Wygrać na inaugurację. Zapowiedź meczu Unia – Olimpia

W niedzielę 21 kwietnia o godz. 15;00 na boisku głównym HOSiR, Unia Hrubieszów w ramach XX kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej zmierzy się z Olimpią Miączyn. Niedzielne spotkanie sędziować będzie trójka sędziowska w składzie: Góra, Radliński, Winiarczyk.

Reklamy

Dla Unii Hrubieszów będzie to inauguracja rundy wiosennej i to w dodatku przed własną publicznością, która od meczu z Olimpią będzie mogła oglądać zmagania piłkarskie w bardziej komfortowych warunkach, po zamontowaniu trybun z zadaszeniem. Celowo napisaliśmy „zamontowaniu”, bowiem napisać, że je wybudowano, to już byłaby z naszej strony lekka przesada. 

Przejdźmy jednak do samego spotkania, które zapowiada się niezwykle interesująco. Unia Hrubieszów zimą kadrowo raczej nie straciła na wartości (poza odejściem do Huczwy Patryka Maca), co wydaje się sporym atutem w nadchodzącej rundzie rewanżowej. Zgranie i kolektyw naszej drużyny powinien być zauważalny już w pierwszych spotkaniach ligowych. Sparingi poza tym ostatnim z Roztoczem, napawają optymizmem, może niezbyt przesadnym, ale przesłanki, aby tak uważać oczywiście są. Na pewno sporą stratą dla „biało-niebieskich” jest nieobecność Szymona Nowaka. Najlepszy strzelec naszej drużyny musi odcierpieć karę, jaką nałożył na tego zawodnika ZOZPN. Robert Kulik zapewne na taką sytuację jest przygotowany, posiadając równie wartościowego zmiennika.

Unia Hrubieszów grając na swoim terenie jest bardzo groźna i zarazem skuteczna, co potwierdzają wyniki z jesieni, poza jedną porażką z liderem z Biłgoraja. Zatem własny teren powinien być dodatkowym atutem dla podopiecznych Roberta Kulika. Dodając do tego zgranie i kolektyw zespołu Unii Hrubieszów, kibice będą oczekiwać zwycięstwa. Oczywiście nie ma mowy o jakimkolwiek lekceważeniu rywala, tylko odpowiednia dyscyplina taktyczna i koncentracja przez cały mecz, może sprawić że założone cele zostaną zrealizowane. A cel na mecz z Olimpią jest dość jasny i wszystkim znany – zwycięstwo.

Nasi najbliżsi rywale, pierwszy ligowy mecz tej wiosny mają za sobą, kiedy to na swoim obiekcie pokonali Koronę Łaszczów 2:1. Zwycięstwo na inaugurację, napewno podbudowało zawodników Olimpii, którzy do Hrubieszowa przyjadą z zamiarem dokonania stosownego rewanżu za rundę jesienną, kiedy to na swoim terenie przegrali z Unią 3:1. Warto dodać, iż w bramce Olimpii Miączyn zobaczymy Grzegorza Szczepaniaka, wychowanka naszego klubu, który rzecz jasna jest mocnym punktem swoje drużyny.Józek (LubieHrubie.pl, mksunia.futbolowo.pl)

Na zdjęciu – mecz Unia Hrubieszów – Echo Zawada, wiosna 2012.