W szatni panuje bojowa atmosfera

Hrubieszów Ligowe zmagania w zamojskiej klasie okręgowej zbliżają się wielkimi krokami. Jak w rundzie rewanżowej poradzi sobie Unia Hrubieszów? Czy zespół jest odpowiednio przygotowany do ciężkiej rywalizacji w lidze? Czy wyniki z meczów sparingowym mają duże znacznie?

Reklamy

***

Wywiad z Mateuszem Ślązakiem – kapitanem drużyny UNII, przeprowadził Krzysztof Jóźwik

Krzysztof Jóźwik: O co powalczy wiosną Unia Hrubieszów?

Mateusz Ślązak: Priorytetem na tę rundę będzie przede wszystkim utrzymanie, co na pewno nie jest szczytem marzeń dla naszego zespołu, który według mnie powinien grać w 4 lidze. Podejrzewam, że zajmiemy miejsce w granicach 7-10.

K.J.: Jak oceniasz przygotowania Unii Hrubieszów do rundy rewanżowej?

M.Ś.: Zimą trenowaliśmy czterokrotnie na hali, w późniejszym okresie przygotowawczym już tylko trzykrotnie na hali oraz trzykrotnie na dworze, odbyliśmy również obóz dochodzeniowy w drugim tygodniu ferii, na treningach zjawiało się wtedy zwykle w granicach 16 osób. Czy to wpłynie znacząco na naszą grę? Nie wiem, czas pokaże.

K.J.: Do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników, co o nich powiesz? Będą wzmocnieniem dla drużyny?

M.Ś.: Zapewne Wojtek Baran będzie sporym wzmocnieniem dla naszej linii defensywnej, jak i całego naszego zespołu. W grze Irka Burego dostrzegam wiele spokoju i opanowania, może być on filarem naszej drużyny. Konrad Kalaciński bardzo się nam przyda, a w bramce czeka nas rywalizacja między Krzyśkiem Kozickim, a Piotrkiem Płandowskim, który dołączył do nas zimą.

K.J.: W trakcie przygotowań rozegraliście kilka sparingów. Jakie wnioski nasuwają się po rozegranych meczach?

M.Ś.: Mecze sparingowe nigdy nie są odzwierciedleniem gry zespołu podczas rywalizacji o punkty w lidze. W zamojskiej okręgowej lidze każdy może wygrać z każdym.

K.J.: Jaka panuje atmosfera w szatni? Zespół jest gotowy, aby podjąć wyrównaną walkę z każdym zespołem w lidze?

M.Ś.: W szatni panuje bojowa atmosfera i chcemy w rundzie wiosennej pokazać, gdzie jest nasze miejsce w szeregu.

K.J.: Unię Hrubieszów czeka w każdym meczu ciężka walka o ligowe punkty, które spotkanie zapowiada się jako najbardziej wymagające?

M.Ś.: Tak, jak już powiedziałem, w tej lidze każdy może wygrać z każdym i w rundzie wiosennej kibice mogą spodziewać się wielu niespodzianek. Ciężkie będą mecze z faworytami do awansu: Roztoczem , Huczwą, Victoria, ale także z zespołami, które maja ,,nóż na gardle” i będą bronić się przed spadkiem.

K.J.: Kogo typujesz do zwycięstwa ligi, a kogo do spadku?

M.Ś.: Do 4 ligi awansuje Roztocze Szczebrzeszyn, a z 5 ligą pożegnają się: Orkan, Włókniarz i Cosmos.

K.J.: Wielu kibiców w Hrubieszowie z niepokojem patrzyło na to, co działo się na jesieni, co teraz im przekażesz?

M.Ś.: Mogę uspokoić i powiedzieć tylko tyle, że w przyszłym sezonie kibice nie obejrzą derbów Unia – Huragan… chyba, że chłopaki z Huraganu awansują do 5 ligi, czego im życzę. Prosiłbym prawdziwych kibiców o doping, a ludzie, którzy nie znają się na sporcie, niech nie psują atmosfery wokół drużyny swoimi niepotrzebnymi komentarzami.

Wywiad przeprowadził
Krzysztof Jóźwik

Hrubieszow LubieHrubie 2009