Z historii hrubieszowskiej LA – ROK 1987

20 LAT TEMU – ROK 1987 – Z HISTORII HRUBIESZOWSKIEJ LA

Reklamy

– BRĄZOWY MEDAL zdobył Mariusz Mazurek podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Zabrzu w Dwuboju Płotkarskim (60 pł. – 8,74 + 300 m. – 37,04 sek.);

br />- IV miejsce zajął Jarosław Sienkiewicz w rzucie dyskiem podczas Małego Memoriału J. Kusocińskiego;

– VI miejsce wywalczył Tomasz Naja w Dwuboju Sprinterskim ( 2 x 60 m. z czasami 7.29 + 7,24 = 14,53 sek.) podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Zabrzu, 16. Brzozowska Dorota 60 m. (8,20 + 8,16 = 16,36 sek.);

– Podczas MISTRZOSTW POLSKI LZS w Poznaniu ZŁOTE MEDALE zdobyli: Wołk Elżbieta w chodzie na 5 km. – 26:43,51 min., Sienkiewicz Jarosław w kuli – 12.82 m. (w młodzikach), SREBRNE MEDALE: Anna Kimak w chodzie na 5 km. – 26:51 min., J. Sienkiewicz w dal (mł.) – 6.24 m. , Mariusz Mazurek 110 pł. – 15,88 sek., BRĄZOWE MEDALE: Mariusz Mazurek 400 pł. – 55,75 sek., Szala Sławomir oszczep – 56.22 m.;

– W 23 Crosie Ostrzeszowskim w Ostrzeszowie Andrzej Kapusta zajął II miejsce na 3000 m.;

– W 22 Maratonie w Dębnie Okoń Krzysztof zajął 77 miejsce wynikiem 2.39:25 godz.;

– Podczas XIV OSM w biegach przełajowych w Łomży, punkty zdobyli: Andrzej Jacek Ulidowski, Ewa Mirowska, Elżbieta Turzyńska;

– W III Kryterium Zwycięstwa w chodzie sp. na 10 km. w Poznaniu 3. Wyroślak Izabela 50:17 (kl. I A), 4. Wołk Elżbieta 55:97 (kl. II A), 5. Kimak Anna 56:12 min.(Kl. II A);

– Po I rzucie w III Lidze, Unia uplasowała się na 3 miejscu (18 klub.),wygrali: Naja Tomasz 100 m. – 11,50, Kuniczuk Małgorzata 400 m. 1:01,32, Muzyczuk Małgorzata 1500 m. – 4:56,11, Mazurek Mariusz 110 pł. – 16,12, Łysiak Marek 3 km. z prz. – 9:54,41, Szwanc Małgorzata 400 pł. –1:10,29, Wyroślak Izabela ch. 5 km. – 24:46,04, Pirogowicz Piotr dysk – 38.80, Szczepańska Małgorzata oszczep – 34.68;

– We Wrocławiu odbył się II rzut III ligi, w którym Unia zajęła 7 miejsce i nie awansowała do II Ligi, wyróżniona za wynik w Przeglądzie Sportowym została Małgorzata Muzyczuk za wygranie 800 m. – 2:15,18 min.;

– W I rzucie Ligi Juniorów wygrali: Łysiak Marek 1500 m. – 4:03,47, Szwanc Małgorzata 300 pł. – 47,49, Wyroślak Izabela ch. 3 km. – 14:06:10, 4 x 100 m. (Kuniczuk, Szwanc, Mazurek, Brzozowska) 50,91, Dragan Małgorzata dysk – 33.86 m.;

– Unia zajęła 2 miejsce drużynowo w I Wieloetapowym Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny (93 km. w czterech etapach). Indywidualnie 1. Furmanek Wiesław Hutnik Kraków ( w roku 1977 Unia Hr.) 5.26:03 godz., 4. Okoń Krzysztof Unia 5:35,24, 6. Kapusta Andrzej Unia 5.36:23 (ukończyło 20 zaw.);

– Z okazji 15 – lecia LZS Dereźnia na trasie z Biłgoraja liczącej 13.300 m. trasie odbył się bieg ogólnopolski, wśród kobiet 3. Muzyczuk Małgorzata;

– W Zamościu odbyła się VI edycja biegów ulicznych z okazji święta MOiSB, wyniki: dz. SP: 2. SP 3 Hrubieszów, 3. SP 2 Hrubieszów; chł SP 1. SP 1 Hrubieszów, 2. SP 2 Hrubieszów, SPP dz. 1. ZSO Hrubieszów, chł. 2. ZSMR Hrubieszów, 3. ZSO Hrubieszów, Ind. 1000 m. Kobiet 1. M. Muzyczuk;

– Klasę sportową I A posiadała Izabela Wyroślak za chód na 10 km. – 50:17, Klasy II A Muzyczuk Małgorzata 800 m. – 2:13,69, Wołk Elżbieta chód 10 km. – 55:57, Kimak Anna chód 10 km. – 56:12, Brzozowska Dorota 100 m. – 12,55, Mazurek Mariusz 110 pł. – 15,45; Klasy II Turzyńska Elżbieta 800 m. – 2:19,14, Mirowska Ewa 1500 m. – 4:46,29, Szwanc Małgorzata 300 pł. – 46,73, Dragan Małgorzata dysk – 37.42, Mazurek Katarzyna 300 pł. – 47,89, Dziemiach Mirosław dysk – 41.92, Kapusta Andrzej 1500 m. – 3:57,51, Szala Sławomir oszczep – 59.88, Naja Tomasz 100 m. – 11,25, Łysiak Marek 1500 m. – 3:58,09, Okoń Krzysztof 5000 m. – 15:13,33, Kulik Janusz 2000 prz. – 6:23,91, Moskwa Krzysztof 2000 prz. – 6:07,42, Pirogowicz Piotr dysk – 41.38, Gontarz Wojciech dysk – 42.14;

– W Plebiscycie „Tygodnika Zamojskiego” na Najlepszych sportowców Zamojszczyzny: 8. Wołk Elżbieta, 9. Brzozowska Dorota;

– Prezesem OZLA w Zamościu był Michał Starykiewicz, Vice Prezesem ds. szkoleniowych Marek Kitliński, Łucja Watras i Pszenniak Krzysztof członkami, Przewodniczącym Okręgowej Rady Trenerów był Marek Kitliński, Mirosław Dziemiach członkiem, Wacław Bojarczuk był członkiem Okręgowego Kolegium Sędziów;

– Andrzej Kulczyński i Michał Starykiewicz otrzymali Honorowe Odznaki Zasłużony Sędzia LA;

– Honorowe Odznaki PZLA otrzymali: Złote: Michał Starykiewicz i Marek Kitliński, Srebrne: Leon Wodziński, Janina Kitlińska i Henryk Lebiedowicz, Brązowy Franciszek Skierski;

– Rejonowa Hrub. Liga SPP dz. 1. LO Hrubieszów 791 pkt., 2. ZSZ 2 Hr., 3. ZSR Hrub., 4. ZSDZ Hr., 5. LO Grabowiec, 6. ZSR Turk., 7. LO Horodło, lepsze wyn. D. Brzozowska 100 m. 13,4, M. Kuniczuk 400 m. 63,1, J. Lenard 800 m. 2:35,8, M. Dycha w dal 4.36, I. Smal wzwyż 1.30, B. Chaciuk kula 8.77, J. Bojarczuk dysk 30.66, W. Marciniak oszczep 28.70; chłopcy: 1. ZSMR Hrubieszów 875 pkt., 2. LO Hrub. 736 pkt., 3. ZSR Turk., 4. ZSZ 2 Hr., 5. ZSR Hrub., lepsze wyn. T. Naja 100 m. 11,7, P. Kitliński 400 m. 56,2, A. Ulidowski 1000 m. 2:44,5, J. Macioszek 3000 m. 9:55,7, J. Sienkiewicz i J. Krotkiewicz po w dal 6.13, A. Gnieciak wzwyż 1.70, P. Pirogowicz kula 6 kg 12.90, W. Gontarz dysk 1,5 kg 40.34, S. Szala oszczep 53.04, J. Wachowicz oszczep 46.64

– 22 V w Zamościu odbyła się Wojewódzka Spartakiada Młodzieży dz. jun. mł. wygrali: D. Brzozowska 100 m. 12,7 i 200 m. 26,7, M. Kuniczuk 400 m. 63,1, A. Tryniewska 800 m. 2:31,0, A. Kwiatkowska 200 pł. 34,3, A. Basiak ZSR Turk. Dysk 23.40, B. Rybczyńska ch. 3 km. 16:22,4, juniorki: K. Mazurek 200 pł. 33,5, chł. j.mł. P. Kitliński 400 m. 54,8, K. Kalisz 200 pł. 27,9, J. Sienkiewicz w dal 5.87 i kula 12.34, J. Wachowicz oszczep 45.57, jun. T. Naja 100 m. 11,7, M. Tucki 200 m. 24,5 i 200 pł. 28,6, P. Pirogowicz kula 11.62 i dysk 38.90, S. Szala oszczep (nowy typ) 47.40, pkt. klubowa 1. LKS Unia Hrub.

opracował – mak

zobacz zdjęcia >>