XXV Rajd HnR

Mimo niekorzystnych prognoz pogoda dopisała, wymarzona do rowerkowania – słoneczko i lekko muskający wiaterek. Dlatego też na starcie stawiła się rekordowa ilość uczestników w liczbie 63 osoby.

Reklamy

Rajd ten miał charakter integracyjny bo startowała czternastoosobowa grupa podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowych plus ich kadra. Obsługę medialną sprawowali redaktorzy z Katolickiego Radia Zamość na czele z ks. Piotrem Szeptuchem.

Pilotowani przez hrubieszowską Policję, rozciągnięci na dużej odległości, jechaliśmy przez hrubieszowskie ulice do Gródka. W Gródku zatrzymaliśmy się przy zamczysku gdzie było „5 minut dla historii”, w których uczestnicy usłyszeli o historii tego miejsca. Następnie udaliśmy się do ujścia Huczwy do Bugu.

Tam było spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy omówili zasady przebywania na granicy państwa. Uczestnicy byli zainteresowani ich psem, który dzielnie pływając po Huczwie i Bugu wyławiał rzucany przez funkcjonariusza kij.

Następnie wspinaliśmy się na górę zamczyska gdzie przy ognisku piekliśmy kiełbaski. Redaktorzy z Katolickiego Radia Zamość przeprowadzali wywiady z uczestnikami rajdu.

Następnie Pan Mietek zorganizował konkurencje sportowe: przeciąganie liny i sztafetę rodzinną. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Po tych zabawach zmierzaliśmy drogą z Czumowa do Hrubieszowa.

Warto robić takie rajdy integrujące różne środowiska.

XXV Rajd Rowerowy „Hrubieszów Na Rowerach”

Termin: 5 maja 2007r.
Trasa: Hrubieszów – Gródek – Hrubieszów
Dystans: 18 km
Maksymalna prędkość: … km/godz.
Średnia prędkość: … km/godz.
Ilość uczestników: 63 osób
Temperatura powietrza: 20 0 C

Zobacz zdjęcia >>