XIV Grand Prix Hrubieszowa w tenisie stołowym

Uczniowski Klub Sportowy „Ogólniak” Hrubieszów oraz Szkoła Podstawowa nr 3 Hrubieszów zapraszają na XIV Grand Prix Hrubieszowa w tenisie stołowym, które odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia o godz. 11:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie.

Reklamy

XIV GRAND PRIX HRUBIESZOWA w TENISIE STOŁOWYM

22 kwietnia 2012 r. (niedziela ) godz.11.00

Reklamy

Sala Szkoły Podstawowej Nr 3                                                

Organizatorzy: Uczniowski Klub Sportowy „Ogólniak” Hrubieszów. Szkoła Podstawowa nr 3 Hrubieszów.

Termin:
Grand Prix Hrubieszowa w tenisie stołowym to cykl dziewięciu imprez (ośmiu eliminacyjnych turniejów rankingowych + turniej finałowy). Zawody są rozgrywane od września 2011 r. do maja 2012 r. z częstotliwością jednego turnieju na miesiąc. Kolejny turniej odbędzie się w niedzielę  22 kwietnia, początek gier o godz. 11.00.

Cel:
Popularyzacja tenisa stołowego oraz integracja środowiska tenisa stołowego.

Uczestnictwo:
Grand Prix w sezonie 2011/2012 rozgrywane jest w jednej kategorii otwartej – open (dla wszystkich uczestników bez względu na  wiek).

Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie ul. Zamojska 16

System rozgrywek:
Zawody będą rozgrywane systemem pucharowym. W każdym turnieju gramy o wszystkie miejsca (każdy zawodnik rozegra minimum cztery gry). Rozstawianie zawodników w  turniejach według zdobytych punktów rankingowych.

Punktacja turniejów rankingowych:
M-ce – Punkty:
1. – 100                6. – 60
2. – 90                  7. – 55
3. – 80                  8. – 50
4. – 70                  9. – 48
5. – 65, 10.- 46 itd do miejsca 50 >1.

Punkty zdobyte w turnieju finałowym mnoży się x 2.

W turnieju finałowym mogą wziąć udział zawodnicy, którzy wystąpili w turniejach rankingowych (przewidziane są tak zwane dzikie karty, czyli zawodnicy zaproszeni przez organizatorów, nie będą oni brani pod uwagę w końcowej klasyfikacji).

Do klasyfikacji generalnej zaliczane są punkty, z jakimi zawodnicy przystąpią do turnieju finałowego + punkty z turnieju finałowego.

W przypadku takiej samej ilości punktów w klasyfikacji, liczy się suma wyższych miejsc we wcześniejszych turniejach.

W przypadku, gdy dwóch bądź więcej zawodników po turnieju finałowym sklasyfikowanych będzie z taką samą ilością punktów o kolejności końcowej decyduje pozycja w turnieju finałowym.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia przyjmowane są w miejscu rozgrywek, na godzinę przed  turniejem. Zgłoszenia przyjmowane będą również  pod adresem krawczukz@o2.pl  lub   telefonem 695 731 658

Sprzęt:
Turnieje rozgrywane będą na 10 stołach..
Obowiązuje strój sportowy.

Nagrody:
Organizatorzy przewidują puchary , dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla   najlepszych  zawodników końcowej klasyfikacji. Pula nagród zostanie określona oficjalnie przed turniejem finałowym(uzależniona od pozyskania środków finansowych od sponsorów). Poszukujemy sponsorów którzy ufundują nagrody na poszczególne  turnieje.

Wpisowe:
Wpisowe do każdego turnieju wynosi 5 zł. od osoby dorosłej, 3 zł. – szkoły średnie oraz 2 zł. pozostali.

Partner medialny:
Portal LubieHrubie  – www. lubiehrubie.pl