Wojewódzki Turniej Szkół Podstawowych w Szachach już rozegrany

O Puchary Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk w Szkole Podstawowej Nr 2 w Tomaszowie walczyło 390 szachistów.

Reklamy

 

Najliczniejszą grupę stanowili juniorzy młodsi z klas 4 – 6, było ich 214, w tym 67 dziewcząt. Młodzików było 176, w tym 64 dziewczyny. W każdej z czterech kategorii po trzy puchary. Obsługa sędziowska wzmocniona przez młodzieżowych Sędziów Asystentów, miała dużo pracy, szczególnie wśród młodzików, popełniających jednak dużo błędów.

Sędziowałem kategorię młodziczek i w tej kategorii spotkała mnie miła niespodzianka. Moja drużyna z ZS Michalów (rachański) z dwoma pierwszoklasistkami i trzecioklasistką zdobyła Puchar za I miejsce, przed SP 2 Tomaszów i SP 7 Świdnik. W tej kategorii wystartowały nasze drużyny z Dołhobyczowa i Hulcza.

Drugi Puchar Zespół z Michalowa zdobył za III miejsce w kategorii dziewcząt klas 4 – 6, za SP 2 Tomaszów i SP Podhorce (tomaszowskie).

Wśród młodzików: 1. SP 2 Radzyń Podlaski, 2. MDK Zamość – klub szachowy, który nie jest szkołą podstawową i powinien być poza konkursem, 3. SP 2 Tomaszów Lub. 4. SP 7 Świdnik.

Wśród chłopców klas 4 – 6 1. SP 2 Tomaszów Lub. 2. SP Lubartów, 3. SP Świdnik.

Najlepiej z naszych drużyn zagrały dziewczęta z Hulcza – 8 miejsce na 21 drużyn, Dołhobyczów 11 miejsce. Chłopcy z Dołhobyczowa 16 miejsce na 26 drużyn.

Nieliczną obsadę miał turniej klas 7 – 8 i 3 Gimnazjum. Startowało 51 szachistów, w tym i 9 dziewcząt. Nie wystąpiły szkoły naszego Powiatu.

Szczegóły na: WWW.CHESSARBITER.COM.PL / turnieje, Tomaszów Lub.20 marzec 2/.

 

Sędzia i Instruktor Szachowy

Mieczysław Pszeniczka