25 września 2023

Z historii lubelskiej LA. Mężczyźni 100 m – pomiar elektroniczny + pomiar ręczny

Po wyczynach Dominika Kopcia i innych sprinterów w ostatnich dwóch latach – tak wygląda tabela 101 najlepszych zawodników na 100 m w historii woj. lubelskiego. 96 sprinterów ”złamało” 11,00 sek. licząc pomiar elektroniczny i ręczny, a tym ostatnim jest Remigiusz Zazula. W tabelach spotkamy dwóch zawodników, którzy rozpoczynali swoje kariery sportowe w Unii Hrubieszów pod kierunkiem trenerów Małgorzaty Muzyczuk i niżej podpisanego. Są to Andrzej Krzyżanowski i Marek Kudyk. Podczas studiów pierwszy ekonomicznych, drugi na Politechnice, reprezentowali kluby lubelskie.

Reklamy

100 m – PE + PR  – stan 21.08.2023 r.

1. – 10,05 Dominik Kopeć 1995 Agros Zamość 17.06.2023 Dessau (GER) 

Reklamy

10,26 Leszek Dunecki 1956 Start Lublin 22 06 1984 Lublin

10,30 Paweł Stempel 1987 AZS AWF Biała Podlaska 10 06 2010 Siedlce 

Reklamy

10,35 Patryk Krupa 2002 KS Agros Zamość 10.06.2022 Suwałki

10,45 Mateusz Biegajło 1991 MKS Żak Biała Podlaska 10 06 2010 Siedlce

10,45 Łukasz Żak 1997 AZS UMCS Lublin 8.05.2022 Lublin

10,47 Jakub Lempach 2001 AZS UMCS Lublin 17.06.2023 Lublin

10.49 Jakub Pietrusa 2002 KS Agros Zamość 9.06.2022 Suwałki

10,52 Michał Jakóbczyk 1995 Agros Zamość 24 06 2017 Łódź

10,53 Michał Brzuchala 1986 Start Lublin 4 07 2008 Szczecin

­

11. – 10,3* Krzysztof Kołodziej 1955 Start Lublin 5 06 1976 Lublin

10,3* Mirosław Krech 1959 Start Lublin 15 09 1979 Lublin

10,54 Hubert Kozelan 2003 AZS UMCS Lublin 7.09.2023 Warszawa

10,55 Robert Matuszak 1984 Agros Zamość 25 07 2009 Warszawa

10,55 Przemysław Adamski 1996 KS Agros Zamość 8.08.2020 Gdańsk

10,56 Paweł Dzikowski 1989 AZS UMCS Lublin 2 06 2012 Warszawa

10,58 Damian Karolak 1989 AZS AWF Biała Podlaska 18 05 2013 Łódź

10,59 Hubert Kalandyk 1994 Agros Zamość 22.05.2016 Rzeszów

10,63 Grzegorz Roszkowski 1989 AZS AWF Biała Podlaska 10 06 2010 Siedlce

10,68 Rafał Koszyk 1989 AZS UMCS Lublin 7 06 2013 Łódź

­

21. – 10,68 Jakub Chmiel 2001 AZS UMCS Lublin 9.07.2023 Warszawa

10,71 Karol Musiej 1992 AZS AWF Biała Podlaska 21.05.2016

10,71 Marcin Talacha 1996 Agros Zqamość 2 06 2017 Bydgoszcz

10,73 Robert Woś 1972 Start Lublin 16 06 1990 Lublin

10,5* Michał Uryniuk 1949 Wisła Puławy 10 05 1970 Kielce

10,5* Wojciech Romanowski 1950 Start Lublin 3 06 1972 Brześć (BIAŁ)

10,5* Andrzej Olszowy 1952 Start Lublin 18 08 1973 Puławy

10,5* Marian Kusiak 1955 Start Lublin 18 05 1974 Lublin (el.10,78; 24.08.1975 Warszawa

10,5* Ryszard Antolak 1957 Wisła Puławy 28 05 1978 Stalowa Wola 

10,5* Dariusz Nawrot 1959 AZS Lublin 13 06 1981 Lublin

­

31. – 10,75 Jaromir Świerczewski 1970 AZS Biała Podlaska 31 05 1992 Biała Podlaska

10,75 Piotr Straszewski 1995 Żak Biała Podlaska 31 05 2014 Biała Podlaska

10,75 Piotr Tarkowski 1999 KS AZS AWF Biała Podlaska 26.05.2019 Łódź

10,77 Krzysztof Koczoń 1982 AZS AWF Biała Podlaska 31 05 2003 Biała Podlaska

10.79 Marcin Dudek Marcin 1986 AZS AWF Biała Podlaska 29.05.2010 Biała Podlaska 1.0

10,79 Paweł Mazowiecki 1989 AZS UMCS Lublin 7 06 2013 Łódź

10,80 Arkadiusz Leszczyński 1970 AZS Biała Podlaska 31 05 1992 Biała Podlaska

10,80 Artur Nowak 1984 Wisła Puławy 9.06.2001 Lublin

10,81 Grzegorz Szyba 1969 Start Lublin 20 07 1989 Lublin

10,81 Mirosław Sądej 1983 Agros Zamość 15 06 2002 Siedlce

­

41. – 10,81 Łukasz Cieśla 1984 AZS Lublin 14 06 2003 Lublin

10,82 Sylwester Machaj 1965 AZS Lublin 4 06 1988 Lublin

0,82 Dariusz Kowaluk 1996 MKS Żak Biała Podlaska 11.06.2016 Krasnystaw

10,83 Łukasz Spuz-Szpos 1980 Start Lublin 2 09 2000 Poznań

10,83 Stanisław Znyk 1984 AZS Biała Podlaska 23.06.2007 Biała Podlaska

10,6* Jan Wałach 1940 Start Lublin 30.06.1963 Kalisz

10,6* Sławomir Bieniek 1949 Start Lublin 2.09.1967 Lublin

10,6* Karol Cieślak 1950 AZS Lublin 25.07.1970 Łódź

10,6* Stanisław Kędra 1951 Wisła Puławy 11.10.1970 Stalowa Wola

10,6* Piotr Olech 1953 Start Lublin 29.07.1972 Rzeszów 

­

51. – 10.6 Kazimierz Kozak 1956 RAKS Biała Podlaska 05.06.1976 Lublin

10,6* Jerzy Chmielarz 1958 AZS Biała Podlaska 12 06 1977 Warszawa

10,84 Tomasz Pszczoła 1975 AZS Lublin 4 06 1994 Biała Podlaska

10,86 Jakub Pyda 2001 KS Agros Zamość 25.07.2020 Lublin

10,88 Michał Sierocki 1999 AZS UMCS Lublin 17.08.2019 Warszawa

10,88 Adrian Lepionka 2006 KS Agros Zamość 26.06.2022 Warszawa

10,89 Marek Olędzki 1970 AZS Biała Podlaska 28 05 1994 Biała Podlaska

10,90 Kazimierz Kozak 1956 Stal Kraśnik 14.05.1977 Warszawa)

10.90 Przemysław Rogowski 1980 AZS AWF Biała Podlaska 31.05.2008 Biała Podlaska 

-10,90 Mikołaj Marczyk 1990 AZS UMCS Lublin 11 06 2011 Lublin

­

61. – 10,91 Tomasz Bujnowski 1985 AZS UMCS Lublin 16 09 2006 Zamość

10,91 Eryk Hampel 1997 AZS UMCS Lublin 23.07.2022 Warszawa

10,91 Oskar Gołębiowski 2000 AZS UMCS Lublin 10.08.2022 Wałcz

10,92 Andrzej Jaros 1990 AZS UMCS Lublin 17 06 2017 Krasnystaw

10,93 Piotr Maliszkiewicz 1973 AZS Biała Podlaska 4 06 1994 Biała Podlaska

10,93 Andrzej Krzyżanowski 1974 AZS Lublin 1 06 1996 Kielce

10,93 Krzysztof Tomaszewski 1987 AZS AWF Biała Podlaska 24 05 2008 Poznań

10.93 Tusiński Kamil 87 Agros Zamość 24.05.2008 Poznań 

10.93 Cezary Mirosław 1997 Agros Zamość 20 05 2017 Zamość

10,7* Marian Foik 1933 WKS Technik Zamość 23 07 1954 Warszawa

­

71. – 10.7* Borys Bieluga 1937 Start Lublin 1958

10,7* Jerzy Paluch 1946 AZS Lublin 22.10.1966 Lublin

10,7* Władysław Domaszewicz 1947 AZS Lublin 22.10.1966

10,7* Gabriel Szarafin 1951 Start Lublin 23.05.1970 Brześć n/Bugiem

10,7* Andrzej Sontag 1952 SZS AZS Lublin 11.07.1974 Font Romeu

10,7* Jerzy Sławiński 1956 Start Lublin 20.06.1975 Białystok

10,7* Wojciech Delekta 1957 SZS AZS Lublin 5.06.1976 Lublin 

10,7* Waldemar Golanko 1961 AZS Biała Podlaska 2.06.1979 Biała Podlaska

10,7* Krzysztof Szczeblewski 1960 Start Lublin 20.10.1979 Lublin

10,7* Mirosław Kowalczyk 1963 AZS Biała Podlaska 4.06.1983 Lublin

­

81. – 10,7* Bogusław Żelechowski 1967 Start Lublin 31.08.1985 Debreczyn

10,94 Marek Mielech 1990 AZS AWF Biała Podlaska 12 05 2012 Łódź

10,95 Krzysztof Skwarek 71 Start Lublin 15 09 1990 Lublin

10,95 Daniel Karwina 1988 Agros Zamość 10 06 2006 Zamość

10,96 Przemysław Porębski 66 AZS Biała Podlaska 2 06 1984 Lublin

10,96 Dominik Kuśmierczuk 199? Agros Chełm 28 05 2011 Zamość

10,96 Tomasz Majak 1993 AZS AWF Biała Podlaska8 06 2014 Siedlce

10,97 Marek Kudyk 1974 Start Lublin 8 05 1999 Lublin

10,97 Michał Ławruszko 1996 AZS UMCS Lublin 9.09.2018 Warszawa

10.98 Piotr Olech Piotr 53 Start Lublin 02.08.1975 Warszawa

­

91. – 10,98 Jacek Czerwiński 1989 Start Lublin 5 10 2008 Lublin

10,98 Marcin Janik 2001 KS Agros Zamość 1.06.2019 Zamość

10,99 Zbigniew Rytel 1962 AZS Lublin 28 07 1987 Białystok

10,99 Sylwester Kuśmierczyk 1986 Agros Zamość 6 06 2004 Lublin

10,99 Kacper Przygrodzki 1987 AZS AWF Biała Podlaska 15 07 2006 Biała Podlaska

10,99 Remigiusz Zazula 2003 AZS UMCS Lublin 10.06.2023 Biała Podlaska 

11,00 Jarosław Bieliński 1976 Wisła Puławy 20 09 1997 Lublin

11,00 Hubert Makaruk 1976 AZS AWF Biała Podlaska 7 09 2002 Lublin

11,00 Paweł Leśniak 1986 Agros Zamość 2005

11,00 Daniel Stempurski 1997 AZS UMCS Lublin 24.08.2021 Lublin

­

101. – 11,00 Szymon Gruszka 2006 AZS UMCS Lublin 21.07.2023 Warszawa

­

* pomiar ręczny należy dodać 0,24 sek.

Zobacz też:

Józef Wąsiel mistrzem i wicemistrzem świata! [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


Opracował – Marek Ambroży Kitliński, fot. – str. Agrosu Zamość