Zakończenie rozgrywek PALPSM

Spotykaliśmy się na 14 kolejkach, rozegrano 72 meczy, w których odbyło się 326 setów. Zdobyto 13071 punktów. W rozgrywkach uczestniczyło 125 zawodników z tego ponad połowa przekroczyła wiek 25 lat.

Reklamy

W ostatniej kolejce PALPSM odbyły się następujące mecze:

OLDBOYS – EKONOMIK 0:2 (16 : 25, 28 : 30)
DOŁHOBYCZÓW – PRYWACIARZ 2:0 (25 : 14, 25 : 21)
PW EWA – DOŁHOBYCZÓW 0:2 (16 : 25, 21 : 25)
NAUCZYCIELE – PANDORIA 1:2 (27 : 25, 22 : 25, 10 : 15)
UKS OGÓLNIAK – HRUBIESZÓW NA ROWERACH 2:0 (25 : 0, 25 : 0) walkower
PW EWA– HRUBIESZÓW NA ROWERACH 2:0 (25 : 0, 25 : 0) walkower

Tabela końcowa PALPSM

1 Oldboys 30 pkt.
2 Ekonomik 28
3 PW „Ewa” 27
4 UKS Ogólniak 26
5 Dołhobyczów 25
6 Pandoria 21
7 Nauczyciele 20
8 Prywaciarz 18
9 Hrubieszów „Na Rowerach” 12

KOMUNIKAT – plik do pobrania >>

***

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZS nr 3 w Hrubieszowie „Dla Szkoły” serdecznie gratuluje drużynie Oldboyów tytułu Mistrza Powiatu, a także wszystkim pozostałym drużynom: Ekonomikowi (Wicemistrz Powiatu) PW Ewie (III miejsce), UKS Ogólniak (IV miejsce), Dołhobyczowowi (V miejsce), Pandorii (VI miejsce), Nauczycielom (VII miejsce) Prywaciarzowi (VIII miejsce) i Hrubieszowowi Na Rowerach (IX miejsce).

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy. Pierwsze trzy drużyny: Oldboje, Ekonomik i PW Ewa otrzymały także piłki siatkowe.

W trakcie ligi prowadzony był ranking na najlepszego siatkarza ligi. Każdy mecz był okazją do zdobycia punktu do rankingu. Najwięcej szans punktowych mieli ci zawodnicy, którzy brali udział we wszystkich spotkaniach. W oparciu o te zasady wyróżniono: Piotra Bednarczuka (Oldboys), Łukasza Oliwiaka (PW Ewa), Janusza Wojtaka (Oldboys) i Kamila Kulczyńskiego (UKS Ogólniak). Tytuł najlepszego siatkarza PALPSM przyznano Grzegorzowi Barczukowi (Ekonomik).

***

Kilka słów podsumowania: Nasza Liga to zjawisko nowe poszerzające ofertę w zakresie kultury fizycznej i sportu na terenie powiatu hrubieszowskiego. Szczególną zaletą naszej ligi jest to, że działania te prowadzone były w sposób systematyczny. Spotykaliśmy się na 14 kolejkach, rozegrano 72 meczy, w których odbyło się 326 setów. Zdobyto 13071 punktów. W rozgrywkach uczestniczyło 125 zawodników z tego ponad połowa przekroczyła wiek 25 lat. W rozgrywkach brały udział osoby pochodzące z całego powiatu – z Hrubieszowa i z terenów wiejskich.

PALPSM przyczyniła się między innymi do wzrostu świadomości w zakresie aktywnego wypoczynku. Uczestnicy rozgrywek podnieśli swój poziom umiejętności technicznych i taktycznych w zakresie siatkówki, a także lepiej poznali przepisy gry. Tu każda drużyna poprzez swoją grę dawała dobro w postaci możliwości doskonalenia przeciwników. Dzięki doświadczeniom zebranym w naszej lidze do zawodów wojewódzkich szkół ponadgimnazjalnych awansowała drużyna z naszego powiatu. PALPSM miała swoich wiernych kibiców.

Stowarzyszenie przy ZS nr 3 „Dla Szkoły” pragnie podziękować wszystkim tym, dzięki którym rozgrywki ligowe doszły do skutku.

Pragniemy podziękować Starostwu Powiatowemu za wsparcie finansowe w 2007 roku. Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 Pani mgr Danucie Krawczuk za wynajem sali gimnastycznej. Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego w SP nr 3 i w Gimnazjum nr 3. Dziękujemy Panu Stanisławowi Sitarzowi Radnemu Powiatowemu, który był sponsorem napojów dla zawodników. Dziękujemy Panu Adamowi Głodowskiemu za sędziowanie i pomoc przy organizacji rozgrywek. Dziękujemy Panu Dariuszowi Jakubiakowi za sędziowanie meczy. Dzięki niemu w naszych rozgrywkach nie dochodziło do sytuacji konfliktu interesów – że sędziujący miał jednocześnie związek z grającymi. Dziękujemy młodzieży sędziującej szczególnie Robertowi Masiczowi oraz wszystkim innym młodym ludziom, którzy pracowali na rożnych stanowiskach sędziowskich. Dziękujemy 125 zawodnikom – bez was nasze rozgrywki po prostu by się nie odbywały. Dziękujemy Panu Maciejowi Łyko za obsługę medialną na LubieHrubie.pl. Spiritus movens naszej ligi był Pan Dariusz Szadowski Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Dla Szkoły” – dziękujemy.

Liczymy na wyrozumiałość. Za ewentualne niedociągnięcia organizacyjne czy błędy sędziowskie przepraszamy. W sporcie tak bywa.

Mamy ambicje, aby jesienią 2008 roku rozpocząć drugą edycję rozgrywek.

Ze sportowym pozdrowieniem:
Stowarzyszenie „Dla Szkoły”

***

PS.
Na koniec zapraszamy do małej zabawy. I proszę to właśnie, jako niewinną zabawę potraktować. Prosimy w komentarzach o wytypowanie siatkarskiej „dwunastki” lub „szóstki” (bardzo trudne) naszego powiatu – a może kiedyś powstanie coś zbliżonego w rzeczywistości. Przy okazji uczymy się, jak nazywają się poszczególne pozycje w tzw. „pierwszym ustawieniu”.

Oto typy organizatora:

I rozegranie
Jabłoński Piotr
(Dołhobyczów),
Masicz Robert
(Ekonomik)

II przyjęcie
Dzwierzyński K
(Ekonomik)
Łokaj Jaromir
(UKS Ogólniak)

III środek
Barczuk G.
(Ekonomik)
Oliwiak Ł.
(PW Ewa)

IV atak
Klajne Maciej
(Dołhobyczów)
Steciuk Michał
(Dołhobyczów)

V przyjęcie
Klajne Marcin
(Dołhobyczów)
Janusz Wojtak
(Oldboys)

VI środek
Bednarczuk
(Oldboys)
Kiełb M. – libero
(Ekonomik)

Trochę treningu i zgrania – trzecia liga jak nic. Oczywiście zarówno pozycje, jak i zawodnicy mogliby być inni. Do naszego składu nie zmieścili się między innymi tak świetni gracze jak: Martyniuk Robert – atak (Hrubieszów na Rowerach), Piwowar Wojciech – atak (Ekonomik), Kulczyński Kamil – środek (UKS Ogólniak) Kucyk Norbert – na pozycję libero (UKS Ogólniak), Kopczyński Krzysztof – środek (Oldboys), Gargol Jarosław – rozegranie (PW Ewa) oraz wielu innych.

zobacz zdjęcia >>