18 kwietnia 2024

Za nami Powiatowe Igrzyska SZS w Szachach Drużynowych

Powiatowe Igrzyska Szkolnego Związku Sportowego w Szachach Drużynowych, które odbyły się w Kozodawach 27 grudnia, zgromadziły 16 drużyn, razem 64 szachistów, w tym 26 dziewcząt. W Igrzyskach Dzieci, urodzonych w 2007 i młodszych, wystartowało 8 drużyn.

Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Mirczu, w składzie: Mateusz Łoś, Aleksander Leśniak, Kacper Kusiak i Laura Łomańska, przed Szkołą Podstawową w Dołhobyczowie i Szkołą Podstawową w Hulczu.

Najlepszymi szachistami indywidualnie w tej kategorii zostali Aleksandra Kulczyńska z Dołhobyczowa i Mateusz Łoś z Mircza, drugie miejsca zajęli: Aleksandra Młynarczyk z Hulcza i Aleksander Leśniak z Mircza, trzecie miejsca zajęli: Paulina Kasprzak z Czerniczyna i Kacper Pitkiewicz z Dołhobyczowa.

W Igrzyskach Młodzieży w rocznikach 2005 – 2006 wystartowało także 8 drużyn. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czerniczynie, w składzie: Kacper Tyszko, Bartłomiej Skorupa, Oskar Kaczkowski i Wiktoria Krupińska, przed Szkołą Podstawową w Moniatyczach i Szkołą Podstawową Szychowicach.

Najlepszymi szachistami indywidualnie zostali: Martyna Mielniczuk z Hulcza i Kacper Tyszko z Czerniczyna, drugie miejsca zajęli: Martyna Siekirda z Szychowic i Bartłomiej Skorupa z Czerniczyna, trzecie miejsca zajęli: Aleksandra Kapusta z Dołhobyczowa i Oskar Kaczkowski z Czerniczyna.

Trzy najlepsze Szkoły w obu kategoriach, nagrodzone zostały pucharami, a ich szachiści w obu kategoriach otrzymali medale, wszystkie szkoły w obu kategoriach otrzymały dyplomy.

Mistrzynie i Mistrzowie indywidualni w obu kategoriach otrzymali puchary i dyplomy.

Najmłodsi uczestnicy Igrzysk – Oliwia Nowosad i Paweł Warchał z Kryłowa, otrzymali dyplomy.

Dekoracji nagrodzonych dokonali – Inspektor Oświaty Gminy Hrubieszów Pani Monika Dołęga oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ślipczu z siedzibą w Kozodawach Pan Krzysztof Puzyna.

Dziękujemy Gospodarzom za gościnne przyjęcie i wzorowe zachowanie uczestnikom.

Szczegółowe wyniki z Igrzysk na chessarbiter.pro / turnieje 27.11.2019.

Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, opiekunom drużyn i Dyrektorom Szkół uczestniczących w Igrzyskach. Dziękuję sponsorom pucharów i medali – Wójtom gminy Hrubieszów i Dołhobyczów – Panu Tomaszowi Zającowi i Grzegorzowi Drewnikowi. To dzięki ich wsparciu dzieci i młodzież w ich gminach może poznawać i doskonalić tajniki tej „Królewskiej gry”.

Wojewódzkie Igrzyska SZS Dzieci odbędą się 5 grudnia w SP nr 6 w Zamościu, Igrzyska Młodzieży odbędą się 13 grudnia w SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.

Naszym zwycięzcom życzymy sukcesów w Igrzyskach Wojewódzkich.