Wybory LOZLA

W dniu 25 sierpnia 2012 r. (sobota) w hali Globus w Lublinie odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, podczas którego wybrano nowe władze na kadencję 2012-2016. Prezesem Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki został ponownie wybrany wicemistrz olimpijski Leszek Dunecki.

Reklamy

Protokół

z ukonstytuowania się Zarządu

Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki

 

W wyniku przeprowadzonych wyborów na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo – Wyborczym Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, w dniu 25 sierpnia 2012 r. Zarząd ukonstytuował się w następujący sposób:

 

Zarząd LOZLA

1/ Dunecki Leszek       –           Prezes

2/ Wierzchowski Jerzy –           Sekretarz

3/ Makaruk Tadeusz    –           Wiceprezes

4/ Firek Konrad           –           Wiceprezes

5/ Szeniawski Andrzej –           Skarbnik

6/ Sętowski Witold      –           Członek

7/ Stipura Krzysztof  –          Członek

8/ Wiśniewski Edward-        Członek

9/ Mazurek Marek       –           Członek

10/ Wilczek Janusz    –          Członek

11/ Gdański Andrzej     –           Członek

 

Komisja Rewizyjna

1/ Celińska Danuta     –           Przewodniczący

2/ Dziedzic Henryk      –           Członek

3/ Fus Mirosław           –           Członek

 

Delegaci na Walny Zjazd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

1/ Dunecki Leszek

2/ Makaruk Tadeusz   

3/ Stipura Krzysztof

4/ Szymczyk Dariusz

5/ Wiśniewski Edward

6/ Waśko Janusz

 

Akcentami hrubieszowskiej lekkiej atletyki w podanym zarządzie są:

Krzysztof Stipura

– absolwent Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie i w tym okresie zawodnik LKS „Unia” Hrubieszów (w tym okresie m.in. zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Młodzików LZS w rzucie oszczepem w 1974 r., mistrz województwa lubelskiego szkół podstawowych w kuli i w dysku), następnie wieloletni zawodnik Startu Lublin oraz AZS Biała Podlaska w rzucie dyskiem (58.98 – 1986) i pchnięciu kulą (16.45 – 1983r.). Od wielu lat wykładowca z lekkiej atletyki w katedrze AWF Biała Podlaska oraz trener rzutów w miejscowej drużynie AZS AWF oraz kadry Polski w rzucie dyskiem. Trener wielu zawodniczek i zawodników, którzy reprezentowali nasz kraj podczas Igrzysk Olimpijskich, czy innych światowych zawodów. Pamiętam do dzisiaj jak skończył uczelnię i szukał pracy w Hrubieszowie jako nauczyciel wf oraz trener la, i …. niestety nie znalazł jej.

Edward Wiśniewski

– podczas służby wojskowej w Hrubieszowie w latach 1965/1966 reprezentował LZS „Olimpię” Strzyżów w skoku o tyczce metalowej na piasek. Ustanowił wówczas rekord powiatu 3.36m, na skoczni w … Hrubieszowie. M.in. nauczył skakać o tyczce i niżej podpisanego (3.30). Od wieli, wielu lat p. Edward jest sędzią podczas prestiżowych zawodów lekkoatletycznych w kraju i woj. lubelskim (w tym sędzią głównym).

Janusz Wilczek

– Absolwent hrubieszowskiego „Staszica”. Reprezentował LKS „Świt” i LKS „Unię” Hrubieszów w latach 1971 – 1974, ustanawiając rekordy powiatu m.in. w biegu na 1000 – 2:28,7 (a rekord odebrał niżej podpisanemu 2:29,8) i 1500 m – 3:55,1 (oba wyniki w 1974 r. na bieżni żużlowej). Po studiach AWF w Białej Podlaskiej został w tym mieście i mieszka do dzisiaj. Wieloletni trener la w AZS AWF i Żak Biała Podlaska. Jego podopieczni zdobyli wiele medali podczas Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, reprezentowali kraj. Działacz SZS i LZS. Organizator wielu zawodów, w tym centralnych i makroregionalnych.

 

Ciekawe!

Czy ktoś był na w/w zebraniu z hrubieszowskiej Unii i czy kandydował do Zarządu, zawsze to jest dobrze mieć „swojego”, tym bardziej jak mamy obecnie tak piękny obiekt.

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Edward Wiśniewski były rekordzista powiatu hrubieszowskiego w skoku o tyczce, jest od wielu lat wielce aktywnym i cenionym sędzią lekkiej atletyki.