Wspaniały wynik Fedaczyńskiego w PE

Fantastyczną formą w 7 Pucharze Europy w chodzie sportowym rozegranym w Leaminghton Spa w Anglii wykazał się zawodnik hrubieszowskiej Unii, dwukrotny Mistrz Polski Rafał Fedaczyński, który na swoim koronnym dystansie, czyli 50 km. wywalczył 9 pozycję (w Europie), uzyskując wyśmienity wynik 3.48:07 godz.

Tym czasem uzyskał klasę mistrzowską międzynarodową na tym dystansie, jednocześnie wypełnił kwalifikacje na Mistrzostwa Świata i Igrzyska Olimpijskie.

Swój rekord życiowy poprawił aż o 8 min. i 6 sekund !!! Wynik ten jest czwartym w historii Polski i rekordem Polski LZS. W zawodach wystartowało 49 zawodników, ukończyło 38, niestety Polski zespół został niesklasyfikowany ponieważ K. Kalka konkurencji nie ukończył a Rosiewicz został zdyskwalifikowany.

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2008 roku coraz bardziej realne, aby była forma, zdrowie i zrozumienie potrzeb na tym poziomie zawodnika a przez wiele, wiele lat Hrubieszów i Poraj będą mogli szczycić się, że ……………..!!!

Oto, co powiedział Rafał po tym starcie:

– Jestem bardzo zadowolony z mojego startu. Najważniejsze, że wreszcie zbliżyłem się wynikowo do czołówki światowej i to daje mi dalszą motywacje do pracy.
Z drugiej strony dalej nie mam sponsora, a władze Hrubieszowa zapomniały o mnie. Prosiłem kilka razy o pomoc finansową, która pomogła by mi się przygotowywać do imprez światowych, ale jak grochem o ścianę! Tylko obiecują i to wszystko!
Trudno… będę musiał jakoś poradzić sobie sam… Czasami już mam dość, ale zawsze wspierają mnie – moja kochana dziewczyna i pan Bogdan Lachowicz (dyrektor HOSiR w Hrubieszowie). Bez nich i moich przyjaciół pewnie już dawno dałbym sobie spokój.
Dziękuję serdecznie mojemu byłemu trenerowi Panu Markowi Kitlińskiemu za wskazanie mi drogi życiowej i życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia.
Dziękuję również trenerom kadrowym (panu Krzysztofowi Kisielowi i Mirkowi Wackowi) za pomoc na obozach sportowych i na zawodach. Ten sukces to też ich duża zasługa!

Najlepsi w historii Polski – Chód 50 km
3:36:03 Korzeniowski Robert Wawel Kraków 2003 r.
3:40:08 Lipiec Tomasz Polonia Warszawa 1999
3:44:53 Magdziarczyk Roman AZS-AWF Gdańsk 2003
3:48:07 Fedaczyński Rafał Unia Hrubieszów 2007
3:49:09 Sudoł Grzegorz AZS-AWF Kraków 2004
3:49:30 Kłos Jan Resovia Rzeszów 1991

***
W Zamościu odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego klubów zrzeszonych w LZS. W punktacji klubowej Unia Hrubieszów zajęła 3 lokatę ulegając Agrosowi Zamość i Libero Dęblin, w punktacji powiatów zadowoliła nas 5 pozycja za Zamościem, Rykami, Włodawą i Chełmem. Indywidualnie wygrali, wśród dziewcząt ur. w 1990 i młodszych: Aneta Teterycz 100 m. 12,83 i na 200 m. 25,95 sek., Magdalena Doroszczuk w dal 4.72 m., w roczniku 1989 i starsi Ilona Steciuk 400 m. 1:06,36 min., u chłopców Łukasz Krakowiak też 400 m. 51,44 sek. oraz sztafeta 4 x 400 m. wynikiem 3:47,87 min.

***
Podczas Rejonowej Ligi Gimnazjalnej LA w Zamościu dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie awansowały do finałów wojewódzkich, pozostałe szkoły z naszego powiatu odpadły. Niestety brak wyników indywidualnych.

***
W Lublinie zostały rozegrane Mistrzostwa tego miasta w Czwórboju la, w którym bardzo dobrze spisały się uczennice, wychowanka Unii Hrubieszów, obecnie nauczyciela wf i historii w SP nr 4 w Lublinie Piotra Kitlińskiego, kolejny raz zdecydowanie zajmując 1 miejsce z 1440 pkt., najlepsza zawodniczka Aneta Suska uzyskała 393 pkt. wyniki: 60 m. 8,10 sek., w dal 4.55, pił. pal. 41 m., 600 m. 1:53,04 min., chłopcy uplasowali się na wysokiej 3 pozycji.