Zamość: Revia Park na sportowo

Klienci centrum handlowego Revia Park nie kryli zdziwienia z powodu tego, że w niedzielę można było nie tylko zrobić zakupy, ale i obejrzeć kilkudziesięciu mężczyzn z błotem na twarzy.

Reklamy

Zatrzymywali się, niedowierzali, zostawali na dłużej. Revia Puchar Polski Zamość 2012 to pierwsza edycja zawodów w piłkę błotną, która ma stać się coroczną imprezą, a na razie – może zaliczyć udany start.

W niedzielę 9 września odbyło się 8 meczów, które miały wyłonić mistrzów. Pytaniem, które zadawali sobie zarówno gracze, jak i kibice, było – Czy krasnobrodzki BKS Roztocze obroni tytuł niezwyciężonych gladiatarów tego typu błotnych potyczek?

Nie obyło się bez niespodzianek, ale mistrzami zostali ci sami, co zwykle. Drużyny to: Błotny Klub Sportowy Roztocze Krasnobród, Błotne Orły Błotnowola, Da Grasso Zamość/Chełm, Krzymowski Team Podlasie Białystok. Białostoczanie oraz błotnowolacy przyjechali do Zamościa specjalnie po to, aby wziąć udział w evencie organizowanym przez Revię. A walka była zażarta, dowodzi tego wysoki bilans bramkowy BKS Roztocze – aż 17:3, mimo że będący zawsze „z przodu” Zbigniew Masternak zmagał się tym razem z kontuzją. Mimo przeciwności radził sobie bardzo dobrze, kryli go zawodnicy mający okazję się sprawdzić, jak np. debiutujący w krasnobrodzkiej drużynie Damian Hojda, który został królem strzelców.

W meczu finałowym BKS Roztocze pokonał Błotne Orły Błotnowolę 6:1 po 4 golach wspomnianego Hojdy, a po jednej bramce dołożyli Michał Mękal oraz Zbigniew Masternak, bramki przeciwników nie padały dzięki Jakubowi Gielmudzie, który świetnie wyciągał większość piłek. Dla Orłów honorowego gola strzelił Sebastian Kurek. Mecz miał być rewanżem podkielieckich zawodników za ostatnie spotkanie, które odbyło się na ich ziemi. Nie udało się.

W meczu o 3. miejsce zmierzyli się Da Grasso Chełm/Zamość i Krzymowski Team Podlasie Białystok. Pizzeria prowadzona przez Łukasza Piotrowskiego przegrywała po pierwszej części gry 0:1, ale bramkarz gości popełnił błąd i był remis. Pod koniec spotkania gol dla mistrzów pizzy strzelił Adam Gąsior, który dostał skrzydeł dzięki gorącemu dopingowi fanek pizzerii.

Puchary, nagrody i medale zostały rozdane podczas dekoracji w Revia Park, a wręczyli je prezes Ravia Park, Tadeusz Mazur, oraz Tomasz Pakuła – prezes Stowarzyszenia Polskiej Piłki Błotnej i sędzia tych zawodów. – Poznaliśmy Zamość, zabawiliśmy się, zwiedziliśmy, zjedliśmy smacznie w Revii, a w dodatku mamy puchar wicemistrza, jest z czym wracać do naszej gminy – mówi Krzysztof Kawa, który skorzystał z zaproszenia Revii i przyjechał zagrać w meczu aż z województwa świętokrzyskiego.

 

Wyniki:

 

BKS Roztocze Krasnobród – Krzymowski Team Podlasie Białystok 3:1

(Wojciech Kudełko x2, Paweł Romaniuk)

 

Da Grasso Zamość/Chełm – Błotne Orły Błotnowola 1:5

(Lesław Tarnogórski – Sebastian Kurek x2, Mateusz Strach x2, Krzysztof Kawa)

 

Da Grasso Zamość/Chełm – BKS Roztocze Krasnobród 1:8

(Adam Gąsior – Damian Hojda x4, Rafał Pachołek, Zbigniew Masternak, samobójcza, Michał Mękal)

 

Błotne Orły Błotnowola – Krzymowski Team Podlasie Białystok 5:3

(Mateusz Strach, Sebastian Kurek x4 – Krzysztof Krzymowski, Adam Fedorowicz x2)

 

BKS Roztocze Krasnobród – Błotne Orły Błotnowola 6:1

(Zbigniew Masternak, Damian Hojda x4, Michał Mękal – Sebastian Kurek)

 

Da Grasso Zamość/Chełm – Krzymowski Team Podlasie Białystok 2:1

(Przemysław Fila, Adam Gąsior – Piotr Krzymowski)

 

Składy:

 

Błotne Orły Błotnowola: Łukasz Gajek (kapitan, bramkarz), Piotr Otręba, Marcin Sroka, Krzysztof Boduszek, Wojciech Boduszek, Mateusz Strach, Sebastian Kurek, Paweł Fortuna, Krystian Lewandowski, Krzysztof Kawa.

 

Krzymowski Team Podlasie Białystok: Piotr Krzymowski (kapitan), Krzysztof Krzymowski, Krzysztof Bołkun, Jarosław Nowik, Adam Fedorowicz, Łukasz Jachołkowski, Paweł Romaniuk.

 

BKS Roztocze Krasnobród: Jakub Gielmuda (bramkarz), Rafał Pachołek, Zbigniew Masternak (kapitan), Wojciech Kudełko, Piotr Borowiec, Damian Hojda, Jakub Koisz, Piotr Skiba, Michał Mękal.

 

Da Grasso Zamość/Chełm: Przemysław Fila (bramkarz), Łukasz Piotrowski (kapitan), Tomasz Piotrowski, Kamil Lewandowski, Mateusz Wójcicki, Łukasz Rudnik, Adam Gąsior, Lesław Tarnogórski. 

 

Tekst: : Jakub Koisz

Foto: Karol Jańczuk