Wyniki Powiatowych Drużynowych Igrzysk Szachowych SZS 2017

Czternaście drużyn szachowych wystartowało w V Powiatowym Turnieju Szkolnego Związku Sportowego w Szkole Podstawowej w Mirczu 9 listopada 2017 roku.

Reklamy

 

Wśród sześciu drużyn z roczników 2002 – 2004 najlepiej zagrali szachiści z Dołhobyczowa, grający w składzie: Bartłomiej Martyniuk, Karol Małka, Robert Lewicki, Kasia Mroczkowska. Wyprzedzili Gimnazjum Kozodawy i Mircze. Kolejne miejsca zajęły: Moniatycze, Wiszniów i Hulcze.

W punktacji indywidualnej zwyciężył Bartłomiej Martyniuk, przed Piotrem Jastrzębskim i Robertem Lewickim. Wśród dziewcząt tego rocznika zwyciężyła Oliwia Łoś, przed Kasią Mielniczuk i Kingą Śliwińską.

W kategorii roczników 2005 i młodsi wysoką formę wykazali szachiści z Mienian, w składzie – Olivier Puchała, Mikołaj Dąbrowski, Filip Kowalewski i Karolina Dyl. Wyprzedzili Czerniczyn i Moniatycze. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Mircza, Ślipcza, Dołhobyczowa, Hulcza i Wiszniowa.

Indywidualnie zwyciężyli: Oliver Puchała i Karolina Dyl. Drugie miejsca zajęli – Natalia Trubacz i Filip Kowalewski, Trzecie miejsca zdobyli – Kinga Wójcik i Oskar Kaczkowski.

Turniej miał ładną oprawę. Otwierając Igrzyska w imieniu gospodarzy i organizatorów Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mirczu Pani Małgorzata Maciejewska powitała wszystkich uczestników, opiekunów, sędziów, życząc sukcesów w sportowej rywalizacji.

Na zakończenie zawodów trzy najlepsze drużyny otrzymały w obu kategoriach wiekowych puchary sponsorowane przez Wójtów Gmin Hrubieszów i Mircze. Dla Gimnazjalistów Pan Jan Mołodecki – Wójt Gminy Hrubieszów, w którego imieniu wystąpiła Pani Inspektor Oświaty. Puchary i dyplomy dla drużyn szkół podstawowych wręczyła osobiście Wójt Gminy Mircze Pani Marta Małyszek, wraz z Panią Dyrektor i Sędzią Szachowym.

Chcę podziękować gospodarzom za miłe przyjęcie, przygotowanie sali gier na dużą ilość szachistów – 56 uczestników, w tym 18 dziewcząt. Dziękuję Wójtom sponsorującym szachy w swoich środowiskach, dziękuję Dyrektorom i opiekunom szachistów w szkołach. Dziękuję za pomoc w prowadzeniu turnieju Sędziemu Józefowi Pszeniczce. Gratuluję zwycięzcom i życzę dobrych wyników w turniejach wojewódzkich.

Igrzyska Wojewódzkie odbędą się 6 grudnia w Zamościu. Roczninki 2002 – 2004 zagrają w listopadzie w Biłgoraju.

Szczegóły na: www.chessarbiter.com

 

Sędzia i Instruktor Szachowy

Mieczysław Pszeniczka