Waldemar Kogut trenerem piłki nożnej Unii Hrubieszów – Po burzy zawsze wychodzi słońce!

Trenerem pierwszego zespołu piłki nożnej Unii Hrubieszów, która po wycofaniu się w trakcie rozgrywek IV ligi została zdegradowana aż do klasy A, został posiadający licencję UEFA B Waldemar Kogut. Jak sam mówi – propozycja była dla niego dużym zaskoczeniem. Podjął ją po zakończeniu sezonu w lidze okręgowej z Olimpią Miączyn.

Reklamy

Celem trenera Koguta jest poprawienie wizerunku klubu, który obecnie znajduje się w dołku. Głównym zadaniem jest zbudowanie drużyny, która będzie walczyła w każdym meczu o  jak najlepsze wyniki. Cele jest taki, aby po sezonie 2021/2022 Unia awansowała do klasy okręgowej. Liczy na współpracę z zarządem klubu, władzami miasta, powiatu i sponsorami. Treningi rozpoczął 5 lipca. W tym czasie planuje kilka meczy kontrolnych oraz udział w Pucharze.

A tak trener wypowiedział się dla klubowej strony:

Wiem, że wielu zawodników odeszło z klubu, ale nie ma ludzi niezastąpionych. Po burzy zawsze wychodzi słońce. Co do nowych zawodników to konieczne jest, aby byli z drużyną od początku przygotowań. Będą oni z pewnością na różnych poziomach. W okresie letniej przerwy między rozgrywkami muszę przygotować zespół do rozgrywek w klasie A, przez powtórzenie w skróconej formie elementów przygotowania ogólnego i specjalnego. Bardzo też liczę na wsparcie kibiców! Na personalia przyjdzie jeszcze czas. Wszystko zweryfikuje boisko, ale z pewnością miejsce Unii Hrubieszów jest w znacznie wyższej klasie rozgrywkowej.

***

Waldemar Kogut

Treningi rozpoczął w Granicy Dorohusk. Po skończeniu szkoły średniej udał się do szkoły wojskowej, gdzie reprezentował barwy Leśnika Manowo. Jako żołnierz zawodowy trafił do Żagania, wiążąc się z Czarnymi Jelenin. Od 2002 r., przełożeni skierowali go do Hrubieszowa, gdzie został do dzisiejszego dnia. Przygodę z piłką trenerską rozpoczął w 2013 r. w Huraganie Hrubieszów, z którym wywalczył awans do ligi okręgowej. Następnie prowadził zespoły: Unię Białopole, Brat Siennica Nadolna i Orzeł Srebrzyszcze. Ostatnią drużyną była Olimpia Miączyn, która w zakończonym sezonie zajęła 7 miejsce w okręgówce.

***

Pierwszy mikrocykl treningowy zakończył się meczem kontrolnym w którym Unia pokonała Ruch Izbica 5:2. Bramki dla Unii strzelili: zawodnik testowany I x2, Barszczewski x2 oraz zawodnik testowany II. Testowanych było czterech zawodników, którzy w sparingu pokazali się z bardzo dobrej strony.

***

Mecz kontrolny 14 VII 2021 r. nie doszedł do skutku. Drużyna Raiders Hrubieszów nie skompletowała składu.

***

Po półrocznym wypożyczeniu do Unii Białopole wrócił Gabriel Barszczewski. Jest młodzieżowcem, wychowankiem Unii Hrubieszów. W swojej przygodzie z piłką nożną poza klubem macierzystym reprezentował również juniorów młodszych Chełmianki Chełm. W 2020 roku po powrocie do Unii Hrubieszów spędził tutaj rundę jesienną, a następnie przeniósł się na wypożyczenie do imienniczki z Białopola, gdzie grał na IV ligowych boiskach.

***

Mecze kontrolne Unii przed nowym sezonem:

– 10.07 – Ruch Izbica 5:2

– 18.07 – POM Iskra Piotrowice (w Hrubieszowie) – IV liga

– 21.07 – Granica Dorohusk (w Hrubieszowie)

– 24.07 – Puchar Starosty (w Hrubieszowie)

– 31.07 – Unia Rejowiec 

– 07.08 – Andoria Mircze 

Terminy mogą ulec zmianie.

***

Piłkarskie władze wojewódzkie odwiedziły Hrubieszów

– Cel… powrót do przeszłości!

Gośćmi Burmistrza Miasta Hrubieszów Marty Majewskiej byli prezes LZPN – Zbigniew Bartnik i wiceprezes LZPN – Stanisław Pryciuk. W towarzystwie Wioletty Krawczuk – prezesa MKS Unii Hrubieszów  i Tomasza Janiszka – wiceprezesa ds. piłki nożnej MKS Unii.  Rozmowy dotyczyły sekcji piłki nożnej w klubie szczególnie z aktualną sytuacją w drużynie seniorów, która po rezygnacji gry po czwartej kolejce w IV lidze, w nadchodzącym sezonie będzie rywalizowała w klasie A. Plany, zamierzenia na najbliższy sezon, perspektywa rozwoju piłki młodzieżowej, a także  o szkoleniu dziewcząt  w klubie – to główne płaszczyzny rozmów gości z Panią Burmistrz i kierownictwem MKS Unia. Przed nowym zarządem klubu wiele pracy, ale przy odpowiednim zaangażowaniu ludzi, którym na klubie zależy będzie tylko lepiej.

­

(Opracował – mak, grafika: Unia Hrubieszów)


Zobacz też:

IV liga: Kryształ Werbkowice – podsumowanie sezonu 2020/2021. Zawsze mogło być lepiej!

IV liga: Kryształ Werbkowice – podsumowanie sezonu 2020/2021. Zawsze mogło być lepiej!


LubieHrubie na Instagramie