Z historii lubelskiej LA – mężczyźni – 1000 m hala i stadion

Udało mi się zebrać 72 osoby, które w historii województwa lubelskiego przełamało 2:30 min na tym dystansie. Ciekawe, jak to będzie w sezonie letnim 2020 i czy w ogóle on będzie? W pierwszej dziesiątce plasuje się trzech wychowanków Unii Hrubieszów, w tym dwóch na pudle.

Reklamy

 

1. – 2:19,4 Janusz Dyś 50 Start Lublin 20 08 1974 Spała

2:20,99 Tadeusz Wróbel 59 AZS Biała Podlaska 16 09 1982 Białystok

2:21,0* Wiesław Watras 53 RAKS Biała Podlaska 3 07 1975 Bydgoszcz

2:22,2* Dariusz Skura 65 AZS Lublin  29 09 1984 Lublin

2:22,5* Bogusław Hiller 54 Start Lublin 20 08 1974 Spała

2:22,5* Aleksander Drozd 52  Start Lublin 10 07 1977 Bydgoszcz

2:22,8* Tomasz Oleszczuk 61 AZS Biała Podlaska 15 05 1982 Warszawa

2:22,89 Piotr Kitliński 72 AZS Lublin 02 07 1994 Lublin

2:23,0* Zbigniew Zapasek 55 SZS AZS Lublin  03 07 1977 Bydgoszcz

2:23,47h Michał Kitliński 1998 AZS UMCS Lublin 28 01 2017 Spała

 

11. – 2:24,0* Tomasz Siromski 58 Wisła Puławy 21 05 1978 Spała

2:24,0* Marek Jaros 55 Start Lublin 20 05 1979 Warszawa

2:24,21 Marcin Nagórek 1980  Agros Zamość 31 08 2008 Lublin

2:24,3* Stanisław Borowicz 49 RAKS Biała Podlaska 2 06 1974 Warszawa

2:24,46 Krzysztof Żebrowski 1990 AZS AWF Biała Podlaska 28 08 2014 Sosnowiec

2:24,53 Bogusław Gąsior 69 Start Lublin 23 07 1989 Lublin

2:24,97 Mariusz Mostrąg 1981 Wisła Puławy 23 06 2004 Siedlce

2:25,0* Andrzej Lengowicz 56 Start Lublin 18 05 1980 Warszawa

2:25,08 Robert Puźniak 70 AZS Lublin  27 07 1996 Szklarska Poręba

2:25,17h Sebastian Smoliński 1991 AZS UMCS Lublin 1 02 2015 Spała

 

21.-  2:25,5* Jan Krysiewicz 59 AZS Biała Podlaska 19 08 1983 Zielona Góra

2:25,6* Bogdan Leszczuk 52 Unia Hrubieszów 20 08 1974 Spała

2:25,92 Grzegorz Ożóg 1975 AZS Lublin 08 05 1999 Lublin

2:26,0* Tadeusz Serafin 63 Start Lublin 14 07 1982 Lublin

2:26,09 Artur Kern 1980 Unia Hrubieszów 18 08 2002 Zamość

2:26,11h Arkadiusz Mostrąg 1988 SKB Kraśnik 3 02 2007 Nowy Jork

2:26,12h Przemysław Bobrowski 1980 Agros Zamość 9 02 2002 Spała

2:26,2* Stanisław Szyndler 59 Start Lublin 13 05 1978 Warszawa

2:26,3* Mirosław Kuzioła 60 Start Lublin 04 05 1980 Spała

2:26,4* Janusz Zając 56 Orlęta Dęblin 18 05 1980 Warszawa

 

31.- 2:26,4 Józef Trepiet 59 AZS Lublin 14 05 1983 Spała

2:26,6* Andrzej Maciąg 48 Start Lublin 03 05 1970 Wałcz

2:26,61 Marcin Sądej 1982 Agros Zamość 21 05 2004 Spała

2:26,73 Przemysław Bobrowski 1980 Agros Zamość  3 05 2001 Białystok

2:26,8* Jarosław Milaniuk 60 AZS Lublin 28 07 1984 Bydgoszcz

2:26,9* Leszek Olszewski 61  Start Lublin 07 05 1983 Lublin

2:27,0* Wacław Gąsowski 1917 Orlęta Dęblin 15 07 1939 Chorzów

2:27,0* Józef Dyś 50 Start Lublin 03 05 1970 Wałcz

2:27,0* Leszek Kwaśniewski 57 Start Lublin 29 04 1978 Lublin

2:27,0* Marek Deputat 64 Start Lublin 01 06 1983 Łódź

 

41. – 2:27,31h Szymon Żywko 1999  AZS UMCS Lublin 3.02.2019 Spała

2:27,32 Mariusz Jakubowski 72 Start Lublin 13 07 1991 Lublin

2:27,55 Grzegorz Machnowski 1980 AZS AWF Biała Podlaska 13 07 2003 Biała Podlaska

2:27,58 Dariusz Korkowski 69 Sokół Tomaszów 18 06 1989

2:27,61 Tomasz Dworniczuk 79 Tomasovia 12 09 1998       

2:27,85 Dariusz Żmuda Start Lublin 1993

2:27,97 Mirosław Kamień 74 Unia Hrubieszów 02 07 1994

2:28,0* Henryk Sobczuk Start Lublin 1975

2:28,05 Marek Zieliński Start Lublin 1989

2:28,2* Janusz Wojtaszek Motor Lublin 1963

 

51. – 2:28,22 Marcin Drozdowski 1986 Start Lublin 13 07 2003 Biała Podlaska

2:28,3* Czesław Sobieszek Motor Lublin 1965

2:28,4* Maciej Migas Start Lublin 1984

2:28,5* Marian Joniec Start Lublin 1983

2:28,50h Zbigniew Baran 1969 Start Lublin 31 01 1988 Zabrze

2:28,6* Włodzimierz Kiełczewski 1928 OWKS Lublin 12 07 1953 Zabrze

2:28,7* Janusz Wilczek 55 Unia Hrubieszów 04 08 1974

2:28,71 Mateusz Stefaniec 1991 Agros Zamość 10 05 2008 Biała Podlaska

2:29,3* Krzysztof Saba Start Lublin 1984

2:29,39 Piotr Żerebiec 70 Sokół Tomaszów 18 06 1989

 

61. – 2:29,4* Henryk Lesiuk 48 Wisła Puław 1968

2:29,4* Ryszard Miduch AZS Lublin 1985

2:29,47 Roman Rybaniec Wisła Puławy  1985

2:29,5* Andrzej Bzoma Start Lublin 1978

2:29,6* Józef Szewczyk 48 MKL  Lublin 1967

2:29,6* Henryk Lebiedowicz 51 AZS Biała Podlaska 16 07 1972 Hrubieszów

2:29,71 Daniel Bzowski 79 Tomasovia  05 07 1998

2:29,77 Sebastian Łoza 1985 Tomasovia Tomaszów Lub. 30 08 2003 Mielec

2:29,8*Marek Ambroży Kitliński 49 Unia Hrubieszów 16 07 1972 Hrubieszów

2:29,86 Krystian Szustowicz 1989  AZS UMCS Lublin 18 07 2009 Lublin

 

71.-  2:29,9* Jerzy Adamski 1946 Wisła Puławy 1969

2:29,97 Cezary Pawelec Wisła Puławy 1986

 

2:30,0* Edward Kurek 40 Motor Lublin 28 07 1965 Lublin

2:30,0* Bogdan Iwanowski AZS Lublin 1978

 

H – wynik z hali

* – pomiar ręczny, nie dodaje się dodatkowych sekund

Stan hala 2020 r. włącznie

 

Pozwolę sobie zauważyć, że w powyższym zestawieniu jest trzech Kitlińskich: dziadek Marek (2:29,8 na bieżni żużlowej), jego syn Piotr (2:22,89) i wnuk (syn Piotra i Agnieszki) Michał (2:23,47h)… drugi wnuk Bartek lat 15 (rodzice jw.) czeka w kolejce (2:39:09).

Najstarszy wynik pochodzi z 1939 r. Ostatni z hali 2019.

Najwięcej zawodników w powyższym zestawieniu trenowało pod kierunkiem trenera Honorata Wiśniewskiego… może ktoś policzy ilu?

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński

Foto – archiwum maka i zawodników

 

 


 

Zobacz też:

SPORT – Najlepsze wyniki kobiet w lekkiej atletyce sezonu halowego 2020 Zamojszczyzny

SPORT – Wykaz osób, które zajmowały pierwsze miejsca w historii powiatu hrubieszowskiego w biegu na 100 m