Zapowiedź meczu Hetman – Unia. Wypowiedzi przedmeczowe

W niedzielę 15 listopada o godz. 13:00 w ramach 16.kolejki IV ligi lubelskiej Unia Hrubieszów zmierzy się na wyjeździe z Hetmanem Żółkiewka. Mecz poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Wąsik, Zych, Citkowski.

Reklamy

 

Hetman Żółkiewka zajmuje obecnie czternaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. Jak do tej pory Hetman wygrywał dwa razy, cztery razy remisował oraz dziewięciokrotnie schodził z boiska pokonany.  W ostatnim rozegranym spotkaniu Hetman przegrał dość wysoko 1:6 z rezerwami Górnika, które mogły liczyć na spore wzmocnienia z pierwszej drużyny. Hetman zapewne ma w pamięci spotkanie z Unią Hrubieszów, które w pierwszej kolejce zakończyło się podziałem punktów. Dlatego też można wysunąć wniosek, że gospodarze do niedzielnego spotkania przygotują się bardzo staranie, mając zapewne opracowany plan na wywalczenie trzech punktów.

Unia Hrubieszów stanie przed ostatnią już w tym roku szansą na wywalczenie trzech punktów w meczu wyjazdowym. Kiedy jak nie teraz? Nasz zespół musi być przede wszystkim przygotowany na trudne spotkanie w trudnym warunkach. Boisko w Żółkiewce mówiąc delikatnie nie jest najlepszym stanie, a to może mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o płynność w rozgrywaniu akcji. Raczej kibice, którzy wybiorą się na spotkanie Hetmana z Unią będą świadkami walki, głównie w środkowej części meczu. O końcowym zaś wyniku może zadecydować jedna podbramkowa akcja. Unia Hrubieszów w meczu wyjazdowym musi pokazać charakter wojownika, który do końca mocno zaangażowany walczy o zrealizowanie swojego nadrzędnego celu, jakim jest zwycięstwo. Ważna znacznie będzie miała także skuteczność pod bramką rywali. Zdarzyć się może i tak, że w meczu z Hetmanem jedna klarowna sytuacja może przesądzić o końcowym wyniku.


***


SYTUACJA KADROWA

Zbigniew Wójcik (trener Hetmana): – Nasza sytuacja kadrowa wygląda – najdelikatniej mówiąc – średnio. Przeciwko Unii za kartki pauzować musi Paweł Zabielski. Zabraknie Macieja Piskora z powodu kursu w Warszawie. Niepewny jest występ Dawida Olecha i Michała Rycerza, ale myślę że obaj będą do mojej dyspozycji.

Krzysztof Jóźwik (kierownik Unii): – Do Żółkiewki pojedziemy w optymalnym składzie z wyjątkiem Siergieja Borysa, który od dłuższego czasu nie gra z powodu kontuzji.


WYPOWIEDŹ NA TEMAT RYWALA

Zbigniew Wójcik (trener Hetmana):  Unia zajmuje bezpieczne miejsce w tabeli. Graliśmy z nimi w rundzie jesiennej i naprawdę mają kilku ciekawych zawodników, dysponujących dobrymi warunkami fizycznymi. Miejmy nadzieję, że gwiazdka do nas zaświeci w niedzielę i – uzyskując dobry wynik – będziemy mogli spokojnie przepracować okres przygotowawczy w zimie.

Krzysztof Jóźwik (kierownik Unii):- Naszym celem jest w końcu zdobycie upragnionych trzech punktów na wyjeździe. Musimy przełamać tę niemoc, niezależnie od tego czy nasz rywal będzie z dolnej czy z górnej półki. Graliśmy już z Hetmanem i wiemy, że jest to bardzo trudny przeciwnik, chociaż tabela tego nie odzwierciedla. Jeśli myślimy o wygranej, musimy wyjść na boisko w pełni skoncentrowani i zostawić dużo zdrowia na specyficznym boisku w Żółkiewce. Źródło: www.lubsport.pljózek