Z lekkoatletycznych zmagań: Karolina Waś i Krzysztof Gidziński Mistrzami Polski! – ZDJĘCIA

Lekkoatletykę pokochali w hrubieszowskiej Unii i sportowa pasja pozostała i to ze znakomitym skutkiem, o czym informujemy poniżej…

Reklamy

Krzysztof Gidziński Mistrzem Polski Masters (Weteranów)

W dniu 5 VI 2021 r.  w Toruniu przy pięknej lekkoatletycznej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Polski w wielobojach. Do wyboru sprinterskim, rzutowym i klasycznym. Startując w klasycznym (skok w dal, oszczep, 200m, dysk, 1500m) Krzytsztof Gidziński od lat fizjoterapeuta w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, mieszkający w Libertowie zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kategorii M60.

Reklamy

Wyniki: 2629 pkt.: w dal – 4.55, oszczep -39.89, 200 m – 30,39, dysk – 18.96, 1500 m – 411.42

­

Krzysztof Gidziński:

– Poprawiłem większość wyników z ubiegłego roku. Dodatkowo byłem zmotywowany po przeglądnięciu światowego rankingu mastersów za 2020 rok. Najwyżej jestem sklasyfikowany w trójskoku dwa razy w pierwszej 10. Na stadionie 7 miejsce na świecie a na hali 10 miejsce. Takie info dopinguje do trenowania. Kolejne Mistrzostwa za 3 tygodnie w Olsztynie

***

Z Karoliną Waś drużynowe złoto Mistrzostw Polski dla AZS AWF Biała Podlaska

W sobotę 5 czerwca 2021 r. w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii Młodzieżowców w biegu na 5000 m. Klub AZS AWF Biała Podlaska reprezentowały trzy zawodniczki – studentki kierunku wychowanie fizyczne: Beata Klimek, Iza Wiercioch oraz Karolina Waś. Najlepiej zaprezentowała się Beata, która z wynikiem 17:15:59 (rekord życiowy poprawiony o 1’19”, do I klasy sportowej zabrakło zaledwie 0,59s) zajęła wysokie 9 miejsce. Iza (15. – 19:58,49) oraz Karolina (17. – 22:53,73) także poprawiły swoje rekordy życiowe. Trenerem zawodniczek jest mgr Damian Świerdzewski.

W ramach MP była prowadzona klasyfikacja drużynowa, w której reprezentantki AZS AWF w Białej Podlaskiej wywalczyły pierwsze miejsce i odebrały złote medale!

A już 12 czerwca br. reprezentacja AZS AWF Biała Podlaska w 5-osobowym składzie jedzie do Supraśla walczyć w AMP-ach w biegach przełajowych o jak najwyższe lokaty.

­

Karolina Waś:

– Tak naprawdę trenuję z drużyną od miesiąca. Ruszałam się amatorsko i Trener Damian mnie zauważył, zapytał czy dołączę do drużyny. Start indywidualny uważam za średnio udany, bo spodziewałam się lepszego czasu, ale to była moja pierwsza „piątka” w życiu na stadionie. Cieszę się, że mogłam to przeżyć i być w takiej drużynie. Dalej? W sobotę 12 czerwca startujemy na Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Będziemy walczyły o jak najlepsze lokaty.

 

Opracował – mak, fot. K. Gidziński i AZS AWF Biała Podlaska


Zobacz też:

Nowe stroje lekkoatletów Unii Hrubieszów – ZDJĘCIA

Nowe stroje lekkoatletów Unii Hrubieszów – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Instagramie