Zapowiedź meczu Tomasovia – Unia

W sobotę 14 kwietnia o godz. 11:00 ramach 23.kolejki IV ligi lubelskiej, Unia Hrubieszów zmierzy się na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Bartosz Kapłon, Konrad Kostrubała, Łukasz Malczewski.

Reklamy

 

Przed Unią Hrubieszów trudne wyjazdowe spotkanie z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Już w meczu sparingowym w ramach przygotowań do rundy wiosennej  Tomasovia pokazała Unii, jak silną jest drużyną wygrywając na boisku sztucznym w Zamościu 2:0. W rozgrywkach ligowych Tomasovia imponuje formą wygrywając na przykład z Hetmanem Zamość 2:1 oraz remisując bezbramkowo z Chełmianką. W ostatniej rozegranej kolejce Tomasovia rozbiła na wyjeździe 1:5 Victorię Żmudź. Co prawda na początku rundy wiosennej zespół z Tomaszowa Lubelskiego przegrał na swoim terenie 0:2 z rezerwami Górnika Łęczna, ale szybko doszedł do siebie prezentując formę na miarę oczekiwań.  Spodziewać się zatem można, że w starciu ligowym z Unią, Tomasovią zagra podobnie jak w meczu sparingowym, czyli od razu ruszy do zdecydowanego ataku, aby jak najszybciej otworzyć wynik spotkania, co ma z kolei ułatwić grę gospodarzom w późniejszej fazie gry.

Unia Hrubieszów zdaje sobie sprawę z siły rywala, ale musi przede wszystkim patrzeć na siebie i na fakt, że potrzebuje punktów w kontekście wali o pozostanie w IV lidze. Nasi zawodnicy na trudnym terenie muszą pamiętać, że ważna będzie walka od pierwszych od ostatnich minut meczu. Zachowując przy tym odpowiednią mobilizację i koncentrację można przeciwstawić się gospodarzom. Trzeba też pamiętać, że w starciu z mocno ofensywnie grającą drużyną, najlepszą obroną jest atak.

Reklamy


józek