Z ciężarowych pomostów

1 września w Hrubieszowie rozegrano III rundę Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Startowały drużyny I, II i III ligi z czołowymi zawodnikami kraju w poszczególnych drużynach. Wychowanka Unii została powołana na Mistrzostwa Świata. Trwa współzawodnictwo o „Złotą Sztangę”.

Reklamy

KOMUNIKAT KOMISJI SPORTOWO – TECHNICZNEJ PZPC TABELA DMP II i III LIGI PO III RUNDZIE

II LIGA
1 MGLKS TARPAN MROCZA 5772,3
2 TKS GÓRNIK POLKOWICE 5410,5
3 MULKS TERESPOL 5225,7
4 RKS OKĘCIE WARSZAWA 5158,6
5 MKS UNIA HRUBIESZÓW 5131,9
6 TS HEJNAŁ KĘTY 5106,4
7 KS HARTMET STAL OSTRÓW WLKP 5075,2
8 CLKS MAZOVIA CIECHANÓW II 5020,0
9 CWKS LEGIA WARSZAWA 4872,3
10 UKS ZIELONA GÓRA 4839,5
11 GKS ANDALUZJA PIEKARY ŚL. 4847,6
12 ZKS LECHIA SĘDZISZÓW I 4826,8
13 LUKS GRYF BUJNY 4771,3
14 KS RZEMIEŚLNIK MALBORK 4731,6
15 EKOPAK JATNE OKS OTWOCK 4683,4
16 KS POLONIA ŁAZISKA 4567,0
17 KKS KORIS TARN. GÓRY 4511,1
18 LKS OPOCZNIANKA OPOCZNO 4399,2
19 KKS WŁÓKNIARZ KONSTANTYNÓW 4316,2
20 LKS POGÓRZE GORLICE 2773,7

III LIGA
1 MKS ATLETA GDAŃSK 5044,6
2 AKS MYŚLIBÓRZ 4923,0
3 LKS ZNICZ BIŁGORAJ II 4661,9
4 MKS PROMIEŃ POLICE 4526,4
5 LKS BIAŁY KRUK ŁUŻNA 4477,7
6 MKS UNIA HRUBIESZÓW II 4267,2
7 AKS BIAŁOGARD 4248,2
8 MZKS PROMONT GROM WIĘCBORK II 4223,7
9 ZKS LECHIA SĘDZISZÓW II 4208,5
10 CWSPC ZAWISZA BYDGOSZCZ II 4150,6
11 KS RASZYN 4149,4
12 GLKS HEROS SROKOWO 4067,1
13 UKS SPYTKO ZAKLICZYN 3616,0

W dużynie Unii startowali w III rundzie:

II liga – Najlepszy wynik zawodów Ewa Mizdal 191 kg (86 kg rwanie – 105 kg podrzut), Adam Sarzyński 205 kg (85+120), Arkadiusz Dubiel 260 kg (115+145), Marcin Kondziołka 180 kg (80+100), Marcin Gabryś 190 kg (85+105), Marcin Kusiak 240 kg (115+225);

III liga – Sylwia Lalik 125 kg (rwanie 55 kg + podrzut 70 kg), Paweł Pękala 202 kg (92+110), Mirosław Furmaga 190 kg (80+110), Kamil Lalik 140 kg (65+75), Piotr Jaworski 180 kg (80+100), Piotr Krygiel 135 (60+75)

Powołanie Magdy

Trener kadry Polski Ryszard Soćko powołał reprezentację Polski na Mistrzostwa Świata Kobiet w podnoszeniu ciężarów, które odbędą się w Chiang Mai – Tajlandia. W składzie znalazła się m.in. wychowanka Unii Hrubieszów, obecnie zawodniczka Budowlanych Opole Magdalena Ufnal.

Sylwetka Magdy ze strony PZPC

Magdalena UFNAL

Urodzona 10.11.1984 r. Hrubieszów,
stan cywilny: panna
Klub: KS „Budowlani” Opole (do 2002r. – MKS „Unia” Hrubieszów)
Trener klubowy: Bolesław Kardela (do 2002r. – Antoni Czerniak)
Staż treningowy: 7 lat Kategoria wagowa:+75kg

Najważniejsze osiągnięcia sportowe: II m-ce w Mistrzostwach Europy Juniorek do 20 lat, IV m. w Mistrzostwach Europy Seniorek, Mistrzyni Polski Seniorek, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Seniorek i Juniorek.

Hobby: sport.

Po zakończeniu kariery sportowej pragnie prowadzić własną stadninę koni.

VIII notowanie o Ogólnopolską „Złotą Sztangę”

Kobiety:

294 – KARPIŃSKA Marzena (88, Znicz Biłgoraj)
191 – ROWIŃSKA Malwina (86, WLKS Siedlce)
155 – UFNAL Magdalena (84, Budowlani Opole)
130 – ZABOROWSKA Ewelina (87, Atleta Gdańsk)
121 – SMOSARSKA Anna (85, Mazovia Ciechanów)
121 – GOTFRYD Marieta (80, Tytan Oława)
115 – KLEJNOWSKA Aleksandra (82, WLKS Siedlce)
89 – ŁOCHOWSKA Joanna (88, UKS Zielona Góra)
89 – OSTAPSKA Katarzyna (88, Tytan Oława)
79 – MIZDAL Ewa (87, Unia Hrubieszów)

70 – KIETLIŃSKA Magdalena (86, WLKS Siedlce)
65 – BAGIŃSKA Sabina (85, Horyzont Mełno)
65 – HETZYG Malwina (88 , Zawisza Bydgoszcz)
61 – SZAMAŃSKA Nadia (85, WLKS Siedlce)
59 – SPYRA Sandra (89, Andaluzja Piekary Śląskie)
59 – TALARSKA Magdalena (89, WLKS Siedlce)
55 – LALIK Sylwia (87, Unia Hrubieszów)
51 – NURKIEWICZ Anna (87, Tarpan Mrocza)
50 – OLSZEWSKA Monika (85, Mazovia Ciechanów)
50 – KLESZCZYŃSKA Marta (79, WLKS Siedlce)
………………….
30 – DASZKIEWICZ Małgorzata (86, Legia Warszawa)
30 – TATKIEWICZ Marta (86, AZS-AWF Biała Podlaska)
30 – BRULEWICZ Katarzyna (89, Mazovia Ciechanów)
30 – UNKIEWICZ Marta (87, Unia Hrubieszów)
25 – FUS Agata (89, Znicz Biłgoraj)
25 – KRUZEL Justyna (89, WLKS Siedlce) itd.

MĘŻCZYŹNI

196 – KOŁECKI Szymon (81, EKOPAK JATNE Otwock)
130 – NAJDEK Paweł (73, Budowlani Opole)
115 – MAKARSKI Marcin (78, Budowlani Opole)
112 – ZIELIŃSKI Tomasz (90, Tarpan Mrocza)
101 – KLESZCZ Grzegorz (77, EKOPAK JATNE Otwock)
84 – KOŁECKI Sylwester (87, EKOPAK JATNE Otwock)
75 – RYTKOWSKI Mariusz (76, Mazovia Ciechanów)
71 – SZRAMIAK Krzysztof (84, Budowlani Opole)
69 – DOŁĘGA Daniel (88, EKOPAK JATNE Otwock)
69 – KĄDZIOŁKA Krzysztof (88, Start Grudziądz)
………………………
26 – DOŁĘGA Marcin (82, EKOPAK JATNE Otwock)
25 – HENNIG Ariel (88, Tarpan Mrocza)
25 – KAMIŃSKI Marek (87, Start Grudziądz)
25 – KOKOSZKA Grzegorz (90, Unia Hrubieszów)
25 – KOSZAŁKA Emil (87, Unia Hrubieszów)
…………………..
10 – KĄDZIOŁKA Marcin (88, Unia Hrubieszów)
10 – URBAŃSKI Tomasz (73, UMLKS Radomsko) itd.

KLASYFIKACJA KLUBOWA KOBIET

776 – WLKS Siedlce (13)
339 – Mazovia Ciechanów (9)
334 – Znicz Biłgoraj (3)
210 – Tytan Oława (2)
165 – Atleta Gdańsk (3)
164 – Unia Hrubieszów (3)
155 – Budowlani Opole (1)
152 – Zawisza Bydgoszcz (4)
89 – UKS Zielona Góra (1)
72 – Talent Wrocław (3) itd.

KLASYFIKACJA KLUBOWA MĘŻCZYZN

626 – EKOPAK JATNE Otwock (9)
447 – Budowlani Opole (6)
225 – Tarpan Mrocza (6)
182 – Flota Gdynia (4)
177 – Mazovia Ciechanów (5)
170 – Śląsk Wrocław (4)
141 – Zawisza Bydgoszcz (5)
139 – Znicz Biłgoraj (4)
102 – Górnik Polkowice (4)
99 – AZS-AWF Biała Podlaska (3)

94 – Start Grudziądz (2)
89 – LKS Dobryszyce (4)
76 – MULKS Terespol (4)
61 – POM Iskra Piotrowice (1)
60 – HKS Szopienice (2)
60 – Unia Hrubieszów (3)
35 – Okęcie Warszawa (1)
34 – Promień Opalenica (1)
25 – Legia Warszawa (1) itd.

Na podstawie stron PZPC i Złotej Sztangi opracował – mak.

zobacz zdjęcia >>