2 grudnia 2023

Zamojscy tenisiści wracają do gry!

Meczami z Palmiarnią Zielona Góra i Energą Manekin Toruń drużyna Uczelnia Państwowa Zamość rozpocznie kolejną rundę rozgrywek Superligi tenisa stołowego sezonu 2020/2021. Zwycięstwo w jednym z tych spotkań może praktycznie zagwarantować zamościanom utrzymanie w krajowej elicie.

Reklamy

Po pierwszej rundzie drużyna z Zamościa plasowała się w środku ligowej tabeli, co jak podkreśla szkoleniowiec zespołu, jest całkiem niezłym rezultatem.

-Analizując wyniki osiągnięte w I rundzie rozgrywek przez nasze drużyny możemy być na pewno zadowoleni. Zespół jak na beniaminka rozgrywek wypadł naprawdę bardzo dobrze. Zdobyliśmy 14 punktów, z bilansem 5 meczy wygranych i 7 przegranych, co dało nam 8 miejsce w tabeli – mówi Piotr Kostrubiec, trener drużyny Uczelnia Państwowa Zamość.

Reklamy

W najbliższy piątek, 22 stycznia o godz. 18 zamojscy tenisiści podejmą u siebie zamykającą tabelę Palmiarnię Zielona Góra. W rundzie zasadniczej Uczelnia Państwowa Zamość wygrała z Palmiarnią na wyjeździe 3:1. Teraz kibicie z pewną mają apetyt na zwycięstwo za trzy punkty.

Trener Piotr Kostrubiec podkreśla, że pierwsze mecze, grane u siebie, mogą być kluczowe dla dalszych rozgrywek.

-Poziom w grupie jest bardzo wyrównany, zespoły mają w składach bardzo dobrych obcokrajowców i jeśli uda im się skorzystać z ich usług to walka o utrzymanie będzie trwała do końca sezonu. Chcąc uniknąć nerwowej końcówki musimy zaliczyć dobry start – mówi szkoleniowiec drużyny Uczelnia Państwowa Zamość.

Mecz z Palmiarnią Zielona Góra odbędzie się w piątek, 22 stycznia o godz. 18, zaś z Energą Manekin Toruń we wtorek, 26 stycznia o godz. 16. Oba spotkania odbędą się bez udziału publiczności. Mecze drużyny Uczelnia Państwowa Zamość będzie można je obejrzeć w Internecie, w serwisie YouTube na kanale LOTTO Superligi. Zapraszamy do oglądania i kibicowania zamojskiej drużynie!

(UPZ)


Zobacz też:

Tenisiści UPZ nie mieli sobie równych

Tenisiści UPZ nie mieli sobie równych


LubieHrubie na YouTube