Wojewódzkie współzawodnictwo szkół gimnazjalnych w ramach SZS – rok szk. 2011/2012

Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy na podstawie swoich rozgrywek i regulaminu prowadzi współzawodnictwo szkół. Wśród szkół gimnazjalnych, w ramach tzw. Gimnazjady SZS najwyższą 25 pozycję w tej rywalizacji za rok szkolny 2011/2012 z naszego powiatu uzyskało Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie. W punktacji powiatów spadliśmy znowu o 2 miejsca. Zawieszono działalność PSZS w Hrubieszowie, więc…?

Reklamy

Uwaga! – Została zawieszona działalność Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Hrubieszowie!!

Po zebraniu sprawozdawczo – wyborczym (25.09.2012r.) Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Hrubieszowie, prawdopodobnie powiat hrubieszowski i szkoły z Hrubieszowa oraz tegoż powiatu za rok szkolny 2012/2013 nie będą w ogóle widniały w tych zestawieniach, ponieważ działalność tego Związku, po głosowaniu zgromadzonych, została definitywnie zawieszona (niedługo ukaże się pismo, dlaczego?) A regulamin Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego obwieszcza, w zawodach wyższego szczebla, czyli w tym przypadku rejonu zamojskiego bierze udział zwycięzca zawodów powiatowych.

Jest to być może jedyny przypadek na całą Polskę, że w powiecie nie będzie działał SZS, ale u nas nie działa już od dawna, LZS, TKKF, ostatnio do rozgrywek piłkarskich nie przystąpiły trzy zespoły seniorowskie, Andoria Mircze, Altus Szychowice, Kresy Dołhobyczów. Wycofany z Ekstraligi został zespół unihokeistów LUKS Grześ Hrubieszów. Ostatni Bieg Szlakiem Gotów był przeorganizowany, nic nie słychać o biegu Pamięci Unii Horodelskiej ani o czwartkach lekkoatletycznych? Kto i co dalej?

Wybudowaliśmy i dalej mają być budowane Hale, Orliki, Arenę Lekkoatletyczną, siłownie, basen, ponoć dzieci już w szkołach podstawowych i gimnazjach mają po 10 godzin wychowania fizycznego, po co? Sztuka dla sztuki? Czy to nie jest strzał w stopę?

No cóż powiedzieliśmy AAAAAAAAA, ale czy potrafimy powiedzieć BBBBBBBBB!!! I kto to powinien powiedzieć???

 

Wojewódzkie współzawodnictwo szkół gimnazjalnych

w ramach Gimnazjady SZS

– rok szk. 2011/2012

 

Punktacja powiatowa

 

1      Tomaszów         1061,0

2      Puławy              1033,5

3      Kraśnik              957,5

4      Łuków               942,0

5      Lubartów           854,0

6      Biała P.pow.      834,0

7      Biłgoraj              808,0

8      Biała P. m          806,5

9      Zamość m.         742,0

10    Świdnik              680,5

11    Chełm pow.       657,5

12    Chełm m.           638,0

13    Ryki                   580,5

14    Lublin pow.        566,0

15    Janów Lub.        521,5

16    Opole Lub.         490,0

17    Krasnystaw       476,5

18   Hrubieszów      449,5

19    Łęczna               437,0

20    Zamość pow.     412,0

21    Radzyń              409,0

22    Włodawa           349,5

23    Parczew            188,5

 

Punktacja szkół

 

1        G.Nr2 Tomaszów L.          Tomaszów       392,5

2        Pow.G. Biłgoraj                 Biłgoraj            381,0

3        G.Nr 5 Lublin                     Lublin m.         380,5

4        G.Nr11 Lublin                    Lublin m.         376,0

5        G.Nr1 Tomaszów L.          Tomaszów       361,0

6        G.Nr16 Lublin                    Lublin m.         349,0

7        G.Nr1 Świdnik                   Świdnik           342,0

8        G.Nr1 Kraśnik                   Kraśnik            316,0

9        G.Nr10 Lublin                    Lublin m.         313,5

10      G.Nr4 Zamość                   Zamość m.       276,5

11      G.Nr3 Sport Międzyrzec    Biała P.pow.    269,0

12      G.Nr1 Lubartów                Lubartów        268,0

13      G.Nr2 Łuków                     Łuków             266,0

14      G.Nr3 Świdnik                   Świdnik           261,0

15      G.Nr2 Puławy                    Puławy            255,0

16      G.Komarówka Podl.          Radzyń            254,5

17      G.Nr6 Biała Podl.               Biała P. m.       254,0

18      G.Nr4 Puławy KEN            Puławy            250,0

19      G.Nr 9 Lublin                     Lublin m.         248,0

20      G.Nr4 Biała Podl.               Biała P. m.       246,0

21      G.Nr2 Kraśnik                   Kraśnik            232,0

22      ZSO Nr2 Ryki                    Ryki                 230,0

23      G.Nr15 Lublin                    Lublin m.         203,5

24      G.Nr8 Chelm                     Chełm m.         203,0

25     G.Nr3 Hrubieszów          Hrubieszów    191,5

26      PG.Janów Lub.                  Janów Lub.      191,0

26      G.Nr24 Lublin                    Lublin m.         191,0

28      G.Cyców                           Łęczna            173,0

29      G.Nałęczów                      Puławy            171,5

30      G.Terpentyna                   Kraśnik            168,5

31      G.Ostrów Lubelski            Lubartów        160,0

32      G.Nr6 Chełm                     Chełm m.         155,0

33      G.Nr19 Lublin                    Lublin m.         154,0

33      G.Nr1 Puławy                    Puławy            154,0

35      G.Rejowiec                       Chełm pow.     145,0

35      G.im. St. Kostki                 Lublin m.         145,0

37      G.Nr 6 Lublin                     Lublin m.         140,5

38      G.Nr1 Krasnystaw            Krasnystaw     140,0

38      G.Nr1 Opole Lub.              Opole Lub.      140,0

40      G.Nr1 Biłgoraj                   Biłgoraj            138,5

41      G.Nr1 Terespol                 Biała P.pow.    138,0

42      G.Nr5 Zamość                   Zamość m.       136,5

43      G.Nr 2 Lublin                     Lublin m.         135,0

44      G.Mysłów                          Łuków             130,5

45      G.Ulhówek                        Tomaszów       130,0

46      G.Poniatowa                     Opole Lub.      129,0

47      G.Nr2 Włodawa                Włodawa         125,0

48      G.ZS1 Włodawa                Włodawa         123,5

49      G.Nr3 Zamość                   Zamość m.       116,0

49      G.Łaziska                          Opole Lub.      116,0

50      G.Nr7 Chełm                     Chełm m.         115,5

51      G.Nr6 Zamość                   Zamość m.       108,0

52      G.Zdziłowice                     Janów Lub.      107,0

52      G.Adamów                        Łuków             107,0

54      G.Nr1 Ryki                         Ryki                 106,0

55      G.Kocudza                        Janów Lub.      104,0

55      G.Łucka                            Lubartów        104,0

57      G.Nr2 Lubartów                Lubartów        100,0

58      G.Łopiennik Górny            Krasnystaw     99,0

59      G.Stróża                           Kraśnik            98,0

60      G.Nr5 Biała Podl.               Biała P. m.       95,5

61      G.Wojcieszków                 Łuków             88,0

62      G.Niedrzwica Duża           Lublin pow.     86,0

63      G.Nr2 Zamość                   Zamość m.       85,0

64      G.Nr 1 Lublin                     Lublin m.         84,1

65      G.Kłoczew                         Ryki                 84,0

66      G.Nr3 Biała Podl.               Biała P. m.       82,5

67      G.Okszów                         Chełm pow.     82,0

67      Społ. G. Kraśnik                Kraśnik            82,0

67      G.Nr1 Łuków                     Łuków             82,0

70      G.Frampol                         Biłgoraj            81,0

71      G.Strachosław                  Chełm pow.     78,5

72      G.Izbica                            Krasnystaw     76,5

73     G.Nr2 Hrubieszów          Hrubieszów    76,0

74      G.Zalesie                          Biała P.pow.    75,5

75      G.Huta Dąbrowa               Łuków             74,5

76      G.Nr2 Biała Podl.               Biała P. m.       73,5

77      G.Siedliszcze                    Chełm pow.     71,0

77      G.Jaszczów                       Łęczna            71,0

79      G.Skrobów                        Lubartów        70,5

80      G.Wojciechów                   Lublin pow.     70,0

80      G.Nr1 Parczew                  Parczew          70,0

82      G.Piotrowice                     Puławy            69,0

83      G.Wisznice                        Biała P.pow.    67,5

84      G.Stary Zamość                Zamość pow    63,0

85      G.Nr2 Chełm                     Chełm m.         62,5

86      G.Nr18 Lublin                    Lublin m.         62,0

87      G.Żółtańce                        Chełm pow.     59,0

87      G.Nr2 Bełżyce                   Lublin pow.     59,0

87      G.Nr3 Łuków                     Łuków             59,0

90      G.Nr3 Chełm                     Chełm m.         58,5

91      G.Nr1 Bełżyce                   Lublin pow.     58,0

92      G.Nowodwór                    Ryki                 56,0

93      G.Katol. Biała Podl.           Biała P. m.       55,0

94      G.Nr 8 Lublin                     Lublin m.         54,5

94      G.Spiczyn                          Łęczna            54,5

94      G.Siemień                         Parczew          54,5

97      ZS Uher                            Chełm pow.     53,5

97      G.Sitno                             Zamość pow    53,5

99      G.Mętów                           Lublin pow.     53,0

99      G.Ulan Majorat                 Radzyń            53,0

101    ZSNr 2 Łęczna                  Łęczna            52,5

102    G.Piaski                            Świdnik           51,5

103    G.Piszczac                        Biała P.pow.    49,5

104    G.Nr5 Krasnystaw            Krasnystaw     49,0

105   G.Nr1 Hrubieszów          Hrubieszów    47,5

106    G.Łomazy                         Biała P.pow.    47,0

106    G.Nr1 Bychawa                 Lublin pow.     47,0

108   G.Mircze                          Hrubieszów    46,0

108    G.Gołąbki                          Łuków             46,0

108    G.Łabuńki Pierwsze          Zamość pow    46,0

111    G.Konstantynów               Biała P.pow.    44,0

111    G.im. Pallotyńskie             Lublin m.         44,0

111    G.Podhorce                       Tomaszów       44,0

114    G.Nr1 Chełm                     Chełm m.         43,5

115    G.Tarnogród                     Biłgoraj            43,0

116    G.im. S. F. Klonowica        Lublin m.         42,0

116    G.Karczmiska                    Opole Lub.      42,0

118    G.im. Królowej Jadwigi      Lublin m.         41,5

119    G.Strupin Duży                 Chełm pow.     41,0

119    G.Aingera Puławy             Puławy            41,0

121    G.Leśna Podlaska             Biała P.pow.    40,5

122    G.Gózd                             Ryki                 39,5

123    G.Ludwin                          Łęczna            39,0

123    G.Jabłoń                           Parczew          39,0

125    G.Fajsławice                     Krasnystaw     38,5

126    G.Lubycza Królewska       Tomaszów       38,0

127    G.im. Paderewskiego        Lublin m.         37,5

128    G.Nr17 Lublin                    Lublin m.         37,0

129    G.Urszulin                         Włodawa         36,0

129    G.Łabunie                         Zamość pow    36,0

131    G.Krzczonów                    Lublin pow.     34,0

131    G.Milejów                          Łęczna            34,0

131    G.Sobieszyn                     Ryki                 34,0

134    G.Dąbrowica                     Biłgoraj            33,5

135    G.Białopole                       Chełm pow.     33,0

136    G.Nr 7 Lublin                     Lublin m.         32,5

137    G.Nr25 Lublin                    Lublin m.         32,0

138    G.Szczebrzeszyn              Zamość pow    31,5

139    G.Biszcza                          Biłgoraj            31,0

139    G.Rejowiec Fabr.              Chełm pow.     31,0

139   G.Werbkowice                Hrubieszów    31,0

139    G.Wola Sernicka               Lubartów        31,0

139    G.Kluczkowice                   Opole Lub.      31,0

139    G.Nr3 Puławy                    Puławy            31,0

145    G.Nr12 Lublin                    Lublin m.         30,5

146    G.Krzemień                       Janów Lub.      29,0

146    G.Siennca Nadolna           Krasnystaw     29,0

146    G.Końskowola                  Puławy            29,0

149    G.Drelów                          Biała P.pow.    28,0

149    G.Krężnica Jara                 Lublin pow.     28,0

149    G.Nr3 Okrzeja                   Łuków             28,0

152    G.Sawin                            Chełm pow.     26,0

152    G.Urzędów                       Kraśnik            26,0

152    G.Wola Osowińska           Radzyń            26,0

155    G.Łaszczów                      Tomaszów       25,5

156    G.Nr14 Lublin                    Lublin m.         25,0

156    G.Niedrzwica Kościelna     Lublin pow.     25,0

156    G.Gręzówka                      Łuków             25,0

156    G.Podedwórze                  Parczew          25,0

156    G.Nr2 Radzyń                   Radzyń            25,0

156    G.Sitaniec                         Zamość pow    25,0

162    G.Stary Brus                     Włodawa         24,5

162    G.Wyryki                           Włodawa         24,5

162    G.Grabowiec                     Zamość pow    24,5

162    G.Zwierzyniec                   Zamość pow    24,5

166    G.Łukowa                         Biłgoraj            24,0

166    G.Średnie Duże                Zamość pow    24,0

168    G.Suchowola                    Zamość pow    23,5

169    G.Firlej                              Lubartów        23,0

169    G.Kąkolewnica                  Radzyń            23,0

171    G.Sosnówka                     Biała P.pow.    22,5

172   G.Horodło                        Hrubieszów    22,0

172    G.Kamionka                      Lubartów        22,0

172    G.Nr2 Opole Lub.              Opole Lub.      22,0

175    G.Kock                              Lubartów        21,5

175    G.Żyrzyn                           Puławy            21,5

177    G.Bełżec                           Tomaszów       21,0

178   G.Uchanie                        Hrubieszów    20,5

179    G.Sielec                            Chełm pow.     20,0

179    G.Nr4 Krasnystaw            Krasnystaw     20,0

179    G.Krynice                          Tomaszów       20,0

179    G.Tyszowce                      Tomaszów       20,0

179    G.Gorajec                         Zamość pow    20,0

184    G.Szyszków                      Biłgoraj            19,0

185    PG.Godziszów                  Janów Lub.      18,5

186    G.Potok Wielki                  Janów Lub.      18,0

186    G.Batorz                           Janów Lub.      18,0

186    G.Nr 3 Lublin                     Lublin m.         18,0

186    G.Niemce                          Lublin pow.     18,0

186    G.Stężyca                         Ryki                 18,0

191    G.Szastarka                      Kraśnik            17,0

192    G.Wierzchowiska Drugie   Janów Lub.      16,5

193    G.Ostrówek                      Lubartów        16,0

193    G.Hanna                           Włodawa         16,0

195    G.Stołpie                           Chełm pow.     15,0

195   G.Strzyżów                      Hrubieszów    15,0

195    G.Abramów                       Lubartów        15,0

195    G.Garbów                         Lublin pow.     15,0

195    G.Jeleniec                         Łuków             15,0

195    G.Jarosławiec                   Zamość pow    15,0

201    G.Wohyń                          Radzyń            14,5

202    G.Jastków                         Lublin pow.     14,0

202    G.Strzyżew                       Łuków             14,0

202    G.Trawniki                        Świdnik           14,0

205    G.Nr2 Międzyrzec Podl.     Biała P.pow.    13,0

205    G.Lipiny Dolne                  Biłgoraj            13,0

205    G.Nr3 Biłgoraj                   Biłgoraj            13,0

205    G.Kraśniczyn                     Krasnystaw     13,0

205    G.Poizdów                        Lubartów        13,0

205    G.Puchaczów                    Łęczna            13,0

205    G.Biała                              Radzyń            13,0

205    G.Nr1 Dęblin                     Ryki                 13,0

213    G.Dzwola                          Janów Lub.      12,5

214    G.Nr2 Biłgoraj                   Biłgoraj            12,0

214    G.Huta Józefów                Kraśnik            12,0

214    G.Łaziska                          Opole Lub.      12,0

214    G.Bystrzejowice                Świdnik           12,0

218    G.Tuczna                          Biała P.pow.    11,5

218    G.Rudnik                           Krasnystaw     11,5

218    G.Sadurki                          Puławy            11,5

218    G.Żdanów                         Zamość pow    11,5

222    G.Rossosz                        Biała P.pow.    11,0

222    G.Kalinówka                     Lublin pow.     11,0

224    G.Swory                            Biała P.pow.    10,0

224    G.Majdan Nepryski           Biłgoraj            10,0

224    G.Rokitno                          Lubartów        10,0

224    G.Przybysławice               Lublin pow.     10,0

224    G.Wysokie                        Lublin pow.     10,0

224    G.Ciecierzyn                     Lublin pow.     10,0

224    G.Wilków                          Opole Lub.      10,0

224    G.Nr1 Zamość                   Zamość m.       10,0

224    G.Nr7 Zamość                   Zamość m.       10,0

233    G.Nr26 Lublin                    Lublin m.         9,5

233    G.Krasienin                       Lublin pow.     9,5

235    G.Aleksandrów                 Biłgoraj            9,0

235    G.Jarczów                         Tomaszów       9,0

237    G.Jabłonna                       Lublin pow.     8,5

238    G.Rokitno                          Biała P.pow.    7,0

238    G.Potok Stany                  Janów Lub.      7,0

238    G.Stanin                           Łuków             7,0

241    G.Trzydnik Duży                Kraśnik            6,0

242    ZS Staw                            Chełm pow.     2,5

 

Oni rywalizowali aż na szczeblu wojewódzkim

 

Gimnazjada

 

– 16.11. Kocudza – Wojewódzka Gimnazjada w Indywidualnym Tenisie Stołowym,

dziewczęta:

17/24. Katarzyna Wietrzyk Mircze, opiekun Urszula Przytuła,

25/28. Agata Mazur Uchanie Zbigniew Skrzat,

 

– 27.03. – Lublin Wojewódzka Gimnazjada w Koszykówce Chłopców

5/6. G. 3 Hrubieszów op. Kamil Wojciechowski

– 23.04. – w Łukowie odbył się finał wojewódzki Gimnazjady chłopców w piłce ręcznej. Szczypiorniści Trójki zajęli w zawodach 4 lokatę, przegrywając w meczu o brązowy medal z Lublinem 10:15. Opiekunowie: Wojciechowski Kamil, Drączkowski Czesław.

– 15.05. Zamość – Wojewódzkie Biegi Sztafetowe LA-

sztafeta szwedzka- dziewczęta4. G. 3 Hrubieszów 2:38,70, opiekun Wiesław Grzyb,

chłopcy 5. G. 2 Hrubieszów – 2:17,80, opiekun Elwira Pawłowska,

4×100 m dziewczęta 5. G. 2 Hrubieszów, opiekun Elwira Pawłowska,

chłopcy 10. G. ZS 2 Hrubieszów – 52,64, opiekun Dawid Lewandowski

– 5.06. w Zamościu – odbyły się Gimnazjalne Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce. Wśród startujących była również grupa uczniów naszego powiatu, którzy zdobyli łącznie 4 medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy).

Najlepiej zaprezentował się MICHAŁ ŁOPOCKI (Gimnazjum 1 Hrubieszów), który zdobył złoty medal w biegu na 100 m wynikiem 11,32.

Srebrne medale zdobyli:

MONIKA ZEBZDA (Gimnazjum Horodło) w skoku w dal wynikiem 4,67

i sztafeta chłopców 4×100 m Gimnazjum 1 Hrubieszów wynikiem 47,61.

Brązowy medal zdobył KAMIL SŁAWIŃSKI (Gimnazjum Horodło) w biegu na 2000 m wynikiem 6:21,53.

Opiekunami/nauczycielami medalistów byli: Zofia Bodes (Gimnazjum nr 1 Hrubieszów) i Mirosław Kamień (Gimnazjum Horodło).

4. Arkadiusz Malesa G. 1 Hrubieszów 100 m – 11,71

4. Albert Chachler G. 3 Hrubieszów 300 m – 38,77

4. Kacper Nowosad G. 3 Hrubieszów w dal – 5.66

8. Jakub Sacharczuk G. 3 Hrubieszów w dal – 5.32

9. Dominika Zając G. 3 Hrubieszów kula 3kg – 9.24

9. Piotr Gardzioła G. 1 Hrubieszów oszczep – 34.28

10. Ewa Konsowicz G. ZS 2 Hrubieszów wzwyż – 130

10. Piotr Milewicz G. Mircze wzwyż – 150

11. Szymon Dec G. Werbkowice wzwyż – 145

11. Beata Kaczyńska G. Horodło 1000 m – 3:47,45

 

12/13. Ewelina Gajewska G. ZS 2 Hrubieszów wzwyż – 125

 

13. Sebastian Wójcik G. Uchanie 1000 m – 3:07,04

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)