16 kwietnia 2024

Wysoka porażka Unii Hrubieszów w pierwszym sparingu

W swoim pierwszym sparingu w przerwie zimowej Unia Hrubieszów przegrała dość wysoko, bo aż 6:0 z Hetmanem Zamość.

Hetman Zamość – Unia Hrubieszów 6:0 (2:0)

Hetman: Kowiński (46′ Sasim) – J. Baran, Solecki, Bubeła (46′ Czarniecki), Myszka, Fidler (46′ Nowak), Kita (60′ Bukowski), Markowski, D. Baran (70′ Daszek), Kaznokha, Karaszewski (80′ Krawiec).

Unia: Koszel – Wiejak, Fulara, Kondrat, Kazan, zawodnik testowany I, Borys, Kamiński, Garbacz, Otręba, Chochowski.  Po przerwie zagrali: Haustow, Smoła, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Tabuła.

Bramki: Mychajło Kaznokha (13′, 83′, 85′) Dominik Karaszewski (27′, 49′), Kamil Krawiec (88′).

W swoim pierwszym sparingu w przerwie zimowej Unia Hrubieszów przegrała dość wysoko, bo aż 6:0 z Hetmanem Zamość. Gospodarze w przekroju całego spotkania prezentowali się dużo lepiej od „biało-niebieskich”.

Hetman szybciej operował piłką i sprawniej poruszał się po boisku oraz co ważne skutecznie konstruował akcje ofensywne. W poczynaniach Unii Hrubieszów było widać, że drużyna jest po ciężkich treningach, co musiało odbić się, na jakości w grze.

***

Krzysztof Rysak: – Wypadliśmy nadspodziewanie dobrze – nawet mimo tego, że jesteśmy po kolejnym trudnym mikrocyklu. Początek meczu był wyrównany, ale po dwóch golach to my dyktowaliśmy warunki gry. Jestem zadowolony z postawy chłopaków. Nam jest potrzebne nawet takie zwycięstwo, bo to nas napędza, mobilizuje i motywuje do dalszej pracy.

Marcin Nowak: – Wynik miał dla mnie najmniejsze znaczenie. Wypadliśmy bardzo słabo ze względu na to, że byliśmy osłabieni kadrowo. Nie zagrało m.in. dwóch podstawowych stoperów, a w sumie nie wystąpiło sześciu ważnych zawodników. Jesteśmy na etapie treningu beztlenowego. Zabrakło czucia piłki i komunikacji. Był to słaby mecz w naszym wykonaniu, ale będzie progres. Nie płaczemy i wiemy, że kolejne mecze będą wyglądały znacznie inaczej. Źródło: www.lubsport.pl