XXVIII Rajd Rowerowy

W upalny sobotni poranek stawiło się 27 rowerzystów, w tym Agnieszka, która dotychczas obserwowała nasze rajdy z perspektywy Rzymu. Teraz obok taty zdecydowała się posmakować rowerkowania.

Reklamy

br />Samochód techniczny bez przyczepki prowadził komandor pod nieobecność Marka. Jechaliśmy gęsiego w kierunku Werbkowic aby następnie skręcić w stronę Malic. Postój pod sklepem, na którym duże powodzenie miały napoje. Upał robił swoje, niektórzy kupowali lody (błąd- łatwo przeziębić gardło).

Jechaliśmy dalej – trasa płaska, droga równa, mijaliśmy kolejne miejscowości i postój na szosie w cieniu drzew. Za Perespą kawałek drogi brukowej. Postój w Zubowicach, na którym komandor Tadzio podał informacje o wyjeździe do Lwowa. Zapisy do 29 maja, koszt 120 zł od osoby. Zbiórka w dniu 8 czerwca o godz. 500. Żeby pojechać do Lwowa trzeba być w dobrej kondycji i posiadać dobry sprzęt. Organizatorzy zastrzegają selekcję wśród chętnych.

Z Zubowic w wielu grupach jechaliśmy do Kotlic i dalej. Pod sklepem w Hostynnym czekaliśmy na Agnieszkę i tatę. Komandor poszukiwał ich samochodem. Okazało się, że skurcze w nogach taty Agnieszki i upały spowodowały, że wracali krótsza trasą i wolniej.

Wróciliśmy do Hrubieszowa główną szosą Zamość – Hrubieszów nie skręcając na Peresołowice i Wilków, i tak przejechaliśmy 11 km więcej niż planowano.

Następny rajd integracyjny w dniu 3 czerwca do zobaczenia na starcie, zapraszamy.

Tekst: turysta rowerowy

XXVIII Rajd Rowerowy „Hrubieszów Na Rowerach”

Termin: 26 maja 2007r.
Trasa: Hrubieszów- Werbkowice – Malice – Wronowice – Czermno – Perespa – Zubowice – Kotlice – Koniuchy – Horyszów – Hostynne – Werboowice – Hrubieszów
Dystans: 84 km
Maksymalna prędkość: 39,3 km/godz.
Średnia prędkość: 18,0 km/godz.
Ilość uczestników: 27 osób

Zobacz zdjęcia >>