World Harmony Run 2010 Hrubieszów

Hrubieszów

Reklamy

W czwartek 5.08.2010 r. w południe przez Hrubieszów przebiegła ogólnoświatowa sztafeta „World Harmony Run” – hrubieszowscy uczestnicy towarzyszyli jej od stacji „Orlen” przy ul. Wyzwolenia do Urzędu Miasta i później do granic miasta w kierunku Chełma.

Wśród hrubieszowskich uczestników biegu znalazła się usportowiona młodzież oraz ich rodzice, miłośnicy biegania, a także przedstawiciele Urzędu Miasta.

World Harmony Run od wielu lat gości w ponad 100 krajach na 5 kontynentach, jest największym niekomercyjnym przedsięwzięciem sportowym na świecie, zachęcając setki tysięcy ludzi do czynnego uczestnictwa.

Na odcinku Polskim od Zosina – Hrubieszowa przez Białą Podlaskę, Łomżę, Olsztyn do Sopotu, biegacze pokonają dystans ok. 734 km, w dniach od 5 do 11 sierpnia 2010 r.

Bieg jest wspierany przez wielu znanych sportowców m.in. Carla Lewisa (USA), Paula Tergata (Kenia), Tatianę Lebiedevą. Bardzo pozytywnie o biegu wyrażali się: papież Jan Paweł II, prezydent Nelson Mandela, Dalaj Lama, Matka Teresa, arcybiskup Desmond Tutu, wielu premierów i prezydentów, wśród nich Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, a także ludzie kultury.

Tegoroczna, europejska edycja World Hormony Run rozpoczęła się 25 lutego w Dublinie. Międzynarodowa sztafeta biegaczy przekazuje sobie znicz – symbol biegu. Bieg zakończy się 27 września w Moskwie. Bieg nie wyłania kolejności, wszyscy biegną blisko siebie w miarodajnym tempie.

Na wniosek organizatorów biegu Burmistrz Miasta Hrubieszowa Zbigniew Dolecki przyjął uczestników biegu przy budynku Urzędu Miasta w celu wysłuchania biegowego przesłania.