Wybory Miss Polski Biegaczek

Portal internetowy „Bieganie” ogłosił konkurs na wybór najładniejszej polskiej biegaczki, wybrał 12 pań, wśród nich znajduje się wychowanka Unii Hrubieszów, obecnie zawodniczka AZS AWF Warszawa Edyta Grzyb.

Reklamy

Jeżeli uważasz, że Edyta zasłużyła na Twój głos zagłosuj, ja już to zrobiłem. Jak to zrobić? – należy wejść na www.bieganie.pl i tam zobaczymy reklamę konkursu, więc kliknąć itd.

Rekordy życiowe Edyty Grzyb:

100 m – 12,39
200 m – 24,89
400 m – 55,54
400 m. p.pł. – 61,09

W bieżącym roku na Mistrzostwach Polski razem z koleżankami Edyta wywalczyła srebrny medal w sztafecie 4 x 400 m. oraz 6 miejsca w biegu przez płotki i sztafecie 4 x 100 m. W ten sposób zawodniczka powtórzyła sukces w sztafecie 4 x 400 m z 2007 roku, ale w sztafecie 4 x 100 m miała złoto. Również zdobywała medale podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, złoty medal zdobyła w sztafecie 4 x 400 m.,
natomiast w sztafecie 4 x 100 m medal srebrny, indywidualnie Edyta w biegu na 400 m zajęła wysokie 5 miejsce.

Jej trenerem w Unii Hrubieszów i w Agrosie Zamość był jej tata Wiesław Grzyb, który razem z żoną Barbarą byli również wieloletnimi zawodnikami Unii i LO „Staszic” w LA. W tym roku brat Edyty, Bartek Grzyb mając 14 lat skoczył wzwyż 1.80 m, ale interesuje Go wiele dyscyplin sportowych, ciekawe co wybierze.

Edyta jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie oraz Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie. A więc z tej drugiej szkoły to już druga dziewczyna, która przystępuje do konkursu. Przypomnę, że podczas wojewódzkiego konkursu Miss Polonia w Łodzi Aneta Muzyczuk została wybrana Miss Foto.

Wszystkie kandydatki:

Sylwia Ejdys
Edyta Grzyb
Joanna Kacperek
Anna Kiełbasińska
Katarzyna Kowalska
Renata Pliś
Grażyna Prokopek-Janacek
Angelika Przygódzka
Anna Rostkowska
Kaja Tokarska
Dorota Udałow
Monika Wiśniowska

Opracował – mak

Na zdjęciu – Edyta Grzyb.