Wysokie zwycięstwo nad Spartą. Unia niepokonana na wiosnę

W swoim ostatnim meczu w tym sezonie Unia Hrubieszów wysoko 6: 0 pokonała Spartę Wożuczyn, tym samym podopieczni Marcina Nowaka zakończyli rozgrywki na wysokim drugim miejscu. Unia Hrubieszów jest jedyną drużyną w lidze, która na wiosnę nie przegrała żadnego spotkania. Unia Hrubieszów, jako jedyna drużyna w lidze strzeliła więcej niż sto goli. W drużynie Unii Hrubieszów gra najlepszy strzelec w Zamojskiej Klasie Okręgowej. Krystian Oleszczuk zakończył sezon z imponującym wynikiem, mając na swoim koncie strzelonych 36 bramek.

Unia Hrubieszów – Sparta Wożuczyn 6:0 (4:0)

Unia: Ryć (85’ Haustow) – Kawarski, Mossurec, Kondrat, Wiejak, Fulara (77’ Lebiedowicz), Borys, Krygiel, Otręba, Rurych, Oleszczuk.

Sparta: Szmoniewski – Bartosz, Jurczyszyn, Pachla, Watrak, Kudełko (30 Nieckarz), Lasota, Baran, Jakóbczak, Bałakut, Antoniuk.

Bramki: Rurych (2’), Otręba (17’), Krygiel (30’), Oleszczuk (40’), Borys (60’), Fulara (67’).

Zgodnie z zapowiedziami przedmeczowymi Unia Hrubieszów nie miała zamiaru odpuszczać sobie ostatniego spotkania ligowego ze Spartą Wożuczyn. W szeregach „biało-niebieskich” była odpowiednia mobilizacja i chęć zakończenia sezonu zwycięstwem.

Sparta Wożuczyn bardzo szybko przekonała się o tym, że Unia do tego spotkania podchodzi bardzo poważnie. Już w 2 min. meczu gola strzela Rurych, który wykorzystał bardzo dobre podanie od Otręby. W 17 min było już 2:0. Z rzutu rożnego idealnie dośrodkowywał Fulara, a w polu karnym strzałem głową piłkę do bramki Sparty skierował Otręba. W 30 min. zespołową akcję celnym strzałem wykończył Patryk Krygiel i było już 3:0 dla Unii. Na pięć minut przed przerwą na 4:0 podwyższył Krystian Oleszczuk, który ładnym uderzeniem zza linii pola karnego pokazał że królem strzelców zamojskiej okręgówki nie został przypadkowo.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie to Unia wciąż atakowała, zaś Sparcie brakowało pomysłu na przeprowadzenie jakiejkolwiek akcji. Podopieczni Marcina Nowaka grając konsekwentnie „swoje”, strzeli w drugiej połowie rywalom jeszcze dwa gole. Najpierw w 60 min po zespołowej akcji, bramkę dla Unii strzelił Borys. W 67 min na 6:0 podwyższył Fulara. Pomocnik Unii uderzył z rzutu wolnego bardzo celnie i silnie. Piłka zanim wpadła do bramki Sparty, odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Podsumowując, Unia Hrubieszów w pełni zasłużenie pokonała 6:0 Spartę Wożuczyn. Drużyna gość przez całe spotkanie nie stworzyła ani jednej groźnej sytuacji. To pokazuję, kto w pełni kontrolował wydarzenia na boisku. Trzeba jednak oddać Sparcie to, że do Hrubieszowa przyjechała w odmłodzonym i osłabionym składzie.