Zakończenie sezonu kolarskiego

Hrubieszów

Reklamy

Sezon kolarski w Hrubieszowie zakończony. Ostatnim jego akcentem były rozegrane w niedzielę 3 października Otwarte Mistrzostwa Hrubieszowa w Kolarstwie w jeździe na czas parami mężczyzn.

Zawody, w których wystartowało 15 par, odbywały się na trasie o długości 17,4 kilometra między Hrubieszowem a Zosinem. Były rozgrywane w 2 kategoriach. W pierwszej rywalizowały pary, które łącznie nie przekroczyły granicy 100 lat, zaś w drugiej grupie kolarze, którzy razem mają powyżej 100 lat.

Reklamy

Po raz pierwszy w tej drugiej kategorii w zwycięskiej parze jechał reprezentant Hrubieszowa Marek Watras, który zdobył I miejsce razem ze Sławomirem Nieleszczukiem. II miejsce zajęła para hrubieszowsko-lubartowska: Jan Zderkiewicz i Mirosław Włodarczyk, natomiast trzecie Jacek Figura i Jacek Matys z Lublina. W kategorii do 100 lat zwyciężyli Ryszard Ścierka i Maciej Rukasz.

Były to 6 i zarazem ostatnie w tym sezonie zawody kolarskie, organizowane w tym roku przez Stowarzyszenie „Hrubieszów na rowerach”. Wcześniej odbyły się 4 czasówki indywidualne i mistrzostwa miasta par mieszanych.

***

Źródło:
www.iaslubelskie.pl