15 lipca 2024

Zagrali dla Przemka. Zebrano ponad 5 tys. zł

12 lipca 2020 roku na Orliku, przy Szkole Podstawowej w Mirczu, rozegrany został Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Mircze „Pomóżmy Przemkowi stanąć na nogi”

Reklamy

Na rehabilitację dla Przemysława Jaskuły z Werbkowic, udało się zebrać ponad 5 tysięcy złotych.

Oto zwycięzcy turnieju :

Reklamy

1. KOT & W Werbkowice

2. The Blues Werbkowice

Reklamy

3. GKS Andoria Mircze

4. Czelsi Werbkowice

5. Raiders Hrubieszów

Osp Ksrg Werbkowice

Kresy Dołhobyczów

Cukrownia Werbkowice

Forza Hiuston Hostynne

OSK XXL Białopole

Drużyna z Horodła

Puchary i dyplomy w imieniu Wójta Gminy Mircze, wręczył Prezes Andorii Mircze Przemek Jeczeń.

Sercem zagrali:

Bezimienni z Werbkowic

Rodzina Czarneckich z Werbkowic

Szkoła Podstawowa Werbkowice

Firma Budowlana Szewczyk Janusz z Werbkowic

Firma Artre z Werbkowic

Kulinarny blog Małgosi z Werbkowic Pyszotki.pl

Rodzina Wiśniewskich z Werbkowic

Rodzina Kukiełków z Mircza

Ola Chimczuk z Mircza.

W tym turnieju nie było przegranych drużyn, był moment że turniej stanął pod wielkim znakiem zapytania, bowiem od samego rana padał ulewny deszcz. Jednak chęć pomocy Przemkowi, była tak ogromna że pomimo deszczu piłkarze wyszli na płytę Orlika w Mirczu i swoją dobrą energią rozpędzili chmury.

Na krótką chwilę na turnieju w Mirczu, pojawił się z tatą Przemysław Jaskuła, przyjechał pokibicować wszystkim drużynom. Nie ma takich słów, które mogłyby wyrazić wdzięczność Przemka i jego całej rodziny, słowa podziękowania kierują do wszystkich ludzi wielkiego serca. Ta pomoc, jest dla Przemka szansą na lepsze życie i powrót do normalności. Podziękowania od Przemka płyną też, do tych wszystkich dobroczyńców, którzy dobrowolnie wpłacają pieniążki na konto Fundacji.

Przemek jest kibicem angielskiego klubu Chelsea F.C., w związku z tym jego koledzy z Werbkowic, wystąpili na tym meczu w niebieskich barwach jego ulubionego klubu pod nazwą Czelsi , zajmując czwarte miejsce w turnieju. Po zakończeniu turnieju została przeprowadzona licytacja dwóch koszulek piłkarskich. Vice Prezes Kryształu Werbkowice, Piotr Kot przekazał koszulkę Kryształu, a Raidersi z Hrubieszowa przekazali koszulkę Łukasza Garguły z podpisami zawodników GKS Bełchatów. Obydwie koszulki wylicytował i kupił za 550 złotych, przyjaciel Werbkowic Dariusz Hudobski z Krakowa.

Dziękujemy gościnnej Gminie Mircze, za pomoc w organizacji turnieju, szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Mircze, pani Marty Małyszek i do Prezesa Andorii Mircze Przemka Jeczenia.

Sędzią głównym turnieju, był Wojciech Szewczuk.

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” – ksiądz Mieczysław Maliński.

Danuta Muzyczka

fot.: Ola Chimczuk