23 kwietnia 2024

Wiktoria Ciesielczuk znowu wygrywa!

HrubieszówPuławy

Z okazji ustanowienia Konstytucji 3 Maja w Puławach odbyły się biegi uliczno – przełajowe, w których znakomicie spisała się Wiktoria Ciesielczuk, stając po biegu na najwyższym podium po jednym z biegów młodzieżowych.

Ukończyło 63 panów

Adrian Mielniczuk w kategorii do 19 lat wywalczył 2 lokatę ulegając Małyszkowi z Zamościa o zaledwie 26 sekund.

Drużynowo Unia Hrubieszów miejsce 15.

***

Bieg główny pań ukończyło aż 17 kobiet, niestety nikt nie biegał z Hrubieszowa i prawie sama młodzież, zdobywczyni „Korony maratonów” p. Małgosia Muzyczuk ciągle liczy, że zostaną wprowadzone w biegach objętych GP kategorie wiekowe i wśród kobiet, wówczas miejmy nadzieje, że pań na trasach biegowych będzie jeszcze więcej!

Warto jeszcze zauważyć, że bieg chłopców w roczniku 1998/1999 wygrał Przemysław Urbaniak z Puław, jest to syn hrubieszowianina Arkadiusza Urbaniaka, wychowanka sekcji piłki ręcznej Unii Hrubieszów i znakomitego trenera Witolda Nieradko, był medalistą Mistrzostw Polski Juniorów i członkiem kadry Polski grając w barwach klubu lubelskiego, w końcu był silnym punktem przez wiele lat pierwszoligowej Wisły Puławy i ze … szkodą dla hrubieszowskiej piłki ręcznej pozostał w Puławach i pracuje udanie na rzecz miejscowego sportu. Ciekawe jaką dyscyplinę sportową wybierze Przemek?

Na zdjęciu – Wiktoria Ciesielczuk podczas dekoracji w hrubieszowskim Crossie 3 Maja.