Wysoki poziom Mityngu LOZLA na stadionie HOSiR w Hrubieszowie

W sobotę 16.05.2015 r. na nowoczesnym stadionie HOSiR w Hrubieszowie, lecz ciągle przy pożyczanej aparaturze do pomiaru czasu i wiatru, innego sprzętu oraz licznie zapraszanych sędziów odbył się na bardzo wysokim poziomie już III Mityng LOZLA, m.in. Mateusz Mikosz z Wisły Puławy kulą 7.256 kg pchnął aż 19.54 m, co już jest wynikiem europejskim! Poprawiono wiele rekordów stadionu.

Reklamy

 

Z Unii Hrubieszów można wyróżnić: Damiana Jóźwiaka, Marcina Stepaniuka, Weronikę Kowalczuk, Józefa Wąsiela, Patryka Maciuka, Oliwię Wołyniec i Alberta Romaszko.

Oj, przydałby się podobny mityng jeszcze w bieżącym roku, tym bardziej, że Unia Hrubieszów obchodzi 70-lecie, a i zawodnicy zza Buga i Słowacji chętnie by u nas wystartowali, jak to już onegdaj bywało i byłaby impreza międzynarodowa.

 

Mityng LOZLA w Hrubieszowie

Sobota 16.05.2015 r.

 

Osiągnięcia reprezentujących MKS Unia Hrubieszów:

 

3/III Jóźwiak Damian 1998 100 m – 11,97 (w.+1,8)

4/III Szczepański Paweł 1999 100 m – 13,65 (w.+1,8)

1/IV Stepaniuk Marcin 1997 100 m – 11,93 (w.+2,7)

3/IV Popławski Kacper 1998 100 m – 12,65 (w.+2,7)

4/IV Czerniak Oktawian 1998 100 m – 12,82 (w.+ 2,7)

4. Smerdel Bartosz 1999 w dal – 5.83

5. Hossin Damian 1998 w dal – 5.82

3. Kowalczuk Weronika 1999 w dal – 4.74

6. Działa Karina 1999 w dal – 4.44

1. Wąsiel Józef 1947 dysk 2kg – 28.28

2/I Jaroń Zuzanna 1999 300 m – 57,53

1. Maciuk Patryk 1999 kula 5 kg – 12.27

3. Orzechowski Miłosz 1999 kula 5 kg – 11.06

4. Gnieciak Maciej 1997 kula 6 kg – 10.48

3/II Trybuła Agata 1998 400 m -1:07,38

4. Wołyniec Oliwia 1999 1500 m – 5:19,57

7. Waś Karolina 1999 1500 m – 5:41,26

3. Romaszko Albert 1998 1500 m – 4:26,21

5. Soniak Piotr 1998 1500 m – 4:30,39

8. Łoza Dawid 1998 1500 m – 4:35,44

12. Baranowski Michał 1998 1500 m – 4:4:44,74

 


Najlepsze wyniki zawodów osiągnęli:

 

Magdalena Wronka Agros Zamość 100 m – 12,17 (w.+1,0) i 200 m – 24,74 (w.+1,2)

Kowaluk Dariusz Żak Biała Podlaska 100 m – 10,96 (w.+0,4) i 200 m – 21,69 (w.+2,7)

Kwiatkowski Michał AZS UMCS Lublin 300 m – 35,51

Kutrzeba Grzegorz AZS UMCS Lublin wzwyż – 1.95

Kosz Monika Agros Chełm 600 m – 1:35,26

Mikosz Mateusz Wisła Puławy kula 7.256 kg – 19.54

Aftyka Grzegorz Wisła Puławy młot 6kg – 55.50

Osiak Aleksandra AZS UMCS Lublin młot 3 kg – 52.34

 


Osoby pełniące funkcje kierownicze na zawodach:

 

1.    Krzysztof Pszenniak     sędzia główny zawodów

2.    Ryszard Kądziołka        sędzia główny biegów

3.    Kazimierz Żabniak        starter

4.    Dariusz Piróg                sędzia główny (młot, dysk)

5.    Szczepan Olchowski     sędzia główny (w dal)

6.    Dużyński Bogdan          sędzia główny (kula, oszczep)

7.    Swatowski Wojciech     ważenie sprzętu

8.    Józef Sałach                  sędzia główny (skok wzwyż)

9.    pomiar czasu (fotofinisz) Mikołaj Marczyk

10.  Jerzy Wierzchowski      sekretariat

11.  Konrad Firek                 spiker

 

Pełny komunikat – III Mityng LOZLA

 

***

 

Najlepsi w historii hrubieszowskiej LA – open:

 

Kobiety

 

100 m – tylko Pomiar Elektroniczny                      

1. Brzozowska Dorota ZSOd. Hrubieszów 12,17 1988 r.

2. Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 12,21 2004

3. Grzyb Edyta ZSE  Hrubieszów 12,39 2002

4. Szczepańska Anna LO Hrubieszów 12,431975

5. Pyc  Edyta LO Hrubieszów 12,56  1991

6. Piekarska  Anna LO Hrubieszów 12,62 1993

… 

78. Krotkiewicz Karina ZS 2 G. Hrubieszów 14,13 2015

97. Mazur Barbara SZS G. Horodło 14,50 2015

109. Ciuch Dominika SZS G. Mircze 14,65 2015

 

400 m – tylko Pomiar Elektroniczny                      

 

1. Grzyb    Edyta ZS 3 Hrubieszów 56,89 2003 r.

2. Teterycz Aneta ZS 1 Hrubieszów 57,65 2009

3. Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 58,19 1975

4. Kotko Jolanta LO Hrubieszów 58,22 1983

5. Muzyczuk Małgorzata LO Hrubieszów 58,55 1979

6. Kuniczuk` MałgorzataLO Hrubieszów 58,59 1989

… 

74. Trybuła Agata ZS 3 Hrubieszów 67,38 2015

 

1500 m – Pomiar Elektroniczny i Ręczny              

 

1. Ulidowska Marzanna LO Hrubieszów 4:24,2 1979 r.

2. Paczos Maria LO Hrubieszów 4:25,07 1980

3. Kwaśniewska Irmina LO Hrubieszów 4:31,3 1979

4. Klik Małgorzata ZSZ. Hrubieszów 4:37,05 1996

5. Watras Łucja LO Hrubieszów 4:37,6 1975

6. Stadnicka Patrycja ZS Turkowice 4:38,25 2004

60. Wołyniec Oliwia ZS 2 G. Hrubieszów 5:19,57 2015

88. Waś Karolina ZS 2 G. Hrubieszów 5:41,26 2015

 

Skok w dal

 

1. Zawadzka Danuta LO Hrubieszów 5.84 1974 r.

2. Kobędza Monika Unia Hrubieszów 5.72 1995

3. Grzyb Edyta ZS 3 Hrubieszów 5.70 2003

4. Dąbrowska Sylwia  ZS 3 Hrubieszów 5.69 2002

5. Doroszczuk Magda G. 2 Hrubieszów 5.63  2009

6. Czuwara  Małgorzata LO Hrubieszów 5.60 1978

67. Kowalczuk Weronika Unia Hrubieszów 4.74 2015

 

***

 

Mężczyźni

 

100 m – tylko Pomiar Elektroniczny                      

1. Krzyżanowski  Andrzej LO Hrubieszów 11,08 1993 r.

2. Magdziak Tomasz ZSMR Hrubieszów 11,14 2002 r.

3. Stajszczyk Dominik LO Hrubieszów 11,19 1998 r.

4. Kamień Andrzej ZSE Hrubieszów 11,22 1990 r.

5. Łopocki Michał ZS 2 LO Hrubieszów 11,23 2013

6. Naja Tomasz LO Hrubieszów 11,25 1987

33. Pakuła Patryk ZSM 1 G. Hrubieszów 11,80 2015

48. Jóźwiak Damian Unia Hrubieszów 11,97 2015

67. Załuski Szymon ZS G. Horodło 12,15 2015

71. Hossin Dominik ZS 2 G. Hrubieszów 12,20 2015

 

300 m – tylko pomiar elektroniczny

 

1. Śliwiński Michał LO Hrubieszów 35,24 1998 r.

2. Łopocki  Michał ZS 2 Hrubieszów 35,47 2014

3. Kudyk Marek ZSMR Hrubieszów 35,61 1993

4. Kamień  Andrzej  ZSE Hrubieszów 35,79 1991

5. Krakowiak Łukasz ZS 3 Hrubieszów 35,86 2012

6. Kudyk Janusz ZSMR Hrubieszów 36,25 1993

56. Barczuk Krystian ZS G. Horodło 40,86 2015

69. Załuski Szymon ZS G. Horodło 41,44 2015

89. Jeżyna Mateusz ZS G. Horodło 42,33 2015

 

1500 m – spr. 1990, 1992

1. Kern Artur UniaHrubieszów 3:47,39 2002 r.

2. Kamień Mirosław Unia 3:52,26 1994

3. Wilczek Janusz LO Hrubieszów 3:55,1 1974

4. Kitliński Piotr LO Hrubieszów 3:55,32 1991

5. Szydłowski Wojciec Unia 3:55,4 1976

6. Watras Marek LO Hrubieszów 3:55,8 1977

100. Romaszko Albert ZS 4 Hrubieszów 4:26,21 2015

 

Pchnięcie kulą 5 kg do lat 17

 

1. Wąsiel Marek ZS 1 Hrubieszów 15.39 1999 r.

2. Karpowicz Józef LO Hrubieszów 14.68 1960

3. Szychowski Krzysztof LO Hrubieszów 14.50 1969

4. Urbanowicz Jacek LO Hrubieszów 14.07 1968

5. Knap Jerzy MKS Hrubieszów 13.84 1960

6. Fedorowicz Kamil ZS 1 Hrubieszów 13.84 2005

7. Nowosad Maciej ZS 3 Hrubieszów 13.84 2010

19. Maciuk Patryk ZS 2 G. Hrubieszów 12.27 2015

62. Orzechowski Miłosz Unia Hrubieszów 11.06 2015

 

***

 

W sobotę 23.05.2015 r. od godz. 14.00 w Zamościu

Lekkoatletyczna Liga Juniorów, niestety bez zespołu Unii Hrubieszów? SZKODA!

Regulamin zawodów

    


Opracował – mak