agnieszka 92 KS Wisła Puławy 31.83

 

Mężczyźni

 

Młot M (5.0)

1 Aftyka Grzegorz 97 KS Wisła Puławy 46.22

Młot M (6.0)

1 Furtak Rafał 95 KS Wisła Puławy 57.59

Młot M (7.26)

1 Dragan Piotr 80 MKS Start Lublin 44.42

110 m ppł. +0.1

1 Jabrzyński Michał 94 MKS Start Lublin 15.43 (99.0)

100 m Bieg 4/5 +0.1

1 Biegajło Mateusz 91 AZS UMCS Lublin 10.87

Bieg 2/5 +0.4

1 Łopocki Michał 96 MKS Unia Hrubieszów 11.32

Wzwyż M

1 Wróblewski Kamil 92 AZS AWF Biała Podlaska 1.95

Dysk M (2.0)

1 Wiśniewski Jacek 91 AZS AWF Biała Podlaska 62.98

4 Wąsiel Józef 47 Mircze/Unia Hrubieszów 29.84

Dysk M (1.75)

1 Boguszewski Bernard 95 MKS Start Lublin 29.98

Dysk M (1.5)

1 Krzewiński Paweł 96 AZS UMCS Lublin 33.09

800 m Bieg 3/3

1 Kloc Paweł 93 AZS UMCS Lublin 2:00.01

Kula M (7.26)

1 Wiśniewski Jacek 91 AZS AWF Biała Podlaska 18.13

5 Wąsiel Józef 47 Mircze/Unia Hrubieszów 9.37

Kula M (6.0)

1 Olesiejko Łukasz 95 MKS Mechanik Włodawa 11.70

Kula M (5.0)

1 Wrześniewski Damian 97 UKS Ogar Urchówek 9.61

200 m Bieg 4/5 +1.0

1 Biegajło Mateusz 91 AZS UMCS Lublin 22.00

W dal M

1 Kieler Radosław 94 MKS Mechanik Włodawa 6.39 (+1.1)

400 m Bieg 4/5

1 Smoliński Sebastian 91 MKS Start Lublin 49.39

Bieg 3/5 (Uwaga- pomiar ręczny !)

2 Zacharczuk Albin 93 MKS Unia Hrubieszów 52,9?

300 m M Bieg 1/2

1 Jaros Andrzej 90 MKS Start Lublin 34.05

3000 m M

1 Kaczan Grzegorz 93 MKS”Żak”Biała Podlaska 8:48.02

Oszczep M (600 g)

1 Mielniczuk Patryk 99 UKS Ogar Urchówek 25.10

Oszczep M (700 g)

1 Słowik Marcin 96 AZS UMCS Lublin 52.86

Oszczep M (800 g)

1 Pydyś Jakub 95 MKL Nefryt Lubartów 51.58


Sekretariat zawodów (Jerzy Wierzchowski)

Sędzia główny – Edward Wiśniewski

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Poniżej fotoreportaż z zawodów w roku 2013.