Wysoka wygrana w meczu sparingowym Unii nad Huczwą

Unia Hrubieszów w kolejnym meczu sparingowym rozgromiła Huczwę Tyszowce 7:0. Fragmenty relacji na żywo ze strony mksunia.futbolowo.pl:

Reklamy


18 min. gola dla Unii z karnego strzela Piotr Fulara.

34 min 2:0 dla Unii Hrubieszów. Gola strzela Krzysztof Garbacz.

37 min. gola na 3:0 strzela z dystansu Krzysztof Garbacz.

Koniec pierwszej połowy – Unia prowadzi 3:0 z Huczwą Tyszowce.


Zaczynamy drugą połowę meczu w Hrubieszowie.

46 min. mamy 4:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Siergiej Borys.

Huczwa przdstrzelila karnego w 76 min.

5:0 – gola strzela Marcin Stepaniuk w 78 min.

Kolejny gol. 6 gola w 79 min. strzela tym razem Damian Otręba.

81 min. – gola strzela zawodnik testowany. Mamy wynik 7:0.

Koniec spotkania w Hrubieszowie. Unia wygrywa z Huczwą Tyszowce 7:0.


Następny sparing Unia Hrubieszów rozegra z Kryształem Werbkowice. Spotkania rozegrane zostanie w Hrubieszowie w niedzielę 13.03 o godz. 15:00.


***


Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 7:0 (3:0)

Unia: Ryć – Wójtowicz, Oleksiuk, Jędrzejuk, Wiejak, Garbacz, Kamiński, Fulara, Błaziak, Otręba, Przeworski. Po przerwie zagrali: Koszel, Stepaniuk, Hrui, Borys, Tabuła, Kazan, Kondrat.

Bramki: Fulara (18′-k), Garbacz (34′, 37′), Borys (46′), Stepaniuk (78′), Otręba (79′), Błaziak (81′).

W niedzielne ciepłe popołudnie Unia Hrubieszów w swoim szóstym meczu kontrolnym pokonała wysoko 7:0 Huczwę Tyszowce.  Goście swoją najlepszą okazję do zdobycia bramki kontaktowej zmarnowali w 76 min, kiedy to zawodnik Huczwy fatalnie przestrzelił podyktowany wcześniej rzut karny. W brawach Unii Hrubieszów zagrał po raz kolejny Patryk Błaziak, który jest zawodnikiem Górnika II Łęczna i który wyraził chęć gry w naszym klubie.  Niedzielne spotkanie zgromadziło liczną publiczność, która powinna być zadowolona z gry „biało-niebieskich”.

Unia Hrubieszów od początku spotkania wypracowała sobie przewagę i lepiej operowała piłką. Aktywny z przodu był Tomasz Przeworski, który za każdym razem starał się narzucić wysoki pressing.  Pierwszy gol dla Unii Hrubieszów padł w 18 min po faulu na Przeworskim, który potrafił się umiejętnie zastawić. Podyktowaną jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Fulara. W 34 min. akcję lewą stroną wypracowaną przez Damiana Otręba, skutecznie zamknął i wykończył Krzysztof Garbacz. Ten sam zawodnik trzy minuty później popisał się skutecznym i ładnym uderzeniem z dystansu nie dając żadnych szans bramkarzowi drużyny przeciwnej.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił i to nadal Unia dominowała na boisku.  Zaraz po wznowieniu gry Siergiej Borys podwyższył wynik meczu na 4:0. Asystę przy tym golu zaliczył Patryk Błaziak, uruchamiając prostopadłym podaniem Borysa. W 76 m.in. goście mogli pokusić się o strzelenie bramki kontaktowej. Podyktowany rzut karny jednak przestrzelił zawodnik Huczwy. Przy następnej akcji gości, Unię Hrubieszów od utraty gola uratowała poprzeczka. W odpowiedzi groźnie, a zarazem skutecznie zaatakowała Unia. Najpierw w 78 min. akcję celnym strzałem wykończył Marcin Stepaniuk. Minutę później na listę strzelców wpisał się także Damian Otręba. Ostatni gol był już autorstwa Patryka Błaziaka, który zabawił się obrońcami Huczwy i sprytnym strzałem skierował piłkę do bramki. Błaziak mógł pokusić się o kolejnego gola, ale piłka uderzona z dystansu zatrzymała się na słupku bramki gości.  

Unia Hrubieszów wygrała pewnie 7:0 i widać że forma naszych zawodników idzie we właściwym kierunku. Oczywiście nie jest to jeszcze optymalna dyspozycja. Ta ma dopiero nadejść.

W brawach Unii zagrał po raz kolejny Patryk Błaziak, który pokazał się z dobrej strony i który w niedzielę doszedł do porozumienia z prezesami naszego klubu odnośnie reprezentowania naszych barw. Transfer nowego zawodnika zostanie sfinalizowany, kiedy do porozumienia dojdą przedstawiciele Unii z władzami Górnika Łęczna. Z naszych informacji wynika, że ma to nastąpić w tym tygodniu.


relacja i fot. – józek

mksunia.futbolowo.pl