25 kwietnia 2024

Wysokie zwycięstwo Unii w derbach!

W niedzielnym meczu 10 kolejki zamojskiej klasy „O” Unia pokonała w meczu wyjazdowym Kryształ Werbkowice aż 1:5. Jest to drugie z rzędu (tydzień temu 5:2 z Cosmosem Józefów u siebie) i zarazem czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

Unia plasuje się na 9 pozycji z 14 punktami. Ósme miejsce przegrywają jedynie stosunkiem bramek z Koroną Łaszczów, do pierwszego (Spartakus Szarowala) tracą aż 16 punktów -Spartakus wygrał wszystkie 10 meczów.

Unia zaczęła mocnym uderzeniem – już w 3 minucie prowadziła 1:0 po uderzeniu Porowczuka, ale w czwartej minucie gospodarze wyrównali i zapowiadało się ciekawe widowisko. Po około 10 minutach Unia znów objęła prowadzenie, a bramkę ładnym technicznym uderzeniem zdobył Przeworski.

Do przerwy 1:2.

Po przerwie Unici kontrolowali przebieg gry i dołożyli jeszcze trzy trafienia, w tym dwie bramki Maciejewskiego (jedna z karnego).

Gospodarze prezentowali bardo słabą grę obronną i to w głównej mierze zadecydowało o wyniku. Należy tu wspomnieć, że gospodarze zajmują wysoką 4 pozycję.

Gratulujemy wyniku i oczekujemy kolejnych zwycięstw!

Kryształ Werbkowice – Unia Hrubieszów 1:5 (1:2)