Wysokie miejsca lekkoatletów Unii Hrubieszów na Mistrzostwach Polski LZS

W dniach 3/4 czerwca 2017 r. w Pile zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Lekkiej atletyce w kategoriach młodzieżowych, w których rywalizowali reprezentanci MKS Unię Hrubieszów. Najwyższą lokatę tuż za podium wywalczył Michał Baranowski w chodzie sportowym, natomiast Agata Trybuła poprawiła własny rekord powiatu aż o ponad 24 sekundy na bardzo trudnym dystansie, jakim jest 2000 m z przeszkodami.

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w LA Piła, 3-4 czerwca 2017 r.

Juniorzy

4. Baranowski Michał 98 Unia chód 10 km 57:19,51

6. Soniak Piotr 98 Unia 400 m p.pł. – 67,87

7. Trybuła Agata 98 Unia 2000 m z prz. – 7:53,49 (rekord powiatu)

16. Trybuła Agata 98 Unia 3000 m – 11:28,01

Juniorzy młodsi

7. Gajewska Karolina 01 Unia 400 m p.pł. – 69,82

Punktacja klubowa: 1. Podlasie Białystok – 241,0, 2. Orkan Środa WLKp. – 151,. 3. ALKS Gorzów Wlkp. 139,0, 7. Agros Zamość – 97,0, 70. Unia Hrubieszów – 12,0, 85. Znicz Biłgoraj – 4, sklasyfikowano 92 kluby.

Mirosław Kamień – trener Unii Hrubieszów

W zawodach udział wzięło czworo zawodników naszego klubu. Michał Baranowski w chodzie na dystansie 10 km zajął 4 miejsce. Agata Trybuła w biegu na 2000 m z przeszkodami 7. (rekord życiowy) oraz w biegu na 3000 m 16. Piotr Soniak w biegu na 400 m przez płotki (mimo upadku) zajął 6 miejsce. Karolina Gajewska w biegu na 400 m przez płotki zajęła 7 miejsce wynikiem 69,82 (rekord życiowy) Start naszych zawodników można uznać za udany.

Michał Baranowski – Start uważam za średnio udany ze względu na bardzo słaby czas, ale plusem jest to, że ukończyłem MP na 4 miejscu, co należy uznać za sukces. Następny start planuje w Nowej Dębie 18 czerwca na dystansie 10km, gdzie celem będzie nachodzenie III klasy sportowej. Jednocześnie będzie to jeden z etapów przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu w dniach 7-9.07.

Piotr Soniak – Start uważam za słaby. Warunki i samopoczucie w dzień startu były odpowiednie. Moim celem było poprawienie życiówki sprzed tygodnia, lecz źle zaatakowałem siódmy płotek i zaliczyłem swoją pierwszą wywrotkę. Zająłem 6 miejsce z czasem 67,87s. Obecnie razem z trenerem przygotowujemy się na MPJ w Toruniu.

Agata Trybuła – Z moich startów na MP LZS jestem zadowolona. Biegałam 2 dystanse. W sobotę biegałam 2 km z przeszkodami a w niedzielę na 3 km. Na 2 km z przeszkodami poprawiłam życiowke o ponad 20 sekund i niewiele mi zabrakło do minimum na MPJ . W biegu na 3 km za wolno pobiegłam początek i dopiero na 4 koła do końca przyspieszyłam i to wpłynęło na to, że nie poprawiłam rekord życiowego zabrakło mi około 3 sekund. W tym tygodniu nie startuję. Następne zawody prawdopodobnie będę miała za dwa tygodnie.