Wielka Gala HLK

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Dnia 29 maja miało miejsce oficjalne zakończenie I edycji Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki. Od 15 lutego przez 12 kolejek o zajęcie jak najlepszego miejsca walczyło ze sobą 9 drużyn. W zmaganiach wzięło udział łącznie 82 zawodników.

***

Audycja Radia RTM Staszic – Wielka Gala HLK >>

***

***

Spisywane na każdym meczu protokoły umożliwiły nam prowadzenie statystyk (dostępne są na stronie). Najlepsi z najlepszych, to:

Piotrek Czerniak (SPRT) – średnio 21,2 punkta na mecz
Maciej Telicki (SPRT) – średnio 4,9 asyst na mecz
Paweł Błaszczuk (Chrząszcze) – średnio 9,4 zbiórek na mecz

MVP ligi został Adam Kuczyński (Żywiec Team), znalazł sie bowiem w ścisłej czołówce każdej ze statystyk.

Na każdej z 12 kolejek oddawane były głosy na najpopularniejszego zawodnika HLK. W tym konkursie zwyciężył Maciej Telicki (SPRT), który uzyskał 51 głosów. Za nim uplasowali się: Michał Cybula (Chrząszcze) – 24 głosy, Kuba Tereszkiewicz (Chrząszcze) – 23 głosy i Piotr Czerniak (SPRT) – 22 głosy.
Kibice oddający głosy na zawodników brali co tydzień udział w losowaniu nagrody – piłki.

Organizowaliśmy także inne konkursy dla kibiców (typowanie wyników, rzuty osobiste), w których nagrodami były głownie gadżety uzyskane dzięki życzliwości Przeglądu Sportowego, jednego z głównych sponsorów ligi.

Jak wspomniałem na początku news’a, dzień 29 maja traktowany jest jako zakończenie ligi,
wtedy to bowiem odbyła się impreza o charakterze podsumowania całego przedsięwzięcia jakim była HLK.

Rozpoczęliśmy planowo, o 17.45, meczem młodzików ze szkół podstawowych numer 1 i 3. Lepsi okazali się uczniowie „trójki”. Po meczu trenerzy wybrali 2 najlepszych graczy – otrzymali oni oficjalne koszulki HLK.

Z powodu problemów technicznych z kilkunastominutowym „poślizgiem” rozpoczął się mecz gwiazd HLK.

Drużynę w białych koszulkach reprezentowali zawodnicy ekip Chrząszczy, Żywiec Team, Three Crew oraz ZS nr 3 :
1. Karol Temporowicz (Chrząszcze) – 8 pkt, 2 zbiórki
2. Kuba Kasprowicz (Chrząszcze) – 6 zbiórek
3. Michał Cybula (Chrząszcze) – 7 pkt, 2 asysty, 3 zbiórki
4. Szymon Popławski (Three Crew) – 11 pkt, 5 zbiórek
5. Bartek Grzyb (Three Crew) – 2 pkt, 8 zbiórek
6. Maciek Nowosad (Three Crew) – 6 pkt, 4 zbiórki
7. Ernest Kowalski (Three Crew) – 2 asysty, 2 zbiórki
8. Adam Kuczyński (Żywiec Team) – 11 pkt, 6 zbiórek
9. Piotr Szkalej (Żywiec Team) – 5 pkt, 1 asysta, 3 zbiórki
10. Grzegorz Grzeszczuk (Żywiec Team) – 5 pkt, 7 zbiórek
11. Adrian Kania (ZS nr 3) – 4 zbiórki

Drużynę w czarnych koszulkach zaś zawodnicy ekip SPRT, Nauczycieli, ZS nr 1 oraz Gimnazjum „Staszic” :
1. Maciej Telicki (SPRT) – 8 pkt, 5 asyst, 2 zbiórki
2. Piotr Bednarz (SPRT) – 4 pkt, 2 asysty, 4 zbiórki
3. Piotr Czerniak (SPRT) – 14 pkt, 13 zbiórek
4. Kacper Dudek (SPRT) – 13 pkt, 2 asysty, 6 zbiórek
5. Daniel Lipski (Nauczyciele) – 6 pkt, 9 zbiórek
6. Łukasz Iżowski (Nauczyciele) – 13 pkt, 4 asysty
7. Rafał Szumiata (Nauczyciele) – 2 asysty, 2 zbiórki
8. Mateusz Suwała (Gimnazjum „Staszic”) – 6 pkt, 7 zbiórek
9. Paweł Ostasz (ZS nr 1) – 4 pkt, 5 zbiórek

Wynik – 70 : 55 dla zawodników w czarnych koszulkach. MVP meczu gwiazd został wybrany Łukasz Iżowski (Nauczyciele).

W przerwach pomiędzy kwartami meczu gwiazd odbyły się kolejno:

I. Przerwa pomiędzy I a II kwartą – konkurs rzutów za 3 punkty (na wzór tego odbywającego się podczas ALL Star Weekend Ligi NBA)

Zawodnicy wykonywali 5 rzutów z 5 pozycji, ostatnia piłka z każdej pozycji warta była 2 pkt,
pozostałe- 1 pkt.

Udział w konkursie wzięli wyłonieni wcześniej w eliminacjach podczas jednej z kolejek HLK zawodnicy:

1. Maciej Telicki (SPRT)
2. Marek Kowalczuk (SPRT)
3. Karol Temporowicz (Chrząszcze)
4. Szymon Popławski (Three Crew)
5. Mateusz Suwała (Gimnazjum „Staszic”)

Do drugiej rundy dostali się Karol Temporowicz oraz Maciej Telicki. Lepszym rzucającym zza linii 6,25 m okazał się być Karol, który za zwycięstwo otrzymał dyplom i statuetkę.

II. Przerwa pomiędzy II a III kwartą – występ tancerek z zespołu GTW prowadzonych przez Panią Renatę Łagocką oraz konkurs wsadów, który tego wieczoru był chyba największą atrakcją.

Konkurs wsadów również zorganizowany został na wzór tego z All Star Weekend ligi NBA.
Zawodnicy w pierwszej rundzie mieli wykonać dwa wsady, czas na wykonanie jednego wsadu – 1,5 minuty.

Udział w konkursie wzięło 4 zawodników, podobnie jak w konkursie „trójek” zostali oni wyłonieni we wcześniej odbytych eliminacjach:

1. Piotrek Czerniak (SPRT)
2. Kuba Kasprowicz (Chrząszcze)
3. Kuba Tereszkiewicz (Chrząszcze)
4. Maciej Telicki (SPRT) – zastępstwo za nieobecnego Mariusza Luchowskiego (SPRT)

Uczestnicy oceniani byli przez 5 sędziów, nota maxymalna za wsad to 10 pkt, minimalna – 5.

Wyniki pierwszej rundy:

1. Piotrek Czerniak (SPRT) – 50 pkt + 47 pkt = 97 pkt
2. Kuba Tereszkiewicz (Chrząszcze) – 41 pkt + 40 pkt = 81 pkt
3. Kuba Kasprowicz (Chrząszcze) – 42 pkt + 37 pkt = 79 pkt
4. Maciej Telicki (SPRT) – 38 pkt + 34 pkt = 72 pkt

Wyniki drugiej rundy:

1. Piotrek Czerniak (SPRT) – 50 pkt + 47 pkt = 97 pkt
2. Kuba Tereszkiewicz (Chrząszcze) – 37 pkt + 31 pkt = 68 pkt

Za zwycięstwo w konkursie wsadów Piotrek otrzymał dyplom oraz statuetkę.

III. Przerwa pomiędzy III a IV kwartą – występ tancerek zespołu The Ivy oraz konkursy dla publiczności (rzuty osobiste) – niezależnie od ilości trafionych koszy, każdy z uczestników otrzymał nagrody.

Po zakończeniu meczu gwiazd odbyło się podsumowanie ligi. Drużyny biorące w niej udział otrzymały dyplomy oraz nagrody.

I miejsce – SPRT
II miejsce – Żywiec Team
III miejsce – Chrząszcze
IV miejsce – Three Crew
V miejsce – Nauczyciele
VI miejsce – ZS nr 1
VII miejsce – Gimnazjum „Staszic”
VIII miejsce – ZS nr 3 „Kościuszko”
IX miejsce – Dzikie Stonki

MVP ligi – Adam Kuczyński (Żywiec Team)
Najpopularniejszy zawodnik – Maciej Telicki (SPRT)
Zwycięzca konkursu wsadów – Piotr Czerniak (SPRT)
Zwycięzca konkursu rzutów za 3 pkt – Karol Temporowicz (Chrząszcze)

Na koniec imprezy zagrali: zespół Yago oraz 3aisz squad, którym korzystając z okazji, jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Chcielibyśmy podziękować także:
Dyrektorowi hali HOSiR, za udostępnienie obiektu i sprzętu oraz za cierpliwość;
Panu Burmistrzowi za wsparcie finansowe;
Panu Markowi Watrasowi i Zbigniewowi Krawczukowi za pomoc i wsparcie przy organizacji ligi;
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 za udostępnienie sprzętu do konkursu rzutów za 3;
Firmie Poligraf, za pośrednictwem której zakupiliśmy nagrody w postaci pucharów;
Firmie Fuji, za możliwość wydrukowania plakatów;
Naczelnikowi Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Panu Szymonowi Patkowskiemu, za umożliwienie wydrukowania dyplomów na podsumowanie ligi;
Sponsorom – Przeglądowi Sportowemu, firmie V – Agrar, Panu Andrzejowi Romańskiemu z agencji reklamy „kameleon”;
Panu Maćkowi Łyko z lubiehrubie.pl za pomoc w reklamowaniu ligi;
Zespołom tanecznym „GTW” oraz „The Ivy” za występy podczas podsumowania ligi;
Zawodnikom, za wzięcie udziału w lidze;
Oraz przede wszystkim kibicom, bez Was nie byłoby tego wszystkiego, dziękujemy za obecność i wsparcie.

Organizatorzy HLK:

Piotr Bednarz a.k.a. Bedziu
Paweł Błaszczuk a.k.a. pinkblaha
Marek Kowalczuk a.k.a. markos06
Maciej Telicki a.k.a. pinktelik

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009