Wywiad z uczestnikami Wielkiej Wyprawy [ZDJĘCIA]

Charytatywna akcja Wielka Wyprawa jest połączeniem naszych dwóch pasji. Pasji do rowerów i tego, że lubimy pomagać innym, angażujemy się z różnego rodzaju akcje wolontariatu.

Reklamy

Dzień dobry cieszymy się że chcieli państwo z nami porozmawiać… Skąd pomysł na akcję, jak ona powstała, co jest motywacją Państwa

– Charytatywna akcja Wielka Wyprawa jest naszą inicjatywą. Jest połączeniem naszych dwóch pasji. Pasji do rowerów, cały nasz zespół uwielbia jeździć na rowerach. Uczestniczyć w różnych wyprawach, przejażdżka czy nawet zawodach rowerowych. Jest to dla nas bardzo ważna aktywność. Po drugie, lubimy pomagać innym, angażujemy się z różnego rodzaju akcje wolontariatu. Pomagamy na wiele sposobów. Akcja Wielkiej Wyprawy jest tego najlepszym przykładem. Dzięki temu, że jest to połączenie dwóch naszych pasji, sprawia nam to wielką przyjemność, która ma na celu pomoc innym i stworzenie czegoś fajnego. W tym wypadku jest to pomoc dla dzieci z częstochowskiego domu dziecka, dla których zbieramy pieniądze i różnego rodzaju pomoc.

Reklamy

Chciałbym zapytać, jak planujecie państwo organizację wyprawy? Jak w rzeczywistości będę wyglądała sama Wielka Wyprawa?

– Od strony organizacyjnej wygląda następująco: szukamy sponsorów i patronów, którzy będą chcieli wesprzeć naszą akcję – to znaczy przekazać konkretne dary, pieniądze na rzecz dzieci z częstochowskiego domu dziecka. Tu możemy pochwalić się bardzo dużym wsparciem i podziękować wszystkim naszych patronom i sponsorom, którzy do tej pory wsparli naszą akcję. Jak będzie wyglądała sama Wielka Wyprawa? 28 sierpnia ruszamy z placu Biegańskiego w Częstochowie w podróż do Zamościa, do którego planujemy dotrzeć 2 września. Pokonamy niespełna 600 km w 6 dni. Po drodze odwiedzimy takie miejscowości, jak Kraków, Sandomierz czy Zwierzyniec i kilka innych. Trasa obfituje w wiele atrakcji, pięknych krajobrazów, niezwykłych miejsc oraz historii, o których możecie Państwo przeczytać na naszej stronie Fb. Będzie to z pewnością niezwykła przygoda przemierzać te malownicze krajobrazy. Razem z nami w podróż wybierze się 12 śmiałków, za których obecność dziękujemy i bardzo cieszymy się z tak dużo grona.

Jak należy przygotować do takiej akcji oraz samej trasy?

– Na pewno należy zabrać ze sobą dobry humor i przewodnik po okolicy… Oczywiście sprawny rower i dobrze przygotowana trasa, ale to są podstawy. Podczas trasy będziemy mieli koszulki ze sponsorami i patronami, by promować ich podczas wyprawy. Przygotowanie obejmuje także zabezpieczenie wszystkich spraw formalnych. Jak do tej pory wszystko idzie sprawnie, a my już nie możemy doczekać się startu.

Rozumiem, że mają Państwo już jakieś doświadczenie, ponieważ jest to druga edycja. Może nam pan coś opowiedzieć o pierwszej edycji Wielkiej Wyprawy?

– Zgadza się, jest to już druga edycja Wielkiej Wyprawy, pierwsza edycja zakończyła się wielkim sukcesem. Wówczas pokonaliśmy cały polskie wybrzeże, rozpoczynając wyprawę w Świnoujściu, a kończąc ją w Gdańsku. Było to niezwykłe 5 dni z pogodą w kratkę, ale z pięknymi widokami, niezapomnianymi atrakcjami i przygodami. Akcja przyciągnęła dodatkowych uczestników, którzy razem z nami pokonywali tą trasę, a także wiele osób, które kibicowały nam podczas przejazdu wybrzeżem.

Co udało się osiągnąć dzięki pierwszej edycji Wielkiej Wyprawy?

– Pierwsza edycja także miała na celu zbieranie środków na rzecz dzieci z częstochowskiego domu dziecka – tego samego, dla którego zbieramy pieniądze w drugiej edycji Wielkiej Wyprawy. Wsparcie naszych patronów i sponsorów było ogromne! Udało się zebrać ponad 6000 zł! Taki wynik przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Dzięki tej kwocie udało się wyremontować placówkę, zakupić wiele potrzebnych rzeczy do pracy w domu dziecka. Był to prawdziwy zastrzyk energii dla dzieci oraz pracowników, których bardzo serdecznie pozdrawiamy!

Jak można wesprzeć Państwa akcję? Czy można uczestniczyć w wyprawie?

– Zachęcamy państwa do wsparcia nas na zrzutka.pl, gdzie prowadzimy zbiórkę pieniędzy. Wszystkich darczyńców i osoby, które chcą pomóc nam w inny sposób – zapraszamy do kontaktu. Aktualnie lista uczestników Wielkiej Wyprawy jest zamknięta. Na drugą edycję pojedzie z nami 12 osób. Jednak każdego kolarza, czy osoby lubiące spędzać czas na rowerze, zachęcamy do wzięcia udziału w akcji dodatkowej „Wkręć się w pomaganie”. Inicjatywa polega na rejestrowaniu swojej aktywności na rowerze poprzez aplikację GPS w czasie trwania naszej Wielkiej Wyprawy. Oznacza to, że od 28 sierpnia do 2 września wszyscy chętni mogą pokonywać dowolnej odległość dystans, zapisać tą aktywność w aplikacji i przesłać nam. Zachęcamy do zgłoszeń! Dla najbardziej wytrwałych uczestników oraz tych, którzy przyjadą największą liczbę kilometrów, mamy przygotowane bardzo atrakcyjne nagrody! Zapraszamy – jedźcie razem z nami tam, gdzie jesteście!

Planujecie Państwo jakieś dodatkowe atrakcje dla rozpromowania akcji?

– Tak oczywiście, chociażby akcja „Wkręcić się w pomaganie”. Organizowaliśmy również licytacje gadżetów od naszych sponsorów. W grudniu ubiegłego roku, w ramach drugiej edycji Wielkiej Wyprawy, wraz z policją oraz szkołami podstawowymi w Częstochowie zorganizowaliśmy prezenty mikołajkowe dla dzieci z domu dziecka. Była to bardzo udana i radosna akcja, o której możecie przeczytać na naszej stronie Fb. Zachęcamy do zaglądania na nasze media społecznościowe z pewnością jakieś atrakcje się tam pojawią!

Co chcielibyście Państwo przekazać naszym czytelnikom?

– Przede wszystkim chcielibyśmy zaprosić do wspólnej pomocy dzieciom z domu dziecka. Możecie państwo wspierać nas na każdy możliwy sposób, a my za każde wsparcia będziemy państwu bardzo wdzięczni i przekażemy to dzieciom. Wspólnie możemy zrobić wielkie rzeczy! Chcielibyśmy promować także aktywność fizyczną i inicjatywę pomagania innym! Ponieważ jest to rzecz, która daje niezwykłą satysfakcję i przyjemność zarówno osobom pomagającym, jak i obdarowanym tą pomocą.

A czego my możemy Wam życzyć?

– Dużo sił w nogach, samozaparcia i wytrwałości. Pogoda z pewnością będzie dobra nawet, jeśli by padało. Słońce zawsze świeci, gdy robi się dobre rzeczy…

­

Oficjalny profil na FaceBook’u: https://www.facebook.com/CharytatywneRowery

Profil na Instagramie”: https://www.instagram.com/long_trip01/?hl=pl

Link do Zrzutki: https://zrzutka.pl/s9ea3u

Link do dysku z materiałami (zdjęcia i filmy) z pierwszej edycji: https://drive.google.com/drive/folders/1qly31O_5fII4qTrl4fUpof4QC4VXs1LE

­

­

(fot. Wielka Wyprawa)


Zobacz też:

Wielka Wyprawa – charytatywnie na rowerach dla dzieci

Wielka Wyprawa – charytatywnie na rowerach dla dzieci