Z historii SZS: Powiatowe przełajowe sztafety szkół średnich – Licealiady

Biegi sztafetowe dla szkół średnich rozpoczęto rozgrywać w pierwszej połowie lat 70 XX wieku. Poniżej prezentacja zwycięskich szkół od roku szkolnego 1995/1996. Czekamy na rozstrzygnięcia w roku szkolnym 2020/2021.

Reklamy

Powiatowe Przełajowe Sztafety szkół średnich – Licealiada

Zwycięzcy od r. szk. 1995-1996

Rok szkolny

1995/1996 – ZS 2 Hrubieszów (Staszic) – 10 x 800 m

1996/1997 – ZS 2 Hrubieszów

1997/1998 – ZS 2 Hrubieszów

1998/1999 – ZS 2 Hrubieszów (wówczas ZSO)

1999/2000 – ZS 3 Hrubieszów (wówczas ZSE) – Kościuszko

2000/2001 – ZS 3 Hrubieszów

2001/2002 – ZSR Turkowice

2002/2003 – ZSR Turkowice

2003/2004 – ZS 3 Hrubieszów

2004/2005 – ZS 2 Hrubieszów

2005/2006 – ZS 2 Hrubieszów

2006/2007 – LO Horodło

2007/2008 – ZS 1 Hrubieszów (Mechaniczna)

2008/2009 – ZS 2 Hrubieszów

2009/2010 – ZS 2 Hrubieszów

2010/2011 – ZS 2 Hrubieszów

2011/2012 – ZS 2 Hrubieszów

2012/2013 – nie rozegrano

2013/2014 – ZS 3 Hrubieszów

2014/2015 – ZS 1 Hrubieszów

2015/2016 – ZS 2 LO Staszic Hrubieszów

2016/2017 – ZS 2 LO Staszic Hrubieszów

2017/2018 – ZS 2 LO Staszic Hrubieszów

2018/2019 – ZS 2 LO Staszic Hrubieszów – 8×800 m

2019/2020 – ZS 3 Hrubieszów – Kościuszko

2020/2021 – ?

***

Kto ile razy wygrał od roku szkolnego 1995/1996…

14x  – ZS 2 Hrubieszów

5 x- ZS 3 Hrubieszów

2x – ZSR (ZS) Turkowice

1x – LO Horodło

***

Chłopcy – 10 x 1500 m

Zwycięzcy od r. szk. 1995-1996

1995/1996 – ZS 1 Hrubieszów (Mechaniczna)

1996/1997 – ZS 1 Hrubieszów

1997/1998 – ZS 1 Hrubieszów (ZSMR)

1998/1999 – ZS 1 Hrubieszów

1999/2000 – ZS 1 Hrubieszów (wówczas ZSMR)

2000/2001 – ZS 1 Hrubieszów (wówczas ZSMR)

2001/2002 – ZS 1 Hrubieszów (wówczas ZSMR)

2002/2003 – ZS 2 LO Hrubieszów – Staszic

2003/2004 – ZS 3 Hrubieszów – Kościuszko

2004/2005 – ZS 1 Hrubieszów

2005/2006 – ZS 1 Hrubieszów

2006/2007 – LO Horodło

2007/2008 – ZS 3 Hrubieszów

2008/2009 – ZS 1 Hrubieszów

2009/2010 – ZS 1 Hrubieszów

2010/2011 – ZS 3 Hrubieszów

2011/2012 – ZS 3 Hrubieszów

2012/2013 – nie rozegrano

2013/2014 – ZS 3 Hrubieszów

2014/2015 – ZS 3 Hrubieszów

2015/2016 – ZS 3 Hrubieszów

2016/2017 – ZS 2 LO Staszic Hrubieszów

2017/2018 – ZS 3 Hrubieszów

2018.2019 – ZS 3 Hrubieszów (8×1000 m)

2019/2020 – ZS 3 Hrubieszów

2020/2021 – ?

***

Kto ile razy wygrał od roku szkolnego 1995/1996…

11x – ZS 1 (ZSMR) Hrubieszów

10x – ZS 3 Hrubieszów – Kościuszko

2x – ZS 2 LO Staszic Hrubieszów

1x – LO Horodło

***

Rok szkolny 1996/1997

1996 – 10.10. Hrubieszów Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych SPP, dziewczęta, kolejność: 1. LO Hrubieszów op. Piotr Pirogowicz, 2. PTR Turkowice op. L. Wodziński, 3. LO Horodło – op. Zb. Janeczko, 4. ZSE Hrubieszów op. J. Paczała, M. Ogonowska, M. Dziemiach, 5. ZSR Hrubieszów op. M. Muzyczuk

1996 – 10.10. Hrubieszów Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych SPP, kolejność: chł. 1. ZSMR I Hrubieszów op. H. Lebiedowicz, W. Naja, K. Grzesiuk, 2. LO Hrubieszów op. P. Pirogowicz, 3. ZSMR II Hrubieszów, 4. LO Horodło op. Zb. Janeczko, 5. ZSE Hrubieszów op. Jan Paczała, M. Dziemiach, 6. ZSR Hrubieszów op. M. Kamień.

***

Rok szk. 2014/2015

24 września 2014 r. na terenach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowane w ramach Igrzysk Szkół Podstawowych, Gimnazjady i Licealiady Szkolnego Związku Sportowego.

Szkoły ponadgimnazjalne 

Sztafeta 10 x 800m Dziewczęta Szkoły Ponadgimnazjalne

Lp. Szkoła Czas
1 ZS nr 1 Hrubieszów 31,30
2 ZS nr 3 Hrubieszów 32,11
3 ZS 2 nr  Hrubieszów DQ

ZS nr 1 Hrubieszów – opiekun Katarzyna Skawińska:

Kaczyńska Beata, Konopka Magda, Wrońska Ewa, Holc Sylwia, Jarmuż Izabela, Smyk Jagoda, Krawczyk Renata, Misiak Małgorzata, Pawłowicz Wioleta, Mazur Jolanta, Furmaga Agnieszka

ZS 2 nr  Hrubieszów – opiekunki Barbara Cygan, Anna Kusiak:

Suchowska Paula, Daciuk Aleksandra, Kowalska Marta, Żuraw Kamila, Szady Julia, Kubacka Aleksandra, Tlak Aleksandra, Senderek Anna, Brzeska Anita, Zachaj Patrycja, Radelczuk Aleksandra, Małek Kinga, Sykut Kamila, Sendecka Agnieszka

Sztafeta 10 x 1500m Chłopcy Szkoły Ponadgimnazjalne

Lp. Szkoła Czas
1 ZS nr 3 Hrubieszów 43,02
2 ZS nr 2 Hrubieszów 43,13
3 ZS  nr 1 Hrubieszów 46,59

ZS nr 2 Hrubieszów – opiekun Dawid Lewandowski:

Stepaniuk Marcin, Załoga Bartosz, Bobak Marek, Czerwonka Patryk, Raczyński Piotr, Stadnicki Kacper, Jurkiewicz Michał, Popławski Kacper, Hossin Damian, Łopocki Michał

ZS nr 1 w Hrubieszowie – opiekun Marek Gnasiuk:

Woźniak Michał, Drozd Patryk, Socha Patryk, Sztafij Maciej, Biziorek Rafał, Sidor Damian, Kot Emil, Oleszczuk Adrian, Wypchła Kamil, Zawadzki Arkadiusz, Garbacz Krzysztof, Winiarczyk Wojciech, Kliszcz Paweł, Borek Paweł, Kazan Kacper

Do zawodów rejonowych, które odbędą się 2 października w Tomaszowie Lubelskim awansują dwie najlepsze sztafety w każdej kategorii.

Wyszukał i opracował – Marek Ambroży Kitliński

Foto – archiwum M. Muzyczuk