X Puchar Tymbarku

Sport

Reklamy

Wielki Finał, który odbył się w miniony weekend na stadionie Dialog Arena w Lubinie, wyłonił zwycięzców jubileuszowego, X Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. We wcześniejszych szczeblach eliminacji turnieju udział wzięły również drużyny z powiatu hrubieszowskiego.

Poznaliśmy zwycięzców X Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”
czyli Mistrzostw Polski U-10.

Wielki Finał, który odbył się w miniony weekend na stadionie Dialog Arena w Lubinie, wyłonił zwycięzców jubileuszowego, X Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja Wielkopolski, natomiast wśród chłopców – reprezentacja woj. pomorskiego. Zwycięskie drużyny otrzymały Puchar Tymbarku oraz tytuł Mistrzów Polski w kategorii U-10. W nagrodę za zwycięstwo w rozgrywkach, w których w całej Polsce wzięło udział ponad 40 tysięcy zawodników, wyjadą na legendarny stadion San Siro.

O udziale drużyn z powiatu hrubieszowskiego w cyklu eliminacji pisaliśmy
TUTAJ »

Drużyna chłopców z woj. lubelskiego rewelacyjnym występem w rundzie eliminacyjnej Wielkiego Finału Turnieju o Puchar Tymbarku zapewniła sobie występ w ścisłym finale. Świetny, niezwykle zacięty i pasjonujący mecz z reprezentacją woj. pomorskiego zakończył się remisem 2:2, dlatego o wygranej musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Większymi umiejętnościami w wykonywaniu „jedenastek” wykazali się piłkarze z Pomorza, zapewniając tym samym zwycięstwo swojej drużynie. Zawodnikom z woj. lubelskiego przypadł zatem tytuł Wicemistrzów Polski w kategorii U-10 i 2. miejsce w klasyfikacji Wielkiego Finału.

Trener drużyny – Robert Wieczerzak – chwalił swoich podopiecznych: Jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodników. Chłopcy zagrali na sto procent swoich możliwości, ale trochę zabrakło nam szczęścia. Jak wiadomo rzuty karne to wielka loteria. W tej loterii reprezentacja województwa pomorskiego okazała się lepsza. W tym roku się nie udało, ale na pewno będziemy walczyć za rok. Chłopcy po raz pierwszy mieli okazję grać na tak dużym stadionie – to dla nich niezapomniane przeżycie.

Bojowego ducha w młodych zawodnikach podsycała wizja głównej nagrody, która jak co roku przedstawia się niezwykle atrakcyjnie. Nowi mistrzowie i mistrzynie Polski w kategorii U-10, zdobywcy Pucharu Tymbarku – czyli reprezentacje Wielkopolski i woj. pomorskiego – już w listopadzie odwiedzą Mediolan, aby z trybun stadionu San Siro obejrzeć mecz AC Milanu z Fiorentiną, w której występuje bramkarz reprezentacji Polski, Artur Boruc. Zwycięzcy Wielkiego Finału będą także mogli zwiedzić stadion, poznać Mediolan, oraz rozegrać mecze ze swoimi włoskimi rówieśnikami.

Ryszard Henryk – trener zwycięskiej drużyny chłopców, po wygranym meczu powiedział: To było niesamowite przeżycie, któremu towarzyszyły naprawdę ogromne emocje. Chłopcy spełnili swe największe marzenie. Wyjazd na San Siro to wspaniała nagroda za ich ciężką pracę, włożoną w przygotowania do Wielkiego Finału Turnieju o Puchar Tymbarku. Jestem z nich bardzo dumny i zadowolony.

Drużyna dziewcząt z Wielkopolski w finałowym meczu, bardzo pewnie i w pięknym stylu wygrała z reprezentantkami woj. dolnośląskiego 4:0, potwierdzając tym samym swoją znakomitą formę podczas rozgrywek Wielkiego Finału. Zespoły stworzyły wspaniałe piłkarskie widowisko w duchu fair play.

Swojej radości nie ukrywał Ireneusz Janicki – szkoleniowiec nowych mistrzyń Polski w kategorii U-10, który zapytany o przepis na sukces, powiedział: Trzeba się mocno zaangażować w to, co się robi. To motywuje zespół do działania i powoduje, że tak na treningach, jak i na meczach zawodniczki dają z siebie wszystko. Dziewczynki pokazały, na co je stać, zagrały świetnie i dlatego wygrały. Teraz są bardzo podekscytowane perspektywą wyjazdu na San Siro, ja sam z resztą bardzo to przeżywam.

Z całego serca gratuluję zwycięskim drużynom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w Wielkim Finale – powiedział Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark. – Cieszę się, że tak wielu młodych zawodników ma możliwość uczestnictwa w wielkiej piłkarskiej przygodzie. Podczas rozgrywek nie zabrakło gorących piłkarskich emocji, pięknej gry i walki o każdą piłkę do końca meczu. Głęboko wierzę w to, że nowi mistrzowie Polski w kategorii U-10, już za kilka lat dostarczą nam jeszcze wiele powodów do radości.

Zwycięskim drużynom gratuluję sukcesu i wspaniałej postawy na stadionie w Lubinie.
Oglądanie ich pięknej gry na tym nowoczesnym obiekcie, było dla mnie wielką przyjemnością. Mam nadzieję, że młodzi piłkarze i piłkarki doskonale się bawili podczas Wielkiego Finału, a to przecież jeszcze nie koniec emocji związanych z tegoroczną edycją Turnieju o Puchar Tymbarku – czeka na nich San Siro w Mediolanie – powiedział Tomasz Zabielski, koordynator Turnieju z ramienia PZPN.

Finałowym rozgrywkom z zainteresowaniem przyglądał się Włodzimierz Smolarek, dwukrotny Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski, znany z występów m.in. w Widzewie Łódź. Takie turnieje są bardzo ważne dla piłki nożnej w Polsce – powiedział. To, że aż tylu młodych zawodników garnie się do gry, dobrze wróży piłce nożnej w naszym kraju. Świetnie, że część z nich może zagrać na nowoczesnym stadionie piłkarskim, to dla nich na pewno ważne doświadczenie i ogromne przeżycie. Życzę im, aby ich piłkarska kariera, która rozpoczęła się na podwórku, zaprowadziła ich kiedyś na murawy najlepszych stadionów.

Wszystkie drużyny, biorące udział w Wielkim Finale, otrzymały od sponsora nagrody i piłkarskie upominki. Podczas rozgrywek przyznano także nagrody indywidualne. Ich zdobywcy to:

Nagrody

Najlepszy Bramkarz
Urszula Konopka (woj. małopolskie)
Jakub Kupczyk (woj. śląskie)

Najlepszy Strzelec
Kamila Żarnecka (woj. wielkopolskie)
Karol Czubak (woj. pomorskie)

Najlepszy Zawodnik
Aleksandra Melka (woj. dolnośląskie)
Łukasz Poręba (woj. dolnośląskie)

Nagroda Fair Play
Dziewczęta – woj. dolnośląskie
Chłopcy – woj. mazowieckie

Klasyfikacja końcowa Wielkiego Finału:

Dziewczęta
1 wielkopolskie
2 dolnośląskie
3 małopolskie
4 lubuskie
5 podkarpackie
6 łódzkie
7 warmińsko-mazurskie
8 kujawsko-pomorskie

Chłopcy
1 pomorskie
2 lubelskie
3 łódzkie
4 śląskie
5 dolnośląskie
6 podkarpackie
7 zachodniopomorskie
8 mazowieckie

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark.

Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Patronat medialny nad Turniejem objęli: Dziennik Polska, Piłka Nożna, Piłka Nożna Plus, Przegląd Sportowy, Bravo Sport, Polska Dziennik Łódzki, Polska Dziennik Bałtycki, Polska Gazeta Krakowska, Polska Gazeta Wrocławska, Polska Dziennik Zachodni, Polska Głos Wielkopolski, Polska Kurier Lubelski, PORTAL INTERIA PL, Portal Interklasa.pl, www.wiadomosci24.pl, www.naszemiasto.pl, www.pilkanozna.pl, www.wychowaniefizyczne.pl.

Partnerem Turnieju jest firma Nike, Tetra Pak, Reporter Young.
Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:
www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl

***

Foto: Artur Kraszewski